Міграційна ситуація в Полтавській області: стан, проблеми і шляхи їх ...
main
Управління ДМС у Полтавській області
Міграційна ситуація в Полтавській області: стан, проблеми і шляхи їх вирішення
23.12.2015
Міграційна ситуація в Полтавській області: стан, проблеми і шляхи їх вирішення
На Полтавщині налічується 169 територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
Основою курортних ресурсів області є джерела мінеральних вод у Миргородському, Великобагачанському, Новосанжарському, Кременчуцькому, Хорольському районах.
Поряд з цими великими надбаннями природно-заповідного фонду під охороною держави знаходяться визначні археологічні, архітектурні та історичні пам’ятки, з яких складається культурна спадщина народу. На сьогодні в області їх налічується понад 4 тис.
У Полтавській області також є чимало музеїв – державних і громадських. Загальна кількість експонатів усіх категорій музеїв становить близько 700 тис. одиниць збереження.
Найстарішим в області є Полтавський краєзнавчий музей, якому понад сто років (1891).
У 1709 році на полі під Полтавою відбулася битва, яка стала переломним моментом у довгій і виснажливій Північній війні, яку вели Росія і Швеція за вихід до Балтійського моря. У 1950 році було відкрито музей історії Полтавської битви. Історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» включає музей цієї події, польовий укріплений табір російської армії, редути, братську могилу російських воїнів, Сампсоніївську церкву (1856), пам’ятник загиблим шведським солдатам від росіян (1909), пам’ятник шведам від співвітчизників (1909), пам’ятник Петру І (1915).
Полтавщина – край, щедро обдарований піснями і легендами, край письменників і художників, мислителів і вчених, чиї імена золотом закарбовані в пантеоні слави світових діячів мистецтва і науки. Полтавщина пишається своїми традиціями і культурою, коріння яких тягнеться з сивини тисячоліть.
Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області розташоване у приміщенні, що знаходиться у центральній частині міста Полтави. До складу Управління входять 31 територіальний підрозділ, 7 вузлів ДІС з оформлення документів для виготовлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
З початку 2015 року підрозділи міграційної служби Полтавщини розпочали прийом заяв на оформлення закордонних паспортів нового зразка.
На сьогодні Управлінням ДМС України в Полтавській області оформлено 44 537 замовлень від громадян України на виготовлення біометричних документів та закордонних паспортів без електронного носія. А з 1 квітня цього року розпочато прийом громадян з питань оформлення закордонних паспортів для дітей до 16 років.
Керівництвом УДМС України в Полтавській області приділяється постійна увага удосконаленню роботи щодо покращення обслуговування населення області з питань оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон та зменшенню черг при прийомі документів.
З метою ефективного впливу на зменшення кількості скарг з боку громадян у секторі з централізованого оформлення документів №1, що розташований у місті Полтаві за адресою провулок Шкільний, 4 та входить до структури УДМС України в Полтавській області, додатково впроваджено програмно-апаратний комплекс обслуговування громадян «Електронна черга».
Такий сервіс дозволяє позбутися живих черг під кабінетами спеціалістів міграційної служби і дати можливість громадянам спланувати свій час. Таким чином, введення комплексу «Електронна черга» в місті Полтаві дозволило скоротити черги та покращити якість обслуговування населення при оформленні біометричних документів.
Враховуючи вимоги Закону України «Про адміністративні послуги», обладнання з оформлення документів для виїзду за кордон розміщено в орендованому приміщенні у центральній частині міста Полтави, розташованому на першому поверсі зі зручним під’їздом, в якому в повному обсязі забезпечуються належні умови для доступу до надання адміністративних послуг громадян, в тому числі з обмеженими фізичними можливостями.
Одним з пріоритетних напрямків діяльності УДМС України в Полтавській області є організація роботи з надання якісних адміністративних послуг у максимально зручних та комфортних для громадян умовах, зменшення черг та кількості скарг з боку громадян, покращання обслуговування населення.
Працівники територіальних підрозділів активно співпрацюють з районними державними адміністраціями, правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та ін. Керівництво Управління постійно бере участь в колегіях, нарадах та семінарах, які проводяться органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.
На Полтавщині забезпечена плідна співпраця з Центрами надання адміністративних послуг, в кожному районному центрі та містах обласного підпорядкування створені та функціонують такі Центри, якими за одинадцять місяців цього року надано 122 786 адміністративних послуг по лінії ДМС. Працівники УДМС України в Полтавській області постійно надають консультативну допомогу адміністраторам ЦНАПів з метою якісного підвищення рівня обслуговування населення у сфері надання адмінпослуг з міграційних питань.
Однією із категорій іноземних громадян, які мешкають на території області, є біженці та шукачі притулку. Станом на 01.12.2015 року на обліку сектору у справах біженців та соціальної інтеграції УДМС перебувають 32 іноземних громадянина та особи без громадянства, які визнані біженцями або особами, котрі потребують додаткового захисту в Україні та проживають на територій Полтавської області. Серед вказаних осіб 13 визнано біженцями в Україні та 19 визнано особами, які потребують додаткового захисту.
Протягом поточного року забезпечено роботу з виконання Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» з шукачами притулку, які проживають у Кіровоградській та Черкаській областях. Серед них 12 – у Кіровоградській області та 9 – у Черкаській області. Серед поданих заяв найбільша їх кількість від громадян Сирії та Азербайджану.
На виконання обласного Плану заходів з інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, Управлінням забезпечено взаємодію із органами місцевої влади та самоврядування з питань тимчасового розселення таких осіб у разі виникнення необхідності.
Вирішується питання щодо працевлаштування шукачів захисту. На сьогоднішній день практично всі іноземні громадяни вказаної категорії працевлаштовані. Відповідно до угоди, укладеної між УДМС України в Полтавській області та Полтавським обласним центром зайнятості про співробітництво, шукачі захисту з метою працевлаштування звертаються до Державної служби зайнятості Полтавської області.
Працівники УДМС України в Полтавській області постійно роз’яснюють шукачам притулку їхні права, в тому числі на працю, роздають відповідну друковану літературу.
Міграційна служба Полтавської області запровадила проведення із шукачами захисту протоколів співбесід, у ході яких встановлюються їхні проблемні питання, що мають місце в повсякденному житті, та з’ясовується можливість надання допомоги з боку міграційної служби у взаємодії з органами влади та місцевого самоврядування.
Неповнолітні діти біженців (із Сирії) влаштовані та навчаються в загальноосвітніх та дошкільних закладах області. На сьогоднішній день проблеми з адаптацією цих дітей до шкільного колективу відсутні. Діти на достатньому рівні оволоділи українською мовою, відвідують додаткові курси з української та англійської мов.
У разі виникнення необхідності влаштування дітей біженців, розлучених із сім’єю, у відповідні дитячі заклади, передбачена можливість влаштування таких дітей у спеціалізовані дитячі заклади області: обласний притулок для дітей служби у справах дітей облдержадміністрації, притулок для дітей служби у справах дітей виконавчого комітету Автозаводської районної ради м. Кременчука та Центр соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Комсомольську.
В Управлінні ДМС на обліку перебуває близько 8665 іноземців та осіб без громадянства, з них постійно проживають – 6407 осіб, іноземних студентів – 1687 осіб.
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземні громадяни та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою возз’єднання сім’ї з особами, які є громадянами України, або особами, які отримали посвідку на тимчасове проживання, можуть отримати посвідку на тимчасове проживання.
У Полтавській області на сьогоднішній день посвідки на тимчасове проживання отримали 678 іноземних громадян.
З початку року працівниками УДМС України в Полтавській області за порушення законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства за ст. 203-206 КУпАП складено 595 протоколів (ст. 203 КУпАП – 483, ст. 204 – 1, ст. 205 – 110, ст. 206 – 1). Виявлено 168 нелегальних мігрантів. Відповідно до ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», було прийнято рішення про примусове повернення в країну походження 121 правопорушника.
З метою відкритості та прозорості діяльності Управління постійно здійснюється інформування населення про хід реалізації державної політики у сфері міграції.
У міграційній службі на Полтавщині існує традиція урочистого вручення паспортів громадянина України підліткам, які досягли 16-річного віку і вперше отримують паспорт, яке приурочене до державних свят та інших урочистостей.
Професійний та злагоджений колектив Управління ДМС України в Полтавській області докладає усіх зусиль, аби гідно виконувати завдання, які перед ним ставить держава. Працівники Управління приділяють особливу увагу та виявляють толерантність до всіх відвідувачів, що звертаються, щоб кожний залишився задоволеним наданою послугою.
УДМС України
в Полтавській області
в Полтавській області
news_gallery_bcrumbs:
related_news:
22.04.2025
Попри умови воєнного стану Міграційна служба Полтавщини прагне до створення зручних і доступних умов для отримання адміністративних послу...
18.04.2025
Попри умови воєнного стану Міграційна служба Полтавщини прагне до створення зручних і доступних умов для отримання адміністративних послу...
12.04.2025
Для міграційної служби Полтавщини важливо отримувати від громадян зворотній зв’язок щодо якості адміністративних послуг, які надаються.
...
comments:
no_commentsadd_comment: