Обжинки в рідному селі Віталія Скоцика святкували з Іриною Федишин та ...
main
Аграрна партія України
Обжинки в рідному селі Віталія Скоцика святкували з Іриною Федишин та зірками футболу
10.08.2015
Обжинки в рідному селі Віталія Скоцика святкували з Іриною Федишин та зірками футболу

З давніх-давен закінчення збору врожаю було в Україні подією святковою, навіть містичною. Селяни завжди ставились із шаною до хліба і вірили, що урочисте відзначення початку та закінчення жнив задобрить природу і врожай буде гарним. Вважалося, що у останньому снопі зібрана вся життєдайна сила поля.
"Традиції об'єднують людей. Сьогодні важливо, щоб люди зрозуміли, що жити в громаді дружно дуже важливо. Країна починається з громади. Чим сильніша громада, тим міцніша держава. Ви бачили тут новий дитячий майданчик, нові лавочки, нові місця для футбольних команд. Люди зробили все це власноруч. Моє завдання було лише організувати та забезпечити матеріали. А далі вони зробили усе самі. І це цінуватиметься значно більше, ніж якби хтось це привіз і поставив, адже сюди люди вклали свою працю, зробили це для свого села", - розповідає Віталій Скоцик.
Почались народні гуляння з футбольного турніру. Місцеві команди з Симонова та Гощі зійшлися на полі з зірками українського футболу – ветеранами рівненського «Вересу» та львівських «Карпат».
Попри різний рівень професіональної підготовки перемогу в турнірі виборола районна команда «Гоща-АМАКО». Хлопці жартують – допомогла спека.
«Ми дещо молодші і в таку погоду нам легше переносити спеку. А насправді дуже приємно грати з ветеранами визначних футбольних клубів. Сьогодні на полі було багато доволі відомих людей, які свого часу грали на дуже високому рівні», - розповідає капітан гощанської футбольної команди Олег Буркалець.
Цьогорічні обжинки присвячені одразу двом подіям – закінченню збору врожаю та дню села, яке симонівці відзначають 14 серпня – на Свято Маковія.
«Наше село доволі давнє. Перша згадка про нього датується 1545 роком. Назва походить від козака Симона, який перший тут поселився в урочищі Замчеську, він мав великий наділ родючої землі. Він посадив над річкою дубовий гай. І перша вулиця у нас називалась «Підгайова». А престольне свято ми святкуємо на Маковія тому що, коли у Другу світову війну німці спалили церкву, наші люди за три роки її відбудували, з дерева, без ніяких верстатів, вручну, без єдиного цвяха. Освятили храм 14 серпня 1948 року», - розповідає історію села бібліотекар Жана Мельник.
Самі жнива закінчились за день до святкування. Допомагав збирати врожай односельчанам і Віталій СкоцикРазом з 10 річним сином Данилом намолотили 400 тонн зерна. «Це приблизно стільки скільки потрібно виплатити на паї. У нас традиційно заведено, що плату за оренду землі люди отримують зерном. І завтра вони приїдуть по свою частку. Оплата у нас складає тонну - цьогоріч можна вибрати скільки брати пшениці, а скільки ячменю. Навпроти люди одразу ж зможуть змолоти зерно і уже випікати з нього запашний хліб», - каже голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.
У місцевому сільськогосподарському підприємстві «Агат» мають непоганий врожай – 50 центнерів з гектара пшениці та 45 ярого ячменю. Тож змогли і зарплату людям підвищити на 33% з 1 серпня та видати грошову премію усім працівникам. Місцеві аграрії розповідають, планують і далі розширювати своє підприємство.
«У нас молоде підприємство, йому всього два роки. Ми почали його розбудову на базі колишнього колгоспу, однак уже оновили техніку на сучасну. В минулому році ми відкрили в селі млин. А до кінця цього року плануємо збудувати хлібопекарню для свого села і району. Оскільки ми самі вирощуємо зерно, мелемо його у нас буде можливість продавати хліб дешевше магазинного. Окрім цього у нас зараз є 40 свиноматок, до зими хочемо перекрити ще одну ферму і збільшити поголів’я. У нас працюють місцеві, і в хлібопекарню та нову ферму ми також звісно братимемо на роботу своїх людей», - розповідає про плани директор підприємства «Агат» Віталій Дроздюк.
А в цей час на стадіоні дітлахи скачуть на батуті та катаються на гірках, а поряд з неменшим завзяттям дорослі переможно падають в пісок перетягнувши канат. Хтось займається армреслінгом, а хтось грає у волейбол. На сцені виступають місцеві колективи художньої самодіяльності. Надвечір людей стає більше. З’їжджаються навіть з сусідніх сіл. Усі чекають на популярну українську співачку, зірку номер один Західної України та лідера українських хіт-парадів Ірину Федишин.
«Я приємно вражена Симоновим. Дуже гарне свято, я б сказала грандіозне, як для села.Стільки дітей, молоді, тут життя бурлить. Ми часто їздимо з гастролями Україною і бачимо зовсім іншу картину. Багато занедбаних, вимираючих сіл, немає будинків культури, молодим людям нікуди дітись, ні для кого не секрет, що наша молодь випиває, багато виїжджають в міста, закордон. Село потрібно просувати, вкладати в нього інвестиції, щоб молоді люди могли залишатись жити в своїх рідних місцях і могли там себе реалізувати», - ділиться враженнями перед виступом Ірина Федишин.
Що потрібно зробити для розвитку села, для того щоб молодь хотіла залишатися жити на Батьківщині обговорюють і місцеві.
«Раніше в селах була робота – і села жили. А зараз в районі окрім бюджетної сфери фактично ніде працювати. Потрібно створювати робочі місця. Потрібно відкривати нові сільськогосподарські підприємства, переробні підприємства. На мою думку, має бути державна цільова програма кредитування аграріїв, під 1-2%, а то і безвідсотково. Розумієте, сучасна техніка та технології дуже дорогі і брати кредити під 35% річних на їх покупку нікому не під силу. А будуть кредити – будуть нові підприємства, робота, податки для розвитку соціальної сфери»,
Burkalec - розповідає голова районної парторганізації Аграрної Партії України, заступник голови Гощанської райради Юрій Буркалець.
Виступаючи перед односельчанами Віталій Скоцик пояснив свою мотивацію походу в політику. Каже, ніколи не хотів бути політиком, однак іншого виходу зараз не має.
«Мені неодноразово пропонували піти в політику, однак я завжди відмовлявся. Але зараз настала така критична ситуація в державі, коли залишатись осторонь просто не можна. Настав той момент, коли стало ясно - мало бути хорошим бізнесменом чи просто працівником, професіоналом, якщо зараз аграрії, люди в селах та всі кому небайдужа доля України не об’єднаються, ми втратимо галузь, яку вибудовували тяжкою працею останні 15 років, ми втратимо можливість стати сильними, ми втратимо країну. Зараз ми усі маємо зрозуміти, держава – це ми», - наголосив Віталій Скоцик.
Лідер аграріїв також додав, що важливо, аби до влади прийшли люди, які розуміють проблеми села, які знають, як можна забезпечити людей роботою і гідною зарплатою, як зробити село заможним. Іголовне, які мають бажання це зробити.
agroparty.org.ua
related_news:
23.10.2018
У неділю, 21 жовтня, відбувся з'їзд Аграрної партії. Делегацію Одеської обласної організації, яку очолював голова Одеської обласної орган...
03.10.2018
Атаки на Аграрну партію України з боку проросійських сил не припиняються – цього разу після невдалої спроби рейдерського захоплення парт...
comments:
no_commentsadd_comment: