Аграрна партія пропонує зменшити податки підприємцям, які фінансують о...
main
Аграрна партія України
Аграрна партія пропонує зменшити податки підприємцям, які фінансують освітні заклади
05.09.2016
Аграрна партія пропонує зменшити податки підприємцям, які фінансують освітні заклади

Покращити матеріально-технічний стан освітніх закладів можна за рахунок приватно-державного партнерства. Одним з механізмів могло б стати надання податкового кредиту підприємцям, які вкладають кошти в ремонт чи закупівлю інвентарю навчальним закладам.
Таку думку висловив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик під час святкування Дня Знань в Національному університеті біоресурсів і природокористування України.
«Коли нам кажуть, що ми витрачаємо таку ж частку ВВП на фінансування освіти та науки, як і інші країни, то треба розуміти, що наш ВВП дуже малий і це мізерні гроші. Все фінансування освітніх і наукових програм в Україні менше бюджету одного університету Штату Айова в США. Але навіть, якщо державі бракує власних бюджетних ресурсів, щоб утримувати освіту, знайти шляхи фінансування можна. Нам потрібно пропрацювати механізми меценатської підтримки. Наприклад, зменшувати податок на дохід підприємству на суму вкладену в підтримку освітніх закладів. Механізми можуть бути різні. Головне, щоб навчальні заклади мали змогу розвиватись. Нам вдалося зберегти кадровий потенціал і рівень викладання у нас іще високий, але ми дуже відстаємо у матеріальному забезпеченні», - говорить Віталій Скоцик.
Головним завданням, на думку політика, є забезпечення росту економіки в країні. Тоді і на освіту можна буде виділяти більше.
«Зараз ми стоїмо в НУБіПі, університет не отримав ще жодної копійки в цьому році на оновлення матеріально-технічної бази. На покупку шкільних автобусів, що повинні підвозити дітей з сіл, в яких закривають школи обіцяли виділити 600 млн. грн. Гроші дали тільки частково, концептуально ця програма так і не запрацювала по всій країні. А тим часом громади вимушені закривати школи, де мало дітей. Ми почули від прем’єр-міністра, що на освітню галузь в наступному році додатково виділять 10 млрд. грн. Водночас, ще нещодавно в Міністерстві фінансів заявляли - коштів на фінансування освіти немає і навіть озвучували намір позбавити студентів стипендії. Тому потрібно побачити Бюджетну резолюцію-2017. Чи дійсно там будуть ці кошти? Без росту виробництва і реальних відрахувань, розраховувати на збільшення видатків на якісь напрямки не доводиться», - зауважив Віталій Скоцик.
За словами політика, в бюджетній резолюції на наступний рік повинні бути закладені механізми, які стимулюватимуть нарощення виробництва.
«Зупинити кризу можна лише, коли почнеться нарощення виробництва в реальному секторі економіки. Так в кризові періоди робили різні країни, в тому числі і США, і Великобританія. Наша конкурентна перевага на світових ринках – аграрний сектор. І саме його потрібно взяти за основу. Розвиваючи переробну промисловість і кооперативний рух можна швидко створити робочі місця, наростити виробництво, збільшити надходження в бюджет. Відповідно почнуть зростати заробітні плати, пожвавиться роздрібна торгівля, таким чином запрацює економіка. Тоді і на освіту у нас будуть реальні гроші, а не просто декларування намірів», - переконаний Віталій Скоцик.
related_news:
23.10.2018
У неділю, 21 жовтня, відбувся з'їзд Аграрної партії. Делегацію Одеської обласної організації, яку очолював голова Одеської обласної орган...
03.10.2018
Атаки на Аграрну партію України з боку проросійських сил не припиняються – цього разу після невдалої спроби рейдерського захоплення парт...
comments:
no_commentsadd_comment: