Львівська міграційна служба отримала теоретичну підтримку від науковці...
Львівська міграційна служба отримала теоретичну підтримку від науковців
Працівники ГУ Державної міграційної служби України отримали від науковців Інституту регіональних досліджень НАН України для практичного користування науково-аналітичне дослідження «Шляхи подолання економічної незахищеності мігрантів».
Угода про співпрацю з Інститутом була підписана у 2013 році. Відтоді представники міграційної служби Львівщини стали постійними учасниками наукових дискурсів, семінарів, конференцій, котрі ініційовані та проводяться науковцями на загальноукраїнському та міжнародному рівні. Практична користь від таких заходів не лише у обміні інформацією, а й у формуванні соціального середовища, в якому здійснюється міграція як в Україні, так і за її межами.
У розпорядженні практиків є також підготовлені співробітниками Інституту наукові видання, зокрема, довідник «Міграційні явища та процеси: поняття, методи, факти» (Кравців В.С., Садова У.Я. та ін.), монографія «Регіональна міграційна політика та механізми її реалізації» (наук. ред. Садова У.Я.), інші публікації.
Працівники Інституту використовують інформацію підрозділів ГУ ДМС України у проведені наукових досліджень. Говорячи про започаткування і взаємну користь такої співпраці, д.е.н, професор Уляна Ярославівна Садова зазначає: «Роль науки у забезпеченні належного функціонування ДМС є доволі показова. Адже саме з допомогою науки формується методологічне, методичне, інформаційне забезпечення служби - від удосконалення нормативно-правової бази, що регламентує її діяльність, до здійснення соціально-економічного аналізу та прогнозу факторів, що детермінують інтенсивність міграційних явищ та процесів, обумовлюють потребу організації спостереження на зміною міграційної ситуації на місцях.
Дієвою може бути співпраця представників науки та територіальних структур ДМС по лінії техніко-економічного та ресурсного обґрунтування регіональної політики з розміщення біженців, осіб без громадянства, іноземців, ведення моніторингу потреб цих категорій мігрантів, розвитку ринку міграційних послуг.
На часі є визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань організаційного плану, якими обумовлюється надходження до ДМС України звернень, заяв та скарг.
З метою впровадження найбільш актуальних та дієвих механізмів захисту прав громадян України, іноземців та осіб без громадянства слід розширити інформаційну базу наукового обґрунтування питань, пов’язаних із внесенням змін до законодавства України у сфері реалізації конституційних прав громадян України, іноземців та осіб без громадянства.
Актуальним є проведення роз’яснювальної роботи, круглих столів, науково-практичних конференцій, що сприятиме популяризації у суспільстві ідей, пов’язаних з реформуванням законодавства України у сфері захисту прав громадян України, іноземців та осіб без громадянства».
news_gallery_bcrumbs:
related_news:
Працівники Дрогобицького та Бориславського відділів спільно з Управлінням міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадміс...
Шановна Зоряно Володимирівно!
Прийміть сердечні вітання з Днем народження!
Від усієї душі бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя та ...
Нещодавно у нашому підрозділі громадянин Франції Ніколас отримав посвідку на тимчасове проживання в Україні на підставі одруження з украї...
comments:
no_commentsadd_comment: