Без розвитку науки та освіти Україні не стати конкурентоздатною у світ...
Без розвитку науки та освіти Україні не стати конкурентоздатною у світі – Віталій Скоцик

Розвиток сучасної економіки вимагає інвестицій у розмірі 5-6 % ВВП. В Україні ж минулого року було закладено у бюджет 1,7 % від ВВП, а цього року лише 0,29 % ВВП. Поки ми не почнемо вкладати гроші в науку, нам не стати конкурентоздатною країною на світовому ринку.
Про це заявив лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик на 37 Аграрному Форумі, що відбувся у Кам’янець-Подільську.
"Тут, у Кам’янець-Подільському державному аграрно-технічному університеті, зберігається світовий генофонд гречки і ми могли б повністю забезпечити потреби нашої країни у цій культурі але змушені час від часу імпортувати цю культуру з Китаю. Причина проста. Китай став найсильнішою економікою світу у 2014 році. Ще 8-10 років тому китайці їздили всіма науковими виставками, вивчали найновіші технології. А сьогодні у них найсильніша Академія аграрних наук у світі, вони взагалі не імпортують засобів захисту рослин та насіння, вони найбільший виробник сільськогосподарської техніки», - зазначив Віталій Скоцик.
Китаю вдалося досягнути такого результату завдяки інвестиціям в науку і поєднанні науки та виробництва.
«Китайські вчені починали свою роботу над виведенням сортів гречки у нас в Україні, вони брали тут усі зразки. Однак вони вклали колосальні кошти в фундаментальні дослідження і їм вдалося значно підвищити врожайність, тому китайська гречка і дешевша. Нам таке фінансування і не снилось, хоча перспективних напрямків багато. Ми зараз займаємося виведенням сортів для проміжних посівів, і це дасть можливість аграріям отримувати два врожаї і значно збільшити прибутки», - розповідає доцент кафедри рослинництва, селекції і насінництва Подільського державного аграрно-технічного університету Людмила Вільчинська.
Не менш важлива для галузі освіта. І аграрний бізнес сьогодні готовий допомагати навчальним закладам, запроваджувати спільні програми, адже саме він в першу чергу зацікавлений в підготовці висококваліфікованих спеціалістів. Розповідає генеральний директор ТОВ «Науково-виробничої агрофірми «Перлина Поділля» Сергій Іващук.
«Кадри вирішують все. У нас підприємство багатопрофільне. Ми обробляємо 6 тис. га землі, у нас 1,5 тис. ВРХ. На підприємстві працює 250 чоловік і середній вік працівників – 34 роки. Я вважаю, що співвідношення 30 % досвідчених працівників та 70 % молоді – це той симбіоз, який дає максимально ефективний результат. Практику у нас проходить щорічно 80-90 студентів. Ми за ними спостерігаємо і коли вони отримують диплом, ми уже бачимо в кого який потенціал. Щорічно ми беремо на роботу 3-4 студента», - каже Сергій Іващук.
За словами Віталія Скоцика в Україні збереглися сильні наукові школи, однак наша найбільша проблема - недофінансування та відсутність комплексного підходу до розвитку аграрної галузі.
«Аграрні навчальні заклади цьогоріч перевели під патронаж Міністерства освіти – це не ефективно. Світова практика доводить, що профільні ВУЗи повинні підпорядковуватись профільним міністерствам – це дає можливість вибудувати галузь, як конкурентну перевагу на зовнішніх ринках. Аграрне виробництво, село, як соціальна складова, аграрна наука і аграрна освіта повинні розвиватись в єдиному комплексі», - резюмував Віталій Скоцик.
related_news:
У неділю, 21 жовтня, відбувся з'їзд Аграрної партії. Делегацію Одеської обласної організації, яку очолював голова Одеської обласної орган...
Атаки на Аграрну партію України з боку проросійських сил не припиняються – цього разу після невдалої спроби рейдерського захоплення парт...
comments:
no_commentsadd_comment: