Перспективи розвитку екотуризму на території Тилігульського регіональн...
main
В Одеській обласній раді
Перспективи розвитку екотуризму на території Тилігульського регіонального ландшафтного парку
28.07.2017
Перспективи розвитку екотуризму на території Тилігульського регіонального ландшафтного парку
Під час виїзної наради щодо ознайомлення з ходом робіт з реконструкції з'єднувального каналу між Тилігульським лиманом і Чорним морем, яку провів голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, було обговорено питання про перспективи розвитку екотуризму на території Тилігульського регіонального ландшафтного парку.
На думку Анатолія Урбанського, підвищення рівня води в лимані не тільки оновить екосистему, але й створить нові можливості для розвитку туризму.
«Тилігульський парк є унікальним місцем, де мешкає понад 20 видів ссавців, безліч безхребетних тварин, плазунів, земноводних, в лимані водиться кілька десятків видів риб. Крім того, на території парку гніздиться близько 200 видів птахів. Беручі до уваги активний розвиток орнітологічного туризму (це новий напрямок в екотуризм, коли люди можуть цілий рік спостерігати за життям птахів), Одеській області не можна упускати можливості розвивати цей вид діяльності. Завдяки оновленню екосистеми не лише вчені, але й звичайні громадяни зможуть відвідувати це місце і спостерігати за життям місцевої фауни», - підкреслив Анатолій Урбанський.
Крім того, голова обласної ради вважає, що природне оновлення даного куточка Одещини приверне увагу прихильників екстремальних видів спорту на воді, таких як кайт- та віндсерфінгу.
«Тилігульський лиман є однією з перлин екосистеми північного Причорномор'я. Недарма він був організований не просто як водний об'єкт, але і як Регіональний ландшафтний парк і увійшов в екологічну мережу природно-заповідного фонду України. На території Одеської області не так багато таких об'єктів. Для нас принципово важливо підтримувати в належному вигляді і покращувати екологічний стан лиманів Одеської області», – зазначив народний депутат України Павло Унгурян
Нагадаємо, що ініціатором реконструкції з’єднувального каналу між Тилігульським лиманом і Чорним морем був депутат обласної ради Олег Кутателадзе. Запуск цього каналу сприятиме обводненню лиману і його про проточності.
«Канал був побудований рибколгоспом ще в радянський період і був у нього на балансі. Раз на 25-30 років тут відбуваються піщані замети, тому канал був повністю занесений піском. Річки, які давали воду Тилигульского лиману - замулені, морська вода не йшла. Тому вода в лимані застояна настільки, що солоність перевищує показники морської води в 1,5 рази. Завдяки реконструкції каналу екосистема відновиться», – повідомив Олег Кутателадзе.
Наразі канал і гідротехнічна споруда знаходиться на балансі КП «Тилігульський парк». Згідно з цим буде охоронятись і сам канал, і шлюзова система силами єгерів. Стосовно заходів, які будуть вживатись після здачі в експлуатацію з'єднувального каналу, щодо боротьби з браконьєрством, зокрема під час міграції риби, директор Регіонального ландшафтного парку «Тилігульский» Віталій Петрусенко розповів:
«Стосовно важелів вилову браконьєрів: в Одеській області працюють інспектори регіонально-ландшафтного парку «Тилігульський». Крім того контролювати це питання на державному рівні будуть три організації - Одеський рибоохоронний патруль, Державна екологічна інспекція Північно-Західного регіону Чорного моря та Державна прикордонна служба України».
Таким чином, в самому каналі вставні сітки чи будь-які інші протизаконні знаряддя ловлі установлені бути не можуть. В іншому випадку це буде жорстко припинятись.
news_gallery_bcrumbs:
related_news:
29.07.2022
22 червня колективу та студентам Одеського державного університету внутрішніх справ представили нового ректора.
Дмитро Швець —...
28.07.2022
28 липня 2022 року вперше відзначається День Української Державності. Урочисті заходи проходять по всій Одеській області.
В Одесі ке...
19.07.2022
19 липня в Україні відзначається День тренера.
З нагоди свята визначних тренерів регіону привітали начальник Одеської обласної...
comments:
no_commentsadd_comment: