Міграційна ситуація в Херсонській області: стан, проблеми і шляхи їх в...
main
Управління ДМС у Херсонській області
Міграційна ситуація в Херсонській області: стан, проблеми і шляхи їх вирішення
01.07.2016
Міграційна ситуація в Херсонській області: стан, проблеми і шляхи їх вирішення

Херсонська область – наймолодша область південної України, яка була утворена в 1944 році. Розташована вона у степовій зоні, в межах Причорноморської низини, на нижній течії Дніпра. На північному заході межує з Миколаївською, на півночі — з Дніпропетровською, на сході – із Запорізькою областями України, на півдні – з Автономною Республікою Крим. Херсонщина – єдина українська область, яка омивається декількома морями: Чорним і Азовським, озером Сиваш (Гнилим морем) та Каховським водосховищем.
Нинішня Херсонщина сформована віхами історії. На території Херсонської області було знайдено перші поселення давніх скіфів, тут знаходилася Кам’янська Січ. Регіон також відомий завдяки таким об’єктам, як біосферний заповідник ім. Фальц-Фейна «Асканія-Нова», Каховська гідроелектростанція. Олешківські піски – природне диво України та найбільша пустеля Європи. Чорноморський біосферний заповідник, Азово-Сиваський національний природний парк, унікальна Арабатська Стрілка та дніпровські плавні доповнюють розвинутий аграрний комплекс з найкращими в Україні ґрунтами, промисловість та інтелектуальний потенціал мешканців Херсонщини. В області мирно співіснують представники більш ніж 115 національностей та народностей, які славляться своєю гостинністю.
Адміністративним центром Херсонської області є місто Херсон, засноване 18 червня 1778 року.
Місто розташоване на високому березі Дніпра. Херсон, у першу чергу, місто портовиків і корабелів. Його називають столицею Нижнього Дніпра, Південною Пальмірою або «містом на семи вітрах».
Сучасна Херсонщина
Територія сучасної Херсонщини становить 28,5 тис. кв. км (4,71% від території України), за площею регіон займає сьоме місце серед інших областей України. Кількість адміністративних районів – 18. В області нараховується 9 міст, з яких 4 обласного значення, 5 районного підпорядкування, 31 селище міського типу. Загалом з 698 населених пунктів міських – 40, сільських – 658. За даними Головного управління статистики, чисельність постійного населення області, станом на 1 квітня 2016 року, становить 1 059 209 осіб.
Регіон має близько 2 млн га сільськогосподарських угідь і найбільшу кількість орних земель в Україні. Область займає перше місце по вирощуванню овочів в Україні, тут збирається понад 13% всіх овочів і баштанних культур країни.
Херсонщина – перлина степового українського краю, унікальний природний комплекс, найбільш екологічно чистий регіон України з високорозвинутим сільським господарством і багатогалузевою промисловістю.
Це справжня колиска українського козацтва, вона приваблює туристів своєю природою, морем, фестивалями, відомими курортами та здравницями.
У 2015 році на Херсонщину завітали 2,8 млн відпочиваючих. Завдяки відновленню роботи аеропорту «Херсон», кількість іноземних туристів збільшилася. Це гості з понад 15 країн світу, таких як: Туреччина, Ізраїль, Німеччина, США, Італія, Іспанія, Велика Британія, Франція, Грузія, Сирія, Швеція, Греція, Швейцарія та Китай. Цьогоріч заплановано прийняти не менше 3,5 млн туристів.
Міграційна служба області відіграє досить важливу роль в забезпеченні якісного контролю за дотриманням іноземцями та особами без громадянства (ОБГ) міграційного законодавства, вживає заходів з протидії нелегальній міграції в області, надає якісні адміністративні послуги громадянам.
Упродовж 5 місяців поточного року співробітниками УДМС в Херсонській області було виявлено 86 нелегальних мігрантів, щодо яких прийнято рішення про примусове видворення з України. У 2015 році кількість виявлених порушників міграційного законодавства України, іноземців-нелегалів перевищувала 200 осіб. Стосовно кожного нелегала було прийняте відповідне рішення, в тому числі 5 осіб видворено в примусовому порядку та 9 особам заборонено в’їзд в Україну.
Херсонщина межує з Кримом, тому одним із пріоритетних напрямків діяльності міграційної служби є робота з переселенцями.
З часу окупації Автономної Республіки Крим Херсонська область стала першою, куди масово почали переміщуватися кримчани, які залишали рідні домівки на території півострова. Згодом, з початком антитерористичної операції на Сході України, число переселенців поповнилось жителями Донецької та Луганської областей. За підрахунками Департаменту соціального захисту населення Херсонської ОДА, кількість внутрішньо переміщених осіб в регіоні становить понад 15 тисяч.
Працівники міграційної служби щоденно несли чергування в міграційному пункті, забезпечуючи для переселенців можливість звернутися до спеціалістів за консультацією, відновленням паспортних документів, а головне – отримати допомогу у забезпеченні їх соціальних, медичних та інших потреб. Разом із співробітниками міграційної служби чергування несли працівники Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення м. Херсона, які оптимально та в найкоротший час вирішували питання розселення переселенців на території області.
Управління державної міграційної служби України в Херсонській області включає в себе 22 територіальних підрозділи. Чисельність працівників становить 137 осіб, з яких понад 43% – молодь віком до 35 років. Начальнику Управління Оксані Яковенко вдалося сформувати високопрофесійний колектив, який завдяки взаєморозумінню, допомозі та об’єднаним зусиллям забезпечує високу якість та ефективність обслуговування громадян.
Враховуючи чисельність населення в області, в тому числі кількість переселенців, жителів АР Крим, Донецької та Луганської областей, які звертаються до міграційної служби з питань отримання адміністративних послуг, робоче навантаження на працівників досить велике.
З часу початку окупації Кримського півострова на Херсонщині кримчанам було надано біля 40 000 адміністративних послуг, мешканцям Донецької та Луганської областей – понад 16 000.
Найактуальнішими послугами серед переселенців є оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон та вклейка фото в паспорт громадянина України при досягненні 25- та 45-річного віку.
У зв’язку зі зміною порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, іноземці та особи без громадянства аби потрапити на територію півострова оформлюють в міграційній службі спеціальний дозвіл. Зважаючи на географічне розташування Херсонської області, саме тут видано найбільшу кількість відповідних документів – понад 550 спеціальних дозволів.
Якість обслуговування громадян, своєчасність отримання ними адміністративних послуг та оптимальність у вирішенні проблем переселенців – одне з пріоритетних завдань працівників міграційної служби Херсонщини.
За період 2015 року в області видано понад 31 000 паспортів громадянина України, оформлено близько 60 000 закордонних паспортів.
Упродовж січня-травня 2016 року паспортом громадянина України задокументовано 11 500 осіб, в тому числі 3 500 шістнадцятилітніх юнаків та дівчат отримали сучасний документ у формі ID-картки.
Характеризуючи міграційні процеси на Херсонщині, слід відзначити, що упродовж 5 місяців 2016 року на постійне місце проживання виїхало понад 100 осіб, які й надалі залишаються громадянами України. Здебільшого українці емігрують до Ізраїлю, Німеччини, США, Росії та інших країн.
Чимало іноземних громадян, в свою чергу, приїжджають до нашої країни та оформлюють дозвіл на імміграцію, а згодом – посвідку на постійне проживання в Україні. З початку 2016 року іноземцям було видано понад 70 посвідок на тимчасове та більш ніж 100 – на постійне проживання в Україні. У вищих навчальних закладах м. Херсона наразі навчається близько 120 іноземних студентів з багатьох країн світу.
Міграційна ситуація на Херсонщині знаходиться під постійним контролем керівництва та є досить актуальною в умовах сьогодення. Адже забезпечення виконання міграційного законодавства в країні є складовою прикордонної безпеки держави, а отже – і національної безпеки України в цілому.
І. Євич, УДМС України
в Херсонській області
news_gallery_bcrumbs:
related_news:
09.03.2023
Попри обстріли та періодичну відсутність електропостачання, Управління Державної міграційної служби в Херсонській області щоденно працю...
02.02.2022
У форматі відеоконференції 28 січня 2022 року було проведено засідання Колегії Управління ДМС у Херсонській області. Визначено пріорите...
comments:
no_commentsadd_comment: