Міграційна ситуація в Хмельницькій області: стан, проблеми і шляхи їх ...
main
Управління ДМС у Хмельницькій області
Міграційна ситуація в Хмельницькій області: стан, проблеми і шляхи їх вирішення
01.08.2016
Міграційна ситуація в Хмельницькій області: стан, проблеми і шляхи їх вирішення

Сергій Петрович Дорофеєв, в. о. начальника УДМСУ в Хмельницькій області
Місто Хмельницький – адміністративний, економічний і культурний центр Хмельницької області, що належить до великих міст із населенням 255 тисяч осіб та площею 20,6 тисяч кв. км.
На географічній мапі України наша область розташована на південному заході Східноєвропейської рівнини в зонах лісостепу і мішаних лісів та межує із п’ятьма областями: Вінницькою, Тернопільською, Рівненською, Житомирською і Чернівецькою.
Хмельниччина має майже 600-річну історію і веде свій родовід від невеличкого поселення Плоскирів або Плоскирівці. Дата заснування міста невідома, а от, що стосується першої згадки, то достовірно можна стверджувати про існування Плоскирова (Плоскировець) вже у першій половині XV ст.
Отже, Плоскирів (Плоскирівці) виник серед грузьких заплав у місці впадіння річки Плоскої до Південного Бугу (тоді річка мала назву Бог). Саме таким місцем розташуванням й пояснюється перша назва міста.
Після повоєнної відбудови народного господарства й налагодження мирного життя із 1950-х років починається розбудова фактично нового міста, яке 16 січня 1954 року було перейменовано у Хмельницький. Завдяки розвиткові індустріально-будівельної, харчової, легкої та важкої промисловості, Хмельницький стає великим промисловим центром України. Значною подією, яка відображає військову сторінку історії міста, стало заснування у 1970 році Хмельницького вищого артилерійського командного училища, на базі якого у 1990-х рр. було створено єдину у державі Національну академію прикордонних військ України.
Пишається Хмельницький і своїми видатними земляками, що увійшли в історію: академіками, лікарями, письменниками, які крок за кроком піднімали рівень української науки та культури до всесвітньовідомої.
Не залишилась осторонь й природна краса Хмельниччини, яка збереглася у історико-архітектурних заповідниках, таких як «Меджибіж», «Самчики», «Подільські Товтри», «Кам’янець», а велика кількість річок, які протікають по області та омивають береги багатьох міст та сіл підкреслюють колорит навколишнього середовища.
Не залишається осторонь Кам’янець-Подільська «Стара Фортеця», яка величчю своїх башт щороку приваблює тисячі туристів та є складовою частиною Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець», який відноситься до «Семи чудес України».
Управління ДМС України в Хмельницькій області є новою установою, котра створювалася разом із іншими структурними підрозділами у 2011 році. Її відділи розташовуються у двох приміщеннях, котрі знаходяться за адресою: вул. Миколи Мазура, 4 та вул. Грушевського, 95. Вона поєднала в собі функції двох державних органів: паспортної служби Міністерства внутрішніх справ України та міграційної служби Державного комітету України у справах національностей та релігій.
Загалом на території області діють 23 територіальні підрозділи, в яких за штатним розкладом працюють 127 державних службовців, котрі активно реалізують державну міграційну політику, спрямовану на забезпечення ефективного управління міграційними процесами та надають адміністративні послуги населенню.
З початку 2016 року, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 523-р від 16.05.14 р. «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг», територіальними підрозділами Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області було надано близько 25 тисяч адміністративних послуг громадянам.
З 11 січня поточного року, відповідно до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», міграційною службою розпочато прийом документів на оформлення та виготовлення паспорта громадянина України нового зразка у вигляді ID-картки для громадян, які досягли 16 років та документуються вперше. Так, Управлінням ДМС України в Хмельницькій області за I півріччя було оформлено близько 3,5 тисяч ID-карток. Найбільш поширеною адміністративною послугою, яка надається міграційною службою є оформлення та виготовлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Протягом 6 місяців роботи Управлінням та його територіальними підрозділами було оформлено та виготовлено близько 34 тисяч закордонних паспортів.
Оскільки одним із пріоритетних напрямків діяльності ДМС України є організація роботи з протидії нелегальній міграції, відділом у справах іноземців та осіб без громадянства було виконано наступну роботу.
* Оформлено та видано 367 посвідок на постійне проживання та 115 – на тимчасове проживання.
* Продовжено термін перебування 123 іноземцям та особам без громадянства.
* Оформлено 103 запрошення іноземцям та особам без громадянства на отримання візи для в’їзду на територію України, з них 75 – на запрошення фізичних осіб та 28 – на запрошення юридичних осіб.
* Видано 147 дозволів іноземцям на імміграцію в Україну та скасовано 25 дозволів на імміграцію відповідно до ст. 12 Закону України «Про імміграцію».
* Виявлено 27 нелегальних мігрантів, до яких прийнято рішення про примусове повернення, з них трьом – із забороною подальшого в’їзду, троє іноземців видворено за межі України в примусовому порядку.
Управлінням Державної міграційної служби України в Хмельницькій області постійно здійснюються виїзні прийоми громадян у територіальних підрозділах області; організовуються і проводяться навчальні семінари та наради із працівниками територіальних підрозділів УДМС, на яких розглядаються питання, що стосуються діяльності служби; запроваджено практику урочистого вручення паспортів особам, які досягли 16-річного віку, за участю працівників районних державних адміністрацій, міських рад, навчальних закладів із залученням представників засобів масової інформації; підписано угоди із місцевими засобами масової інформації та телерадіокомпаніями, в яких висвітлюються матеріали інформаційно-роз’яснювального характеру для громадян про діяльність Управління та його функції; створено офіційні сторінки УДМС України в Хмельницькій області у найпопулярніших соціальних мережах, таких як: ВКонтакті, Twitter, Facebook, де надається інформація про заходи та діяльність Управління ДМС в області, а також налагоджена робота «гарячої лінії», де щоденно протягом п’яти робочих днів громадяни отримують вичерпні відповіді на питання щодо міграційного законодавства.
На державному рівні приділяється особлива увага забезпеченню правоосвітньої роботи серед мігрантів, тому між Управлінням ДМС України в Хмельницькій області, Хмельницьким університетом управління та права і Хмельницьким національним університетом було укладено угоди про співпрацю з метою підвищення правової культури та правової свідомості громадян, безкоштовного надання правової інформації та юридичних послуг особам з числа мігрантів, біженців та осіб, які потребують додаткового та тимчасового захисту.
Керівний склад Управління постійно бере участь у правоосвітницьких, наукових і навчальних заходах, у роботі «круглих столів», семінарів та у міжвідомчих нарадах із представниками правоохоронних органів, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області, під час яких роз’яснюються положення міграційного законодавства України та його нововведення, функції і повноваження підрозділів міграційної служби у наданні адміністративних послуг громадянам.
Л. Квятковська, УДМС України в Хмельницькій області
news_gallery_bcrumbs:
related_news:
25.04.2025
В Управлінні відбулось планове тематичне онлайн-навчання із керівниками територіальних підрозділів служби, під час якого виступили началь...
07.04.2025
Цього разу до Шепетівського відділу УДМС Хмельниччини завітала багатодітна сім’я Ратушних для оформлення 10 паспортів громадян України дл...
01.04.2025
Управлінням ДМС у Хмельницькій області разом із територіальними підрозділами було оформлено та видано за I квартал поточного року:
паспо...
comments:
no_commentsadd_comment: