Архітектура реформи
02.04.2015
Архітектура реформи

Як нагадав Юрій Іванович, Україна далеко не перша держава, де піднімалися проблеми адміністративно-територіальної реформи. Деякі країни йшли до цього повільно і поступово, деякі (та ж Грузія) віддали перевагу більш стрімким змінам. Однак за своїми наслідками саме такі трансформації виявлялися найбільш «вдячними», і навіть після зміни урядів ніхто не повернувся до попереднього порядку. «Я лише архітектор реформи, і намагаюся, щоб проект був якісним, - пояснював присутнім Юрій Ганущак. – Але ви - будівничі, і від вас залежить фанерними чи бетонними будуть стіни».
Заради справедливості, останні роки представникам виконавчої влади та місцевого самоврядування вже неодноразово обговорювали перспективи АТР. 2005-го року основним вважався «соціальний принцип» утворення громад , 2008 – «соціально-економічний». Якщо підходити до питання суто механічно, основними прикметам-нововведеннями мають стати укрупнення громад, адже сьогодні в Україні вистачає сільських рад, де мешкає лише 200-500 жителів. Але насправді питання набагато глибше. Подібні об`єднання мають відбуватися рука об руку з реформуванням інфраструктури (насамперед – доріг), а також враховувати місцеву специфіку.
Саме про це говорив у своєму вступному слові голова Одеської обласної ради Михайло Шмушкович. «Наші вороги кажуть, що Захід України дуже відрізняється від Сходу, але ми – єдина країна. Північні та південні райони Одещини теж мають свої відмінності, але ми - єдиний регіон, - зазначив Михайло Володимирович. - Сьогоднішня зустріч – це можливість обговорити проблеми та виробити спільну думку, яку можна буде донести до Президента та центральних органів влади. Процес реформування - досить складний, і підходити до нього потрібно надзвичайно обережно. Велику увагу цій роботі приділяють зараз керуючий справами апарату обласної ради Наталя Бянова, та голова бюджетної комісії Юрій Маслов. Крім того, найближчим часом в обласній раді ми зберемо представників районних рад, щоб ще раз уточнити певні позиції». «Складним і відповідальним» назвав процес реформування і Геннадій Труханов. Згадуючи процес перейменування ЖЕКів у ДЕЗи, він побажав, щоб реформа не обмежилася лише зміною вивісок, а й мала глибший вплив на якість життя населення. «Головне, щоб цей процес не був механічним, бездумним укрупненням, адже за реформами завжди стоять живі люди»,- підсумував Геннадій Леонідович.
Обмін інформацією, загальна дискусія, запитання-відповіді – все це стало важливими складовими фахової майстерні. Крім того, Юрій Ганущак нагадав присутнім, що після змін в Бюджетному Кодексі значно виграли міста обласного значення ( і загалом великі громади). Тобто їм дрібнішим колегам варто замислитися над об`єднанням та «переходом у вищу лігу» хоча б для отримання додаткових бонусів на покращення інфраструктури. «Хто починає першим – той виграє», - запевняв Ганущак. І нагадував про конкретні дати: обласні ради та облдержадміністрації мають затвердити перспективні плани до 1 червня, остаточні ж документи мають бути подані до 15 липня. Саме за цієї умови місцеві громади отримають додаткові кошти на свої потреби. Що стосується скорочення управлінських кадрів, то, на думку експерта, справжні фахівці ( «а керувати людьми – це теж талант, який дано не кожному») будуть потрібні за будь-якої влади та політичної ситуації.
oblrada.odessa.gov.ua
related_news:
29.07.2022
22 червня колективу та студентам Одеського державного університету внутрішніх справ представили нового ректора.
Дмитро Швець —...
28.07.2022
28 липня 2022 року вперше відзначається День Української Державності. Урочисті заходи проходять по всій Одеській області.
В Одесі ке...
19.07.2022
19 липня в Україні відзначається День тренера.
З нагоди свята визначних тренерів регіону привітали начальник Одеської обласної...
comments:
no_commentsadd_comment: