Реєстрація бізнесу в Україні сьогодні: кроки до кращого майбутнього
main
Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Одеса)
Реєстрація бізнесу в Україні сьогодні: кроки до кращого майбутнього
08.06.2016
Реєстрація бізнесу в Україні сьогодні: кроки до кращого майбутнього

Які новели у сфері реєстрації бізнесу?
26.11.2015 Верховна Рада України прийняла Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (далі - Закон), тим самим кардинально змінивши правила реєстрації бізнесу в Україні.
Закон передбачає передачу повноважень у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців органам місцевого самоврядування, місцевим держадміністраціям, нотаріусам, акредитованим суб’єктам.
Також, Законом запроваджуються: можливість подання електронних документів для проведення всіх реєстраційних дій; скорочення переліку документів, що подаються для державної реєстрації (у тому числі за рахунок їх отримання в електронній формі від державних органів); скорочення переліку адміністративних послуг за рахунок скасування щорічного підтвердження та щорічної подачі фінансової звітності; доступ до користування персональним кабінетом у новому Порталі електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи; скасування паперових виписок та установчих документів та запровадження можливості їх отримання в електронному вигляді через Портал електронних сервісів.
Якою є мета децентралізації повноважень у сфері державної реєстрації бізнесу?
Ключовою метою децентралізації повноважень у сфері державної реєстрації бізнесу є реформування системи надання адміністративних послуг у зазначеній сфері державної реєстрації та забезпечення її відкритості та прозорості, оперативності та своєчасності, раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, оптимізацію витрат державних коштів.
Які суб’єкти сьогодні надають послуги у сфері реєстрації бізнесу?
В першу чергу потрібно наголосити, що дія принципу екстериторіальності, тобто можливості звернення до будь-якого державного реєстратора в межах території України, незалежно від місцезнаходження чи місця проживання заявника спрощує діяльність суб’єктів господарювання..
З 01.01.2016 для створення комфортного та конкурентноздатного сервісу з реєстрації бізнесу, громадянам надається право вільного вибору суб’єкта державної реєстрації.
Отже, суб’єктами державної реєстрації є
•виконавчі органи сільських, селищних та міських рад,
•Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації,
•нотаріуси,
•акредитовані суб’єкти.
24 години для реєстрації бізнесу, чи можна швидше?
У випадку відсутності підстав для відмови у державній реєстрації та підстав зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації, суб’єкт державної реєстрації протягом 24 годин після надходження документів, крім вихідних та святкових днів; приймає рішення про державну реєстрацію та проведення інших реєстраційних дій. Проте, виключно за бажанням заявника, державна реєстрація може проводитися у скорочені строки, за умови внесення ним додатково до адміністративного збору відповідної плати.
Законом встановлено, що розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців здійснюється протягом 24 годин після надходження документів, крім вихідних та святкових днів. Вартість реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою; змін до відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи — підприємця протягом шести годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, - у подвійному (1230 грн), а протягом двох годин - у п’ятикратному розмірі (2460 грн) адміністративного збору за відповідну реєстрацію.
Які можливості Порталу електронних сервісів для бізнесу?
Мін'юст надав можливість безкоштовного доступу через сайт Міністерства до результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, в тому числі до виписки і установчих документів юридичної особи. Доступ здійснюється шляхом пошуку за кодом доступу, зазначеного на описі документів, перегляду, копіювання та роздрукування.
Для цього при створенні безкоштовного запиту відомостей в державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань на офіційному веб-сайті Мін'юсту за посиланням: https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch/ заявнику слід вибрати вкладку «Результат надання адміністративних послуг» та ввести унікальний код, розміщений в правому верхньому кутку опису документів, які надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії (далі - опис документів).
Всі описи документів, видані після 01.01.2016, містять унікальний код, який дає можливість доступу до результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, в тому числі до установчих документів юридичної особи.
Чи можлива електронна реєстрація бізнесу?
На сьогодні у відповідності до чинного законодавства існує можливість подачі електронних документів для проведення наступних реєстраційних дій:
•державна реєстрація фізичної особи, яка має намір стати підприємцем;
•державна реєстрація юридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи.
Для подачі електронних документів для проведення державної реєстрації використовується «Реєстраційний портал» - програмне забезпечення, представлене у формі Інтернет-сторінки, що забезпечує формування та подання документів, необхідних для проведення державної реєстрації юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців.
Для роботи з програмою необхідно самостійно створити індивідуальний обліковий запис заявника - запис, який створюється заявником шляхом реєстрації на Реєстраційному порталі та використовується для ідентифікації заявника на Реєстраційному порталі, перегляду заявником інформації про стан розгляду направлених ним електронних документів для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця, а також для отримання заявником електронних документів, які направлені йому державним реєстратором.
Основними кроками у роботі з Реєстраційним порталом є: створення електронного цифрового підпису, реєстрація в системі, вхід у приватний кабінет, реєстрація заявки, цифровий підпис заявки, відправлення заявки, перевірка стану розгляду заяви та отримання електронного чи паперового документа.
Яким чином кошти отримані за надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації розподілятимуться між державою та суб’єктом державної реєстрації?
З метою забезпечення оптимального функціонування системи надання адміністративних послуг визначено розподіл адміністративного збору за державну реєстрацію наступним чином: 40% надходжень такого збору направляється в Державний бюджет України, 60% надходжень залишається у суб’єкта державної реєстрації. Одночасно звертаємо увагу, що при проведенні державної реєстрації державними нотаріусами, 100% адміністративного збору зараховується до Державного бюджету України.
З метою оптимізації процесу державної реєстрації бізнесу в Україні проводиться постійна робота над удосконалення нормативно-правової бази, контролю щодо виконання встановлених законодавством вимог усіма учасниками державної реєстрації.
Інформує управління державної реєстрації Головного т
ериторіального управління юстиції в Одеській області
related_news:
01.12.2021
01 липня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосп...
01.12.2021
Нагадуємо, якщо Ваша посада належить до категорії «Б», Ви зобов’язані подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
...
17.06.2021
На початку місяця у приміщенні Національного університету «Одеська юридична академія» за ініціативою Південного міжрегіонального управлі...
comments:
no_commentsadd_comment: