В Одесі відбувся круглий стіл щодо вирішення проблем вимушених пересел...
main
Головне управління ДМС в Одеській області
В Одесі відбувся круглий стіл щодо вирішення проблем вимушених переселенців
12.08.2015
В Одесі відбувся круглий стіл щодо вирішення проблем вимушених переселенців
7 серпня поточного року в Одесі відбулося засідання круглого столу на тему: «Актуальні проблеми та перспективи самоорганізації внутрішньо переміщених осіб з Криму».
У заході прийняли участь представники органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських об’єднань та організацій, які опікуються проблемами вимушених переселенців в Україні, а також Одеського представництва Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні.
Від Головного управління у заході участь прийняв начальник Управління з питань громадянства, реєстрації і роботи з громадянами з тимчасово окупованої території України Безкищенко І.В.
Основні питання, які розглядалися на зазначеному заході стосувалися насамперед, забезпечення захисту прав та реалізації потенціалу внутрішньо переміщених осіб, зокрема щодо: захисту життя й надання допомоги у створені належних умов діяльності; забезпечення соціальної, матеріальної, медичної, психологічної та іншої підтримки; компенсації завданих моральних та фінансових збитків; сприяння добровільному поверненню до місць постійного мешкання за умови повного фактичного відновлення контролю України над тимчасово непідконтрольними територіями. Серед ключових завдань розглядалися напрями адаптації внутрішньо переміщених осіб в суспільно-політичному житті задля відновлення соціального статусу та формування установок до нормальної життєдіяльності, подолання психофізіологічних травм, стресового стану, соціальної апатії, втрати віри у майбутнє та позитивне сприйняття дійсності й формування активної життєвої позиції.
Із зазначених позицій питання до міграційної служби стосувалися у допомозі вирішення проблем документування громадян України, які проживають на території окупованої АРК. Насамперед, до цього переліку відносяться питання:
вклейка фото по досягненню 25-ти, 45-ти річного віку;
отримання паспорту громадянина України по досягненню 16-ти річного віку;
документування неповнолітніх осіб за участю батьків або офіційних опікунів.
Формат дискусії містив конструктивні пропозиції при реалізації зазначених процедур. Так в своїй доповіді, Іван Васильович зазначив, що станом на 05 серпня 2015 року територіальні підрозділи ГУ ДМС України в Одеській області здійснили 3004 адміністративні послуги у документуванні мешканців АРК, з яких оформлено:
реєстрація місця проживання – 950;
реєстрація місця перебування - 95;
оформлення та видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон – 1002;
оформлення та видача або обмін паспорта громадянина України – 264;
вклеювання фотокартки при досягненні 25-ти та 45-ти річного віку – 672;
проставлення відмітки про реєстрацію місця перебування в довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи – 417;
оформлення спеціального дозволу на в’їзд іноземця або особи без громадянства на територію АРК – 103.
«Удосконалення механізму документування громадян України з окупованих територій стане основним підґрунтям адаптації та формування сильної держави» - такий висновок стане основою для подальших пропозицій до Кабінету Міністрів України від організаторів проекту.
На заході були присутні також представники більшості регіональних ЗМІ, які мали змогу детальніше вивчити проблему, за для надання їй маштобної публічності
Прес-служба
ГУДМС України в Одеській області
related_news:
22.04.2025
У міграційній службі оформили закордонний паспорт без бар’єрів, без перешкод, без “почекайте, бо сходи”.
Просто — як має бути.
Це мален...
01.04.2025
Під час міграційної перевірки співробітники Головного управління Міграційної служби Одеської області виявили порушника міграційного закон...
30.12.2024
Співробітники Теплодарського відділу оформили ID-картку, для пані Павлини, якій виповнилося 90 років.
Оформили жінка новий паспорт у з...
comments:
no_commentsadd_comment: