Міграційна ситуація у Житомирській області: стан, проблеми і шляхи їх ...
main
Управління ДМС у Житомирській області
Міграційна ситуація у Житомирській області: стан, проблеми і шляхи їх вирішення.
26.02.2015
Міграційна ситуація у Житомирській області: стан, проблеми і шляхи їх вирішення.
Житомирська область утворена 22 вересня 1937 року. Площа території – 29,9 тис.кв.км, що становить 4,9 % території України. Довжина області зі сходу на захід -170 км, із півночі на південь -230 км.
У давні часи на території області жили слов'янські племена, нащадками яких стали древляни. Найдавнішим містом і водночас резиденцією князів у древлянській землі був Іскоростень (нині Коростень).
З утворенням Київської Русі древлянська земля увійшла до її складу.
Наприкінці XIII і на початку XIV ст. землі області входили до Литовського великого князівства. За Люблінською унією 1569 року територія Житомирщини в складі Правобережної України потрапила під владу Польщі.
Після Третього поділу Польщі (1795 рік) переважна частина території області увійшла до складу Волинської губернії, центром якої з 1804 року став Житомир.
Постановою Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету в 1923 році здійснено адміністративно – територіальний поділ Волинської губернії шляхом утворення на території майбутньої Житомирської області Коростенського, Новоград – Волинського та Житомирського округів, в склад яких увійшли відповідні міста та райони. Наступне глобальне адміністративно – територіальне реформування було здійснено згідно з Постановою ЦВК СРСР від 22 вересня 1937 року, в ході якого зазначені округи були ліквідовані та утворена Житомирська область шляхом поділу Київської області, а також приєднання до неї м. Бердичів, Дзержинського, Любарського, Чуднівського та Янушпольського районів Вінницької області.
За своїми розмірами область входить до числа найбільших в Україні – займає п'яте місце. Довжина області із заходу на схід – 170 км, із півночі на південь – 230 км.
Станом на даний час в області проживає 1 мільйон 262,5 тисячі осіб. За національним складом у відсотковому відношенні: українців – 90,3 %, росіян – 5,0 %, поляків – 3,5 %, білорусів – 0,4 %, євреїв – 0,2 %, інших національностей - 0,6 %.
Міграційна ситуація, а також прогнозні оцінки соціально-економічного та демографічного розвитку країни дають змогу визначити стратегічну мету міграційної політики як збереження власного населення та його поповнення ззовні на основі певних етнічних, професійно-кваліфікаційних, вікових та інших критеріїв.
На території Житомирської області діє 25 територіальних підрозділів ДМС, які розташовані в районних центрах області та два з них – районні відділи у місті Житомирі, які активно реалізують державну міграційну політику, спрямовану на забезпечення ефективного управління міграційними процесами.
У вересні минулого року очільником міграційної служби області призначено Радька Олександра Сергійовича, якого, як працівники служби, так і громадськість області знають як досвідченого і високопрофесійного керівника, ветерана органів внутрішніх справ, який пройшов шлях від лейтенанта до полковника міліції, закінчивши службу на посаді першого заступника начальника Управління – начальника УБОЗ УМВС України в Житомирській області.
З приходом нового керівника міграційної служби області, внаслідок реалізації організаційних та практичних заходів, поліпшено роботу у сферах міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб.
Працівники Управління чітко усвідомлюють всю необхідність подальшого розвитку міграційної політики України, яка є важливою складовою внутрішньої та зовнішньої політики держави. Україна, як держава, що здійснює свій шлях до Європи, потребує неухильного виконання Концепції державної міграційної політики, яка визначає основні принципи, пріоритети, напрями діяльності держави у цій сфері.
Управлінням налагоджено співпрацю територіальних підрозділів з Центрами надання адміністративних послуг у всіх районах та містах області. Завдяки співпраці з районними державними адміністраціями та міськими радами узгоджено кількість та порядок їх надання.
За минулий рік на території області зареєстровано місце проживання 49 тисяч 380 осіб, знято з реєстраційного обліку – 37 тисяч 528 осіб. Видано 33 тисячі 476 паспортів громадянина України, вклеєно 24 тисячі 573 фотокартки до паспорту громадянина України з досягненням 25-45-ти річного віку, видано 33 тисячі 798 паспортів для виїзду за кордон та 4 тисячі 453 проїзних документів дитини.
В область прибуло 6 тисяч 822 вимушених переселенців, з Криму (279 осіб) та районів проведення АТО (6543 особи). Даній категорії громадян надано 884 адміністративну послугу, з них 103 особи документовані паспортом громадянина України.
Опрацьовано більше 120 тисяч запитів з надання відомостей про місце проживання.
257 громадянам України оформлено дозволи на постійне проживання за кордон та 55 громадянам внесено відомості до паспортів, які повернулися на постійне проживання в Україну.
У спрощеному порядку громадянство України набули 195 осіб, у тому числі Указами Президента України – 29 іноземців та осіб без громадянства.
Відповідно до визначених Колегією ДМС України пріоритетних напрямків роботи, на сьогоднішній день особлива увага зосереджена на виконанні рішення Кабінету Міністрів України про оформлення та видачу паспорта з електронним носієм.
В Управлінні виконано підготовчі роботи, у тому числі щодо телекомунікаційного забезпечення оформлення документів.
Започатковано створення на базі УДМС мережі робочих станцій для забезпечення на належному рівні організації роботи з оформлення і видачі паспорта з безконтактним електронним носієм.
З початку року прийнято більше тисячі громадян з оформлення біометричних закордонних паспортів. 21 січня поточного року відбулося урочисте вручення перших таких паспортів.
На території області проживає 7088 іноземних громадян та осіб без громадянства ( постійно проживає – 6493; тимчасово – 595).
Розглянуто та оформлено 763 дозволи на імміграцію в Україну, видано 979 посвідок на постійне проживання, оформлено і продовжено 500 посвідок на тимчасове проживання, 154 - оформлено запрошення на в’їзд в Україну (фізичним особам – 74 та юридичним особам – 80), 496 іноземним громадянам продовжено строк перебування на території України.
До адміністративної відповідальності притягнуто 9 тисяч 599 порушників паспортно-візових правил.
До місцевих судів направлено 8 матеріалів для прийняття рішення про примусове видворення, 13-ти іноземцям скорочено термін перебування на території України та відносно 111 прийнято рішення про примусове повернення до країн походження, в т.ч. двадцяти двом із забороною в’їзду в Україну на 3 роки та відносно десяти прийнято рішення про добровільне повернення.
Управління ДМС України в Житомирській області у своїй роботі тісно співпрацює з іншими правоохоронними та державними органами, органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації та громадськими організаціями.
15 січня 2015 року при Управлінні ДМС України в Житомирській області відбулися Установчі збори представників громадських організацій Житомирщини, на яких створена Громадська рада при УДМС.
Передувало обранню Громадської ради консультації керівництва Управління ДМС України в області із відомими на Житомирщині інститутами громадянського суспільства, які активно працюють над вирішенням проблем у міграційній сфері. У подальшому, своїми практичними діями дане громадське формування зможе реалізувати свою місію, визначену постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 №996.
Керівний склад Управління постійно приймає участь у заходах регіонального рівня, які проводяться органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування (колегії облдержадміністрації, робочі зустрічі, наради-семінари тощо) і як результат такої тісної взаємодії – населення досконало володіє інформацією про Управління, про його функції і завдання, розташування та графіки прийому громадян як Управлінням, так і його територіальними підрозділами.
Налагоджена співпраця з підрозділами зв’язків із громадськістю (прес-службами) державних органів та колективами обласних засобів масової інформації з метою об’єктивного та неупередженого висвітлення діяльності міграційної служби.
Постійне висвітлення роботи Управління в засобах масової інформації різних рівнів (обласний та місцевий) з наданням громадськості роз’яснень з тих чи інших питань, пов’язаних з втіленням у життя завдань Державної міграційної служби України, створює прозорість роботи служби та формує позитивний імідж працівника міграційної служби та, насамперед, самої служби серед населення
Як визначено ДМС України пріоритетними напрямками роботи на 2015 рік, є перш за все боротьба з нелегальною міграцією та тероризмом, забезпечення євроінтеграційних процесів в частині оформлення і видачі паспортних документів з біометричними даними, запобігання вчинення працівниками правопорушень та корупційних діянь, забезпечення належної взаємодії з центрами надання адміністративних послуг.
Підсумовуючи результати діяльності служби та стан міграційної ситуації в області, начальник Управління Олександр Сергійович Радько впевнений, що сьогоднішній кадровий потенціал спроможний забезпечити виконання основних завдань, подальше удосконалення процедур надання послуг громадянам та створення ефективної системи управління міграційними процесами.
Анатолій Шнайдер
головний спеціаліст по зв’язках з громадськістю та ЗМІ
УДМС України в Житомирській області
головний спеціаліст по зв’язках з громадськістю та ЗМІ
УДМС України в Житомирській області
news_gallery_bcrumbs:
related_news:
18.04.2025
Управління Державної міграційної служби у Житомирській області активно використовує сучасні цифрові інструменти для покращення якості над...
26.02.2025
Управління ДМС у Житомирській області продовжують створювати середовище, у якому буде комфортно всім групам суспільства, у тому числі люд...
02.02.2025
Начальник Бердичівського відділу УДМС у Житомирській області Наталія взяла участь у робочій зустрічі в ДУ «Райківська виправна колонія (№...
comments:
no_commentsadd_comment: