На Вінниччині вшанували пам'ять жертв голодомору
24.11.2014
На Вінниччині вшанували пам'ять жертв голодомору

Звертаючись до присутніх, Анатолій Олійник зазначив, що відповідно до Указу Президента, вперше вся Україна відзначає День Гідності та Свободи України. Символічно, що ці дві дати знаходяться поряд. Як понад вісімдесят років тому, так і нині, наш народ відстоює свої національні цінності, право на вільне життя на власній землі та можливість самому обирати шлях подальшого розвитку.
«Україна переживає чергове випробування, вкотре засвідчуючи світу незламність та силу свого духу. Сьогодні ми вкотре маємо нагоду вшанувати пам'ять всіх тих, хто поклав своє життя за утвердження свободи й гідності українського народу під час революційних подій на Майдані Незалежності у Києві, хто загинув від ворожих куль на Сході України, захищаючи її незалежність та суверенітет».
Як зауважив очільник області, кожний прожитий день віддаляє нас від тих страшних подій. Та ще є живі люди, котрі пам’ятають ту косовицю смерті і можуть розповісти про неї. У наших сучасників ще залишається шанс засвоїти цей урок історії не за підручниками, а через спогади живих свідків. Голова обласної державної адміністрації висловив слова подяки дослідникам-краєзнавцям, історикам та науковцям, які по крихтам, по уривкам гірких спогадів збирали матеріали про голодні роки на вінницькій землі.
До присутніх також звернулися Сергій Свитко та Сергій Моргунов. Про сторінки в історії українського народу, які неможливо забути, нагадав присутнім Сергій Свитко. За його словами, в історії світової цивілізації немає жодного прикладу того, коли в спосіб мордування голодом знищували народ.
Сергій Моргунов відмітив, що часи голодомору є чи не найстрашнішими з усіх трагічних подій, що пережила Україна. Він зазначив, що за словами його діда, лише в одному силі на Київщині із 580 жителів після голоду за два роки залишилося 188 чоловік. І це лише в масштабах одного села, а скільки таких сіл було по Україні. Але українську націю не вдалося здолати. І події минулого року показали, що українці не хочуть жити під чиїмось ярмом.
Протягом заходу було делеговано представників для покладання квітів до могили першого дослідника голодоморів на Поділлі, доктора історичних наук, професора Шульги Іллі Гавриловича, який похований на кладовищі «Підлісний». А також пам’ятних вінків до меморіальних дошок встановлених на будівлях загальноосвітніх навчальних закладів № 13 та № 23, де навчались загиблий Небесної Сотні Максим Шимко та учасник АТО, герой України Костянтин Могилко.
В рамках вшанування пам'яті жертв голодоморів в обласному центрі відбувся мітинг-реквієм біля меморіалу жертвам голодоморів 1932-1933 років по вул. Хмельницьке Шосе, у якому прийняли участь керівники області, міста органів виконавчої влади, громадськість, учнівські та студентські колективи.
До меморіалу також прибув та вшанував пам'ять жертвам голодоморів начальник Управління державної міграційної служби області Борис Наливайко з колективом.
УДМС України у Вінницькій області
24.11.2014 року
24.11.2014 року
news_gallery_bcrumbs:
related_news:
18.04.2025
Сьогодні керівництво управління державної міграційної служби України у Вінницькій області підвело підсумки результатів роботи. Участь у з...
12.04.2025
В сучасному світі торгівля людьми залишається однією з найсерйозніших форм порушення прав людини. Рятуючи своє життя через військову агре...
17.01.2025
Начальник УДМС у Вінницькій області Борис Наливайко провів нараду з керівниками підрозділів.
Традиційно, нарада проходила у форматі онла...
comments:
no_commentsadd_comment: