Вячеслав Гузь розповів про підсумки роботи ГУ ДМС України в Харківськ...
main
Головне управління ДМС у Харківській області
Вячеслав Гузь розповів про підсумки роботи ГУ ДМС України в Харківській області за 2016 рік та пріоритетні напрямки служби у поточному році
27.04.2017
Вячеслав Гузь розповів про підсумки роботи ГУ ДМС України в Харківській області за 2016 рік та пріоритетні напрямки служби у поточному році
– Харківська область є одним з найбільших обласних центрів нашої держави. Отже і попит на отримання послуг по лінії ДМС напевно вищий, ніж в інших областях України. Скажіть, будь ласка, яка ситуація на Харківщині з оформленням біометричних?закордонних паспортів?
– Абсолютно вірно. Населення Харківської області на початок 2017 року складало близько 2,7 млн мешканців, отже і попит вищий. Станом на 31 грудня минулого року видано 72 400 паспортів громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм. Головним управлінням ДМС України в Харківській області систематично проводяться заняття з працівниками територіальних підрозділів, які за своїми посадовими обов’язками здійснюють оформлення і видачу закордонних паспортів.
– Якщо провести паралель з минулим роком, чи зросла кількість бажаючих оформити собі документ у 2017 році?
– Так. Вже за перші 3 місяці поточного року ми прийняли 35 830 заяв на оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон.
– Яку роботу проводить Харківська область з питання документування такої групи осіб, як ромська національна меншина?
– Ми дуже уважно слідкуємо за ситуацією, яка складається навколо ромів. Систематично беремо участь у робочих нарадах Харківської обласної державної адміністрації з питань реалізації на Харківщині Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року. Так, наприклад, протягом 2016 року паспортом громадянина України нами було документовано 55 осіб, які належать до ромської національної меншини.
– Яка взагалі ситуація з документуванням іноземців посвідками та постійне або тимчасове проживання на території України у вас в області? Чи є статистичні дані?
– Протягом 2016 року ГУ ДМС в Харківській області оформлено 6848 посвідок на тимчасове проживання в Україні, надано 1643 дозволи на імміграцію в Україну іноземним громадянам. Крім того, оформлено 2791 посвідок на постійне проживання. За 12 місяців 2016 року до ГУ ДМС в Харківській області звернулось 1535 іноземних громадян з питань продовження строку перебування та за результатами розгляду заяв громадян прийнято 1510 рішень про продовження строку перебування іноземців та осіб без громадянства.
– Відомо, що Харківська область є одним з найбільших центрів навчання іноземних студентів. Яку роботу проводить з ними Ваше управління?
– На обліку в Головному управлінні ДМС України в Харківській області станом на 1 січня 2017 року перебуває 16 198 іноземних громадян, які навчаються у 35 учбових закладах регіону та документовані посвідками на тимчасове проживання в Україні на період навчання. З метою зміцнення контролю за режимом їх перебування у державі, посилення контролю та відповідальності навчальних закладів та іноземних студентів, наказом ГУ ДМС України в Харківській області затверджено графік проведення перевірок всіх ВНЗ нашої області.
– Як Ви оцінюєте ефективність протидії нелегальній міграції в Харківській області?
– З метою більш ефективної роботи на напрямку протидії нелегальній міграції на території Харківської області нами проводиться робота зі вдосконалення взаємодії з УСБУ, ГУ МВС України в Харківській області та Харківським прикордонним загоном щодо виявлення та документування нелегальних мігрантів, у зв’язку з чим підписано спільні плани взаємодії між вищезазначеними підрозділами. Обговорюємо механізми притягнення порушників до відповідальності згідно із чинним законодавством нашої держави, а також шляхи проведення цільових профілактичних заходів щодо нагляду та контролю за виконанням законодавства в міграційній сфері під умовною назвою «Мігрант».
– Ви згадали про операцію «Мігрант». Які показники за підсумками має Харківська область?
– Харківська область завершила операцію з найкращими показниками по всій Україні. Хочу звернути увагу на те, що боротьба з нелегальною міграцією є одним з пріоритетних напрямків роботи служби в цілому. Ми пишаємося досягненням, але не слід забувати також про те, що роботи ще багато та є куди її покращувати. Так, наприклад, у нас склалась непроста ситуація на відомому ринку «Барабашово». У ході операції нам було складно досягнути більш вагомих результатів під час відпрацювання даного торговельного майданчика через його величезну площу. Тому ми вже почали планомірне вирішення цієї проблеми. У ГУ ДМС України в Харківській області розробляється ряд комплексних заходів для більш ефективного проведення на «Барабашово» перевірок законності перебування іноземних громадян в Україні. Планується задіяти працівників УСБУ та національної поліції.
Під час операції ми неодноразово наголошували на тому, що у ході проведення операції «Мігрант» необхідно забезпечити неухильне дотримання прав іноземців та осіб без громадянства, гарантованих?законодавством України.
– Чи можна більш детально зупинитись на результатах даної операції?
– У ході проведення практичного етапу працівниками ГУ ДМС України в Харківській області відпрацьовано понад 50 об’єктів, таких як ринки, гуртожитки, розважальні заклади та місця скупчення іноземних громадян, котрі розташовані на території Харківської області. Ми щиро раді гостям нашої країни, але вони повинні розуміти, що дотримання чинного законодавства є обов’язковою умовою їх перебування на території України.
Підбивши підсумки проведення цільового профілактичного заходу щодо нагляду та контролю за виконанням законодавства в міграційній сфері під умовною назвою «Мігрант», нами складено 476 адміністративних протоколів за ст.ст. 203-206 КУпАП, з яких, за ст. 203 – 353, ст. 204 – 15, ст. 205 – 101, ст. 206 – 7. Прийнято 149 рішень про примусове повернення іноземних громадян з території України, з яких 35 супроводжувались забороною в’їзду на територію України. Прийнято 4 рішення про примусове видворення, поміщено до ПТПІ 4 іноземних громадян. Видворено 2 іноземних громадян у примусовому порядку. Слід відзначити спільні з УСБ України в Харківській області перевірки ВНЗ, під час проведення яких було складено 15 адміністративних протоколів за ст. 204 КУпАП.
– Як часто Ви маєте змогу зустрічатись з представниками різноманітних діаспор, яких, на мою думку, у Харкові є достатньо багато?
– Ми дуже часто запрошуємо їх на чаювання (посміхається). Ми маємо тісний контакт з офіційними представниками діаспор Нігерії, Індії, Афганістану, Сирії, Палестини, Камеруну, Туркменістану, Вірменії та багатьох інших, під час яких ми обговорюємо питання щодо законного перебування іноземних громадян на території Харківської області. Так би мовити тримаємо руку на пульсі.
– Чи існує, на Ваш погляд, у Харкові проблема дискримінації біженців?
– На жаль, така проблема в світі сьогодні існує, але тільки не у Харкові. Наше місто відоме як толерантне місце для проживання для людей будь-якого кольору шкіри та віросповідання. Нами налагоджено тісну співпрацю з Всеукраїнським благодійним фондом «Деполь Україна», діяльність якого спрямована на активну підтримку та надання допомоги біженцям, бездомним особам, вагітним жінкам та молодим матерям, внутрішньо переміщеним особам зі сходу України та особам, які опинилися в тяжких життєвих обставинах. Вищевказаним категоріям осіб надаються гігієнічні послуги, перша медична допомога, юридичні консультації, соціальна підтримка та психологічна допомога.
– Чи є якісь спеціальні програми для біженців?
– Для створення сприятливих умов для соціальної інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, у 2016 році нами було забезпечено організацію функціонування курсів з вивчення української мови, за фінансової підтримки партнера УВКБ ООН – БО «Харківський благодійний фонд «Світ», на базі факультету підготовки іноземних громадян кафедри мовної підготовки для іноземців Харківського національного автомобільно-дорожнього університету. Ведеться постійна інформаційна робота з працевлаштування біженців та осіб, які потребують додаткового захисту. Харківським міським та обласним центрами зайнятості забезпечено постійне проведення просвітницької роботи у вигляді інформаційних семінарів з питань надання консультативної допомоги біженцям та особам, які потребують додаткового захисту з питань працевлаштування.
– Напевно ці старання вже принесли свої плоди…
– Авжеж. Після проведення комплексного екзамену біженці та особи, які потребують додаткового захисту показали достатній рівень отриманих знань. І після того, як у нас з’явилось чітке розуміння того, що вищевказана категорія осіб успішно завершила програму навчання та отримала сертифікати, нами було оперативно досягнуто домовленості щодо продовження зазначеного навчання на базі Харківського національного автомобільно-дорожнього університету з лютого 2017 року. Більш того, ми вже разом вболіваємо за нашу збірну по футболу щодо кваліфікації на Чемпіонат світу, який відбудеться наступного року.
– За Вашими спостереженнями, чи вдалось підняти імідж служби в Харківській області?
– Безперечно так. Ми ведемо активну роботу на цьому напрямку. Намагаємось зробити доступною для громадян всю інформацію, яка їм необхідна для отримання тих чи інших послуг, які входять до нашої компетенції. На інформаційних стендах ГУ ДМС України в Харківській області громадяни зможуть знайти всю інформацію, яка їм потрібна, а саме: перелік необхідних документів, обов’язкових платежів, строків оформлення, реквізитів для оплати та розташування найближчих банків, де можна здійснити оплату послуг. У випадку внесення змін інформація обновлюється. Ведеться постійний моніторинг офіційної сторінки ДМС в мережі Facebook та у разі зауважень з боку громадян проводиться з’ясування обставин питання та невідкладне реагування й вжиття заходів шляхом інформування відділу інформаційного супроводження та зв’язків з громадськістю та ЗМІ УЗДК. Крім цього, керівництвом Головного управління постійно проводяться індивідуальні бесіди з підлеглими працівниками, спрямовані на формування знань, морально-психологічних?установок щодо неприпустимості вчинення корупційних діянь або інших правопорушень, пов’язаних з корупцією та видів відповідальності в разі їх скоєння.
– Дякуємо Вам за змістовну бесіду. Сподіваємось продовжити спілкування з Вами найближчим часом.
– Дякую Вам. Здійснюємо реформи – змінюємо країну!
Позаштатний власкор газети,
Гага Кікнадзе
related_news:
18.04.2025
На території Богодухівського району функціонують три територіальні підрозділи ГУ ДМС у Харківській області: Богодухівський, Валківський т...
07.04.2025
До Люботинського відділу ГУ ДМС у Харківській області завітала пані Лариса разом з чоловіком, щоб оформити закордонний паспорт для поїздк...
18.03.2025
Нещодавно громадянин Туркменістану пан Мурат отримав посвідку на тимчасове проживання в Україні на підставі працевлаштування. Це ще раз д...
comments:
no_commentsadd_comment: