У Вінниці відбулося засідання «круглого столу» у протидії торгівлі лю...
main
Управління ДМС у Вінницькій області
У Вінниці відбулося засідання «круглого столу» у протидії торгівлі людьми
13.11.2015
У Вінниці відбулося засідання «круглого столу» у протидії торгівлі людьми

Зібрання проходило за участі начальника УДМС області Бориса Наливайка, завідувача сектору у справах біженців та соціальної інтеграції Ігора Березенського, національного координатора проектів в Україні Олександра Кириленка, головного спеціаліста відділу протидії торгівлі людьми Департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Мінсоцполітики Ксенії Бабариги, співробітників органів внутрішніх справ та інших представників суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми на Вінниччині.
«Наша моніторингова група ставить за мету дослідження стану реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми на регіональному рівні та впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми. Ці питання сьогодні є актуальними в нашій державі і знаходиться на особистому контролі Президента України. Міністерство соціальної політики України щомісяця звітує перед європейським товариством та Держдепартаментом США щодо вжитих заходів, які покликані мінімізувати явище торгівлі людьми в Україні. До речі, сьогодні Україна входить до другої контрольної групи у списку Держдепартаменту США, а це означає, що наша держава докладає значних зусиль задля впровадження світових стандартів у протидії торгівлі людьми» - відмітила Ксенія Бабарига.
Заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА Наталя Заболотна зауважила, що обласна адміністрація спільно із соціальними партнерами приділяє велику увагу реалізації державної сімейної політики в частині протидії торгівлі людьми. Для координації зусиль усіх структур, які працюють у даній сфері. Ще у липні 2012 року створено Міжвідомчу раду з питань сім’ї та гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми, яка на сьогодні повноцінно функціонує та вирішує питання, що потребують узгодженості дій. Для кожного напрямку її роботи визначено окрему робочу групу, що дає змогу більш якісно вирішувати проблемні питання.
Крім того, повідомлено, що з 2012 року в області реалізується проект Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми». Його виконавчим партнером на обласному рівні є громадська організація «Прогресивні жінки». З кінця минулого року розпочався його другий етап, який триватиме до 2019 року.
Водночас було доведено, що на Вінниччині продовжується пошук сучасних інноваційних методів роботи у цій сфері. Так, спільно з громадською організацією «Прогресивні жінки» ведеться робота з відкриття соціального підприємства в рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Запобігання торгівлі людьми шляхом посилення економічних можливостей груп ризику». Вінниччина увійшла до трійки регіонів, куди, в рамках проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми, в Україні» з робочим візитом прибуде моніторингова група. Також експерти працюватимуть у Хмельницькій та Чернівецькій області.
Після засідання «круглого столу» учасники робочої групи перемістилися до сучасного центру соціальної інтеграції в українське суспільство шукачів притулку, який було відкрито у вересні 2013 року за підтримки Вінницької міської ради та обслуговує біженців Вінницької і Житомирської областей.
Начальник УДМС Борис Наливайко повідомив учасникам про результати та порядок роботи центру, було представлено саме приміщення, кабінки для проведення інтерв’ю з особами, що шукають притулку.
Також співробітниками УДМС доведено, що підрозділами міграційної служби ведеться активна робота і з тимчасово переміщеними особами з АР Крим та Донбасу щодо попередження та мінімізації жертв шахраїв та осіб, які вишукують незахищених громадян для використання їх у злочинній діяльності з метою подальшого збагачення.
Наголошено та доведено про взаємодію і тісну співпрацю з правоохоронними органами та установами, які є суб’єктами, що здійснюють заходи протидії цим злочинним явищам.
Присутніми висловлено побажання щодо створення аналогічних центрів у кожній обласні, які б мали змогу ефективно та якісно надавати послуги, а саме головне допомагати шукачам притулку, адже ці люди найчастіше стають жертвами торгівців людьми.
УДМС України у Вінницькій області
news_gallery_bcrumbs:
related_news:
18.04.2025
Сьогодні керівництво управління державної міграційної служби України у Вінницькій області підвело підсумки результатів роботи. Участь у з...
12.04.2025
В сучасному світі торгівля людьми залишається однією з найсерйозніших форм порушення прав людини. Рятуючи своє життя через військову агре...
17.01.2025
Начальник УДМС у Вінницькій області Борис Наливайко провів нараду з керівниками підрозділів.
Традиційно, нарада проходила у форматі онла...
comments:
no_commentsadd_comment: