Позиція Мін'юсту щодо обрання нового керівника Координаційного центру
main
Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Одеса)
Позиція Мін'юсту щодо обрання нового керівника Координаційного центру
07.06.2017
Позиція Мін'юсту щодо обрання нового керівника Координаційного центру

Система безоплатної правової допомоги (БПД) працює в штатному режимі та надалі надає без перебоїв консультації та правовий захист українцям. Це спільне завдання тисяч співробітників системи БПД і команди Міністерства юстиції. Протягом останніх днів було багато маніпуляцій з приводу того, що буде з системою безоплатної правової допомоги та як вона буде розвиватися далі. Варто нагадати, що система безоплатної правової допомоги – це пріоритетний проект Міністерства юстиції і Уряду України.Починаючи з 2014 року система отримала фактично друге життя і почала активно розвиватися. Коли наша команда прийшла до Міністерства юстиції, функціонувало 26 регіональних центрів надання безоплатної правової допомоги, які працювали виключно в рамках кримінальних справ. Починаючи з 2014 року, ми виступили з ініціативою про додаткове фінансування системи безоплатної правової допомоги. Тоді, незважаючи на проблеми з наявністю коштів у бюджеті, було запущено перші 100 центрів БПД. Адже захист прав громадян є одним із основних завдань будь-якої держави. У 2015 році за ініціативи Міністра юстиції Павла Петренка було ліквідовано районні управління юстиції, а зекономлені кошти було направлено на розширення системи безоплатної правової допомоги. Нині 550 центрів та бюро правової допомоги працюють по всій країні. Наші цінності полягають у тому, що система юстиції має формуватися з найбільш професійних, вмотивованих і незалежних людей, які працюють як одна команда. Міністерством юстиції була введена норма з добору всіх керівників Головних управлінь юстиції на основі публічних конкурсів. Всі керівники і заступники головних управлінь юстиції в регіонах пройшли через публічний відбір і були визнані кращими у змагальному процесі.
Це принципова позиція Міністра юстиції – формувати команду людей за професійними якостями, а не за принципом близькості до міністра. Ми не відступаємо від цих принципів і переконані, що саме такий підхід повинен діяти у всій системі органів юстиції, в тому числі й у системі безоплатної правової допомоги. Ми провели відкритий і прозорий конкурс на позицію директора Координаційного центру з надання правової допомоги. Незважаючи на те, що відповідно до чинного законодавства Державний секретар Міністерства юстиції має повне право самостійно призначити кандидата на цю посаду, як це робилося раніше, ми прийняли рішення провести публічний консультативний конкурсний відбір.Такий підхід дав нам можливість визначити дійсно найкращих кандидатів, які будутьрекомендовані Державному секретарю для призначення.
related_news:
01.12.2021
01 липня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосп...
01.12.2021
Нагадуємо, якщо Ваша посада належить до категорії «Б», Ви зобов’язані подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
...
17.06.2021
На початку місяця у приміщенні Національного університету «Одеська юридична академія» за ініціативою Південного міжрегіонального управлі...
comments:
no_commentsadd_comment: