Акції протесту аграріїв відбулись одночасно в 17 областях
06.10.2016
Акції протесту аграріїв відбулись одночасно в 17 областях

- Солома горить краще за шини, - говорить якийсь чоловік у натовпі по дорозі від метро Арсенальна до площі Конституції перед Верховною Радою в Києві.
- Якщо влада нас не почує, підніметься вся Україна, і це буде не тільки блокування доріг, - чути далі уривки фраз.
Це мітингувальники вранці 4 жовтня збираються на попереджувальний страйк аграріїв «Повернемо гроші селу – нагодуємо країну».
У руках у людей – державні прапори і стяги Аграрної партії України.
Близько 10-ї під парламентом уже є кілька тисяч людей. На транспарантах - гасла: «Не посіємо хліб - пожнемо бурю!», «Нема села – нема держави»…
Тут не тільки фермери та працівники сільськогосподарських підприємств. На площі – і вчителі, лікарі, пенсіонери. Увагу привертає дідусь у перших рядах, який міцно притискає буханець хліба до серця. Його звуть Іван Замковий. Приїхав із Дніпропетровщини. Каже, його мати пережила Голодомор, організований радянськими окупантами, а тепер, здавалося б, своя влада доводить до голоду пенсіонерів.
- У моєї бабці було шестеро дітей. У 1933 році вижила тільки одна – моя мати. А тепер моєї пенсії заледве на хліб і вистачає, а ліки, а одяг? Якби не мав клаптика землі, то, певно, уже б голодував. Навіть не уявляю, як виживають у місті, - говорить Іван Замковий. Він приїхав під парламент протестувати проти податкових змін, які провокують зростання цін на продукти харчування.
- Сьогодні кожен третій українець недоїдає, - говорить голова Аграрної партії України Віталій Скоцик зі сцени, - з підвищенням тарифів та ростом цін на продукти харчування уже понад 80% українців опинились за межею бідності. За оцінками ОНН, півтора мільйона українців перейшли межу голоду. Це страшні речі.
Лідер аграріїв показує два набори продуктів у двох різних кошиках. Один – сьогоднішній прожитковий мінімум. Інший – те, що можна буде придбати, якщо влада не припинить податковий тиск на аграріїв. Там продуктів удвічі менше. Ціни можуть зрости до 40%. Тож уже завтра літр молока може подорожчати на 6-8 грн., 200 грамів масла — на 10-15 грн., кілограм свинини чи яловичини — на 40 грн., буханець хліба — на 4 грн.
- Як я буду годувати сім’ю? – говорить Ольга Фетісова з Київщини, багатодітна мама. 5-та дитина у неї народилась із вадами сечовивідної системи. Жоден садочок не приймає її сина. Тож жінка піти на роботу не може. Каже, батька діти майже не бачать. Чоловік працює вахтовим методом і вдома практично не буває.
- За 20 діб, які він працює, заробляє 4 тисячі гривень. Половина одразу іде на комунальні послуги. Пенсія по інвалідності уся іде на лікування сина, і цього не вистачає. Ми купуємо лише найнеобхідніше. Я вже забула, що таке нові речі. Дітям одяг зносять люди. Ось подивіться на ці чобітки, я не в впевнена, що син у них цю зиму виходить, вони геть потріпані, - говорить Ольга і показує дитячі чобітки.
- Я б цю Верховну Раду по цеглині рознесла б. Хай би хоч один депутат посидів з такою пенсією і з такими цінами, - розсерджено говорить на площі Валентина Панасюк. - Хіба можна за тисячу двісті прожити? В одному віконці отримуєш гроші, в інше зразу віддаєш за комунальні. Я хіба за цю пенсію тільки розписуюсь. Мені 73 роки, а я змушена підпрацьовувати садівником у госпіталі – у мене злидні ось на плечах сидять. Я не пам’ятаю, коли масло собі купувала. Хліб, олія, картопля, зрідка кільку беру. Про яке м’ясо чи рибу може іти мова? - продовжує жінка, і гнів переходить у сльози.
gvvmlr
- Ви знаєте, як нам образливо? Ми все життя пропрацювали. Ми з чоловіком навіть відпусток не брали, ми все старались, щоб дітям заробити, а тепер нас роблять жебраками, - продовжує її сусідка Надія Флесюк.
На сцені виступають фермери, представники місцевого самоврядування, учасники АТО – всі в один голос говорять: «Не можна знищувати тих, хто годує країну». До людей виходять кілька народних депутатів, які висловлюють солідарність із протестувальниками.
Лідер Аграрної партії наголошує: аграрії не просять пільг, вони вимагають повернути ефективну систему оподаткування, яка давала галузі змогу розвиватися.
-Насправді, аграрії ніколи не мали пільг. 17 років - із 1998 до 2015 - існувала унікальна система оподаткування аграрної галузі в Україні, яка давала можливість нарощувати не тільки виробництво, а й переробку. Тепер влада влаштовує податкові експериментувати у галузі, яка дає кожен другий долар до бюджету країни. Чиновники душать аграріїв, а задихається вся країна, - наголошує Віталій Скоцик.
Протестувальники ухвалюють резолюцію з основними вимогами: ухвалити законопроект 3581-1, повернути систему оподаткування, яка діяла до 1 січня 2015 року, продовжити мораторій на продаж землі.
Вимоги аграріїв акціями протесту підтримали по всій Україні. На виїзді з Хмельницького виставили близько 200 тракторів і комбайнів. Зі сцени прямо на автомагістралі місцеві фермери заявили про готовність їхати на Київ, якщо аграріїв знову ігноруватимуть.
У Кропивницькому на головній площі міста продемонстрували виставу «Сон рябої корови». У ній у гумористичній формі показали, що чекає Україну через безглузду податкову політику нинішньої влади.
На Полтавщині люди створили живий ланцюг уздовж траси Полтава-Київ і підготували владі гарбузи.
Попри проливний дощ, сотні людей разом із технікою підтримали аграріїв на автомагістралях Рівненщини.
У Запорізькій області на трасу виставили навіть вантажники.
На Чернігівщині на півгодини зупинився рух автотранспорту біля села Кіпті Козелецького району. Там люди безперервно ходили через пішохідний перехід.
Одночасно акції протесту проходили в 17 областях. Вимоги аграріїв передали у парламент, Президенту і прем’єр-міністру. Уперше за ці 8 страйків, які проводили аграрії в останні роки, керівництво Верховної Ради продемонструвало готовність іти назустріч людям. Спікер парламенту Андрій Парубій на зустрічі з головою Аграрної партії Віталієм Скоциком пообіцяв підтримку аграріям.
- Нам пообіцяли, що законопроект 3851-1 буде винесено на слухання в наступний аграрний день Верховної Ради. Представники фракцій та члени аграрного комітету майже одностайно підтримали вимогу повернення системи оподаткування, яка діяла до 1 січня 2015 року. Є впевненість, що мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення буде продовжено. Водночас, дуже прикро було чути позицію першого заступника МінАПК, який заявив, що система оподаткування має бути змінена з використанням прямих програм підтримки, і по земельному питанню у них є своє бачення. Як не дивно, але схоже, що основним опонентом вимог аграріїв є якраз профільне міністерство, - зазначив Віталій Скоцик після зустрічі.
Після перемовин зі спікером парламенту страйк було завершено. Однак учасники обіцяють: якщо їх знову спробують обдурити, вони повернуться, і трактори, що стояли на трасах, поїдуть на Київ, а з ними – й мільйони українців.
related_news:
23.10.2018
У неділю, 21 жовтня, відбувся з'їзд Аграрної партії. Делегацію Одеської обласної організації, яку очолював голова Одеської обласної орган...
03.10.2018
Атаки на Аграрну партію України з боку проросійських сил не припиняються – цього разу після невдалої спроби рейдерського захоплення парт...
comments:
no_commentsadd_comment: