Міграційна ситуація у Запорізькій області: стан, проблеми і шляхи їх ...
main
Управління ДМС у Запорізькій області
Міграційна ситуація у Запорізькій області: стан, проблеми і шляхи їх вирішення
29.04.2015
Міграційна ситуація у Запорізькій області: стан, проблеми і шляхи їх вирішення

Природа героїчного острова теж унікальна. На його території поєднуються усі ландшафти України: плавневі ліси та луки, степи, скелясті відшарування гранітів, балки, нагорні діброви, висячі болота, озера.
У 2007 році острів Хортиця був названий одним з «Семи чудес України».
Відома Запорізька область і Дніпровською ГЕС – потужною гідроелектростанцією півдня України, яка забезпечує електроенергією Донецько-Криворізький промисловий район.
Окрім цього на Запоріжжі добре розвинені потужні комплекси - чорна та кольорова металургія, машинобудування (у тому числі електротехнічне, авіаційне, автомобілебудування), енергетика (найбільша в Європі Запорізька АЕС), хімічна та нафтохімічна, харчова і легка промисловість, сільське господарство, фармацевтичне виробництво.
При цьому область має сприятливий клімат, чудові прибережні пейзажі Дніпра, джерела мінеральної води і лікувальні грязі, ласкаве Азовське море, берегова лінія якого в межах області складає понад 300 км. Природні ресурси та потужні пам’ятки історії, археології, монументального мистецтва і архітектури приваблюють до Запоріжжя багато туристів.
В Запорізькій області, яка займає 27,2 тис км2 і має населення близько 1766900 осіб, працює 28 територіальних підрозділів міграційної служби, які активно реалізують державну міграційну політику, спрямовану на забезпечення ефективного управління міграційними процесами.
Так з початку року, відповідно до умов лібералізації візового режиму ЄС для України, міграційна служба області розпочала оформлення та видачу закордонних паспортів з безконтактним електронним носієм.
Для популяризації біометричних документів серед населення, 12 січня в муніципальному прес-центрі міста Запоріжжя відбулася прес-конференція для представників регіональних ЗМІ з приводу впровадження документів нового зразку. Начальник УДМС України в Запорізькій області Олександр Харіна вичерпно відповів на усі запитання журналістів з цього приводу, наголосив на перевагах біометричних паспортів.
Усього за перший квартал 2015 року в області було видано 17509 закордонних паспортів, близько тридцяти відсотків з яких складають документи з електронним чіпом, також за цей період було видано 1317 проїзних документів дитини та 9812 внутрішніх паспортів громадянина України.
Взагалі, попит на закордонні паспорти зростає в області щороку, так у 2014 році було видано 73923 паспорта для виїзду за кордон, що в два з половиною рази більше, ніж в 2013 - 36984 паспорти.
Такий ажіотаж серед населення на оформлення документів для виїзду за кордон тісно пов’язаний із ситуацією, яка склалася в країні, зокрема військовою агресією на сході України. Безпосередня близькість Запорізької області до зони проведення антитерористичної операції робить її першочерговою у прийомі громадян з постраждалих територій та наданні адміністративних послуг тимчасово переміщеним особам, яких на сьогоднішній день в області лише офіційно зареєстровано вже майже 62 тисячі.
У зв’язку з цим значно збільшилося навантаження на співробітників міграційної служби Запоріжжя і області, так як фактично служба зараз обслуговує чотири регіони одночасно – Запорізьку область, зону проведення АТО та АР Крим.
Для покращення надання послуг цій категорії громадян керівництво та спеціалісти міграційної служби постійно беруть участь у засідання та нарадах з приводу роботи з переселенцями із зони АТО. Працівники Управління щотижня чергують у штабі для тимчасових переселенців - надають роз’яснення та консультації з приводу роботи ДМС.
Як наслідок тимчасово переміщеним громадянам з Донецької та Луганської областей було надано близько 6 тисяч адміністративних послуг, із яких 1767 виданих закордонних паспортів, 1820 вклеювань до паспорта громадянина України фотокарток при досягненні 25- і 45- річного віку; 539 оформлень паспорта громадянина України; 557 реєстрацій місця проживання та 465 місця перебування тощо.
Також міграційна служба області активно надає послуги жителям тимчасово анексованої АР Крим. Всього кримчани отримали в Запорізькій міграційній службі 921 послугу, із них: 109 оформлених паспортів громадянина України, 329 вклеювань фотокарток до внутрішнього паспорта, 180 оформлень закордонних паспортів, 223 реєстрації місця проживання та 13 місця перебування тощо.
Окрім надання адміністративних послуг жителям території проведення АТО, на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 79 «Деякі питання оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції», співробітники міграційної служби проводять процедуру реєстрації фактичного перебування тимчасово переміщених осіб. На сьогоднішній день в Запорізькій області таку реєстрацію отримало вже більше 3 тисяч осіб.
У зв’язку із ситуацією, яка склалася в Україні та на виконання Наказу ДМС від 26.02.2015 року № 24, з метою запобігання та протидії нелегальній міграції та іншим порушенням законодавства України в міграційній сфері, ДМС в Запорізькій області були посилені заходи щодо протидії нелегальній міграції. Зокрема з 10 по 24 березня поточного року були проведені заходи під умовною назвою «Мігрант», головною метою яких стало запобігання і протидія нелегальній міграції та іншим порушенням законодавства України в міграційній сфері та притягнення порушників до відповідальності згідно із чинним законодавством.
Два тижні працівники УДМС України в Запорізькій області спільно із працівниками ГУ МВС, СБ України в Запорізькій області та Бердянського прикордонного загону проводили цільові профілактичні заходи щодо нагляду та контролю в міграційній сфері. Зазначені дії були проведені у два етапи: підготовчий – з 10 по 11 березня, під час якого були створені робочі групи, складені та затверджені плани та проведені координаційні наради і практичний по виявленню порушень – з 12 по 24 березня року.
Під час другого етапу були здійснені спільні перевірки місць можливого перебування іноземних громадян та осіб без громадянства, зокрема на продовольчих та речових ринках, залізничних вокзалах, автостанціях, пасажирських потягах, автотранспорті, з метою встановлення іноземців, які незаконно перебувають на території України. Також, з метою виявлення іноземців та осіб без громадянства, які були незаконно прийняті на навчання та незаконно зареєстровані, а також виявлення інших правопорушень встановлених правил перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні, відбулися перевірки вищих навчальних закладів Запоріжжя та їх гуртожитків.
За результатами перевірок в Запорізькій області було виявлено 26 нелегальних мігрантів, по двадцяти п’яти із яких було прийнято рішення про примусове повернення. У відношенні до одного - Мелітопольським районом судом було прийнято рішення про примусове видворення з України.
За допомогою проведених заходів був виявлений 71 порушник законодавства про правовий статус іноземців та ОБГ, у відношенні яких були накладені грошові штрафи, а двом іноземцям було скорочено строк перебування в Україні.
Під час перевірки документів працівники міграційної служби Запорізької області також роз’яснювали іноземним громадянам їхні права і обов’язки та правове регулювання їх реєстрації під час перебування на території України.
До речі міграційна служба області активно співпрацює із засобами масової інформації. Зокрема, в місцевих ЗМІ регулярно висвітлюються питання на тему толерантного ставлення до біженців, попередження проявам расизму, ксенофобії та насильства за ознаками раси, віросповідання, національності. Проводиться роз’яснювальна робота з громадськістю, з питань свободи пересування та вільного вибору місця проживання, набуття та припинення громадянства України. Особлива увага зосереджена на проведенні систематичної інформаційно-роз’яснювальної роботи з метою інформування громадян про діяльність територіальних органів та підрозділів ДМС України і умов надання територіальними органами та підрозділами адміністративних послуг.
Загалом, у зв’язку з подіями на сході України та враховуючи, що Запорізький регіон знаходиться у безпосередній близькості із зоною воєнного конфлікту, міграційна служба області взяла на себе левову частку надання адміністративних послуг жителям тимчасово окупованих територій.
Про це свідчать і факти. Так, за висновками відділу статистично-аналітичної роботи Управління документального забезпечення, роботи зі зверненнями громадян та запитами на інформацію ДМС України, навантаження в міграційній службі Запорізької області в першому кварталі 2015 року склало 2961 адміністративну послугу на одного працівника, що є найбільшим показником по Україні.
Слід зазначити, що штат працівників, який зараз фактично обслуговує чотири регіони, збільшений не був і на сьогоднішній день складає лише 214 спеціалістів. З одного боку, співробітники служби намагаються, слідуючи чинному законодавству, надавати послуги в повному обсязі тимчасово переміщеним особам, а з іншого - надання адміністративних послуг жителям власного регіону теж не має страждати.
В таких складних умовах лише завдяки професійності і фаховості співробітників, Державна міграційна служба Запорізької області в повному обсязі надає адміністративні послуги усім громадянам, які до неї звертаються та, як і належить козацькому краю, тримає міцну оборону і робить свій вклад у мир та стабільність заради усієї країни.
Ніколаєнко Вілена
УДМС України
в Запорізькій області.
УДМС України
в Запорізькій області.
news_gallery_bcrumbs:
related_news:
02.02.2024
У Центрально-південному міжрегіональному управлінні ДМС відбулись навчання з працівниками територіальних підрозділів, до функціоналу як...
15.08.2022
Двох росіян виявили працівники УМП ГУНП області під час проведення фільтраційних заходів у напрямку в'їзду на підконтрольну Україні тер...
20.02.2022
Говорили сьогодні у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та За...
comments:
no_commentsadd_comment: