Вінниччина. Рішення Колегії ДМС від 22 квітня в дію
01.07.2016
Вінниччина. Рішення Колегії ДМС від 22 квітня в дію

Через вигідне географічне розташування краю та важливі транзитні шляхи до країн СНД і ЄС у 2010-2013 роках до сектору у справах біженців щороку зверталося до сотні громадян Сомалі щодо отримання ними статусу біженця. Вони здебільшого прибували до України нелегально. У подальшому ця категорія осіб намагалася потрапити до Європи.
Саме завдяки новоствореній Державній міграційній службі та Управлінню в області, проведеним спільним оперативно-профілактичним заходам з правоохоронними органами, інформаційно-роз’яснювальній роботі, в тому числі з громадськістю, вдалося зменшити число іноземців – вихідців із Сомалі, які прибувають до області. Лише незначна кількість сомалійців, яка залишилася проживати, інтегрувалася в українське суспільство. Решта використовувала свій статус з метою подальшого транзитного переміщення до країн Західної Європи або ж їх було примусово видворено. Кількість таких звернень зменшилась у десятки разів.
З 2011 року Управління очолив досвідчений керівник, який тривалий час керував підрозділом ВГІРФО УМВС області – Борис Олександрович Наливайко, котрий з 1994 року пройшов усі службові щаблі.
Завдяки тісній та ефективній співпраці Управління ДМС з органами виконавчої влади, Вінницькою міською радою, у м. Вінниці, по вул. Соборній, 15 А, було урочисто відкрито новий центр по роботі з біженцями та шукачами притулку. На сьогоднішній день сектор у справах шукачів притулку обслуговує території Вінницької та Житомирської областей. На обліку в УДМС перебувають 36 біженців та 20 осіб, які потребують додаткового захисту.
Пріоритетним напрямком у протидії незаконній міграції, контрабанді товарів, речовин та транспортних засобів є контроль над державним кордоном. У зв’язку з цим ДМС України приділяє суттєву увагу організації роботи обласного Управління в даному напрямку.
В області постійно проживають 9006 іноземців та осіб без громадянства, які отримали дозвіл на імміграцію і документовані посвідками на постійне проживання. Тимчасово перебувають 2955 іноземців.
УДМС тісно співпрацює з Державною прикордонною службою, ГУ НП та УСБУ області. Протягом цього півріччя було здійснено низку спільних заходів, у результаті яких до адміністративної відповідальності за ст. 203 КУпАП притягнуто 221 іноземця та особу без громадянства, за ст. 204 КУпАП притягнуто 2 громадянина України, за ст. 205 КУпАП – 84 особи.
Примусово повернуто до країн походження 95 та примусово видворено 5 іноземців і ОБГ.
У поточному році Управління активно включилося у процеси документування паспортами громадян України у вигляді ID-картки, передачі повноважень з реєстрації та зняття з реєстраційного обліку від підрозділів міграційної служби до органів місцевого самоврядування.
Упродовж січня-березня неодноразово проводились робочі зустрічі керівництва УДМС та особисто Бориса Наливайка з очільником області Валерієм Коровієм та головами РДА, що дало свій результат і в області своєчасно було сформовано органи реєстрації. Вінниччина в установлені терміни виконала заходи з передачі картотек (а це 402 тис. адресних та реєстраційних карток), й з 4 квітня створені органи реєстрації розпочали прийом громадян.
З 1 січня в області встановлено та введено в дію ще шість робочих станцій з оформлення паспортів у вигляді ID-карток і закордонних паспортів. На сьогоднішній день в області загалом функціонує 14 станцій, а закордонні паспорти громадяни можуть оформити у колишніх Ленінському, Замостянському, Староміському районах м. Вінниці та Барському, Гайсинському, Жмеринському, Крижопільському, Козятинському, Тульчинському, Тростянецькому і Могилів-Подільському районах області.
Ведеться активна співпраця керівництва обласного Управління з органами місцевого самоврядування щодо функціонування центрів надання адміністративних послуг та виділення місцевими бюджетами коштів для облаштування в них робочих станцій для оформлення паспортів, а також роботи щодо наповнення інформацією Єдиного державного демографічного реєстру в частині зареєстрованих та знятих з реєстрації фізичних осіб. Завдяки такій співпраці у підрозділах ДМС значно зменшилися черги, прискорилися терміни надання адміністративних послуг громадянам.
У підрозділах міграційної служби повністю завершено надання супутніх послуг працівниками ДП «Документ». У результаті вже зафіксовано майже повну відсутність скарг щодо неможливості оформлення документів без сплати за послуги, які надавалися працівниками цього підприємства.
УДМС активно працює над запровадженням реформ служби, якими є: спрощення, пришвидшення, стандартизація та автоматизація процедур надання сервісу громадянам; впровадження можливості оплати послуг через Інтернет; кадрове оновлення шляхом проведення відкритих конкурсів; впровадження електронного документообігу, електронної черги; посилення взаємодії з правоохоронними органами та ін.
Структурні та територіальні підрозділи УДМС гідно виконують обов’язки, покладені державою щодо міграційної політики, докладають активних зусиль для протидії незаконній міграції, швидкого розгляду заяв громадян; формують у населення толерантне ставлення до біженців та шукачів притулку.
Отже і міграційна служба, як складова органів виконавчої влади, теж впливає на формування громадської думки в регіоні, через впровадження реформ зміцнює довіру громадян, тим самим йдучи назустріч очікуванням громади.
УДМС у Вінницькій області
related_news:
18.04.2025
Сьогодні керівництво управління державної міграційної служби України у Вінницькій області підвело підсумки результатів роботи. Участь у з...
12.04.2025
В сучасному світі торгівля людьми залишається однією з найсерйозніших форм порушення прав людини. Рятуючи своє життя через військову агре...
17.01.2025
Начальник УДМС у Вінницькій області Борис Наливайко провів нараду з керівниками підрозділів.
Традиційно, нарада проходила у форматі онла...
comments:
no_commentsadd_comment: