Вінницькі діти у Польщі знайомилися з таємницями життя Потоцького, я...
main
Управління ДМС у Вінницькій області
Вінницькі діти у Польщі знайомилися з таємницями життя Потоцького, який жив на Поділлі
18.08.2015
Вінницькі діти у Польщі знайомилися з таємницями життя Потоцького, який жив на Поділлі

Проект присвячено вивченню історії життя та впливу на розвиток культури Польщі й України Яна «Непомуцена» Потоцького – відомого польського письменника, наукового діяча, історика й археолога, автора багатьох наукових робіт. Життя вченого нерозривно пов?язане з Вінниччиною: він народився в селі Пиків Вінницького повіту Брацлавського воєводства (сучасний Пиків Калинівського району) в 1761 році, а помер в 1815 році в селі Уладівка сучасного Літинського району. По собі на Вінниччині він залишив розкішний палац, що у м. Тульчині та відомий на увесь світ дендропарк «Софіївка» в Умані (Черкаська область).
Делегацію дітей склали представники сіл Пиків, Уладівка та Іванова, у якому жив кращий друг Потоцького – граф Холоневський, а також – переможці музичного конкурсу «Парасолька», молоді художники з м. Вінниці та діти переселенців зі Сходу України.
Поляки дуже шанують спадщину Яна «Непомуцена» Потоцького, відтак з нагоди 200-річниці з дня його смерті 2015 рік у Польщі оголошено роком його пам?яті. Саме тому цю тему було обрано головною в проекті молодіжних обмінів між Україною та Польщею цього року. Ініціаторами проекту з польської сторони стали гмінний центр культури в Шидлові, Староство повітове у Сташуві, а українськими партнерами виступили Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини» та Вінницький осередок Міжнародного Товариства «Україна-Польща-Німеччина». Спільно вони підготували проект, який було подано на конкурс Національного центру культури в Варшаві.
Проект передбачав здійснення обміну групами молоді віком 12-18 років з Вінницької області та Сташувського повіту, який тривав з 26 липня по 6 серпня 2015 року. В рамках обміну було заплановано низку візитів до місць, історично пов’язаних з життям Яна Потоцького в Польщі: Шидлув, Сташув, Ланьцут тощо, проведення археологічних, природничих досліджень та малювання картин на теми, пов’язані з життям Яна Потоцького. Але головне – вивчення спільних рис історії і культури України та Польщі.
За для здійснення візиту делегації дітей до Польщі активну участь приймало Управління Міграційної служби області у частині оформлень паспортних документів дітям для виїзду за кордон.
Нагадаємо, що у жовтні 2014 року у селі Уладівка Літинського району Вінницької області відбулося відкриття пам’ятного знака Яну Потоцькому.
УДМС у Вінницькій області
news_gallery_bcrumbs:
related_news:
18.04.2025
Сьогодні керівництво управління державної міграційної служби України у Вінницькій області підвело підсумки результатів роботи. Участь у з...
12.04.2025
В сучасному світі торгівля людьми залишається однією з найсерйозніших форм порушення прав людини. Рятуючи своє життя через військову агре...
17.01.2025
Начальник УДМС у Вінницькій області Борис Наливайко провів нараду з керівниками підрозділів.
Традиційно, нарада проходила у форматі онла...
comments:
no_commentsadd_comment: