Право на зміну імені
Право на зміну імені

Право на зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи передбачено статтею 295 Цивільного кодексу України.
Починаючи з 16-річного віку, людина має право на власний розсуд змінювати своє прізвище або ім’я. Проте, за згодою батьків, це можна зробити і в більш ранньому віці — 14-ти років.
Змінювати по батькові дозволяється у разі усиновлення або його скасування, якщо батько змінив своє ім'я чи відомості про нього, як про батька, були вилучені з актового запису про народження.
Для того, щоб змінити ім’я чи прізвище, або те й інше, потрібно з відповідною заявою звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання.
Одночасно із заявою необхідно подати наступні документи:
- паспорт і свідоцтво про народження заявника;
- свідоцтво про шлюб (у разі коли заявник перебуває у шлюбі) або про розірвання шлюбу (у разі коли шлюб розірвано);
- про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
- про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;
- свою фотокартку;
- квитанцію про сплату державного мита.
Заява про зміну імені розглядається у тримісячний строк з дня її подання.
Зверніть увагу!
Після отримання дозволу заявникові необхідно звернутися у відділ ДРАЦС для складання актового запису про зміну імені або прізвища.
Якщо не зробити цього протягом 3 місяців без поважних причин — дозвіл втратить силу.
Єлизавета Божаткіна
related_news:
01 липня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосп...
Нагадуємо, якщо Ваша посада належить до категорії «Б», Ви зобов’язані подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
...
На початку місяця у приміщенні Національного університету «Одеська юридична академія» за ініціативою Південного міжрегіонального управлі...
comments:
no_commentsadd_comment: