У міграційній службі Івано-Франківщини розповіли про заходи з протидії...
main
Управління ДМС в Івано-Франківській області
У міграційній службі Івано-Франківщини розповіли про заходи з протидії нелегальній міграції
29.09.2015
У міграційній службі Івано-Франківщини розповіли про заходи з протидії нелегальній міграції

Як повідомив Сергій Саїв, декілька днів тому працівники міграційної служби Івано-Франківської області спільно з УМВС та УСБУ, а також активістами громадських організацій проводили цілеспрямовані заходи з виявлення нелегальних мігрантів. Були відпрацьовані ринки, житловий сектор, студентські гуртожитки в місті Івано-Франківську. За наслідками відпрацювання було виявлено 5 нелегальних мігрантів, це в основному колишні студенти-іноземці з кризових країн, які не захотіли повертатися у країни походження після закінчення навчання чи відрахування з вузу. На цих осіб складено адмінпротоколи про порушення міграційного законодавства і протягом місяця вони зобов’язані покинути територію України.
Такі рейди у регіоні проводитимуться щотижня, адже потоки мігрантів ідуть до збільшення.
На сьогодні у трьох вузах обласного центру навчаються 2412 іноземних студентів, причому 800 з них перевелися у наші виші з навчальних закладів Луганська і Донецька. Є ще одна проблема: міграційною службою області виявлено, що 270 осіб з інших країн отримали запрошення від івано-франківських вузів на навчання, але до університетів вони не прибули. Попри це фірми, які видають такі запрошення, були зобов’язані доставити цих студентів, як мовиться, з аеропорту до ВНЗ, але вони цього не зробили. Зараз ректорам вишів пропонується надалі не співпрацювати з цими фірмами, а інформація щодо них надіслана в УСБУ. Адже це одна зі схем нелегальної міграції. Загалом же нині в Івано-Франківській області офіційно проживають 4 358 ін6оземців.
Підрозділи міграційної служби області станом на 1 вересня оформили мешканцям Івано-Франківської області 72 862 закордонних паспорти, з них 12 130 – біометричних, а решту – 60 732 «без чіпа. Якщо порівнювати з минулим роком, то за 8 місяців 2014 в області було видано 53 156 закордонних паспортів, тож тенденція іде до збільшення.
«Чому люди обирають паспорт без біометрії? Напевно, тут працюють стереотипи, – каже Сергій Саїв. – Думають, якщо з біометричним паспортом порушать міграційне законодавство, то легше буде уникнути проблем. Але зараз відбитки пальців є обов’язковими при відкритті візи, отож різниці жодної».
З 1 січня майбутнього року в Україні набирає чинності постанова Кабміну України про введення пластикових карток – внутрішніх паспортів. «Всім міняти паспорти в один момент, звісно не будуть, – зауважив Сергій Степанович. – Процес замінення йтиме протягом п’яти років. Пластикові картки будуть видавати, якщо це перший паспорт людини, тобто при досягненні 16 років, при вклейці фотографій, заміні після одруження чи при відновленні втраченого». Відбитків пальців у новому документі не буде. Про те, як саме він виглядатиме, наразі достеменно не відомо, очікуються роз’яснення.
Керівник міграційної служби Прикарпаття дав вичерпні відповіді на інші запитання, що цікавили журналістів. Крім того, він повідомив про те, що під час виборчого процесу, напередодні і в день голосування 25 жовтня підрозділи міграційної служби області працюватимуть у режимі, максимально сприятливому для потреб громадян.
Прес-служба УДМС України в Івано-Франківській області
related_news:
26.02.2025
Коли готувався цей матеріал, розпочинався другий день четвертого року широкомасштабного вторгнення московитів в Україну. Щойно оголосили ...
24.11.2024
На території Івано-Франківської області тривають цільові профілактичні заходи під умовною назвою «Мігрант». У полі зору працівників мігра...
11.11.2024
Ми частіше робимо це, ніж розповідаємо про це. Працівники міграційної служби Івано-Франківської області від початку війни стали постійним...
comments:
no_commentsadd_comment: