МІГРАЦІЙНА СЛУЖБА ВІДСВЯТКУВАЛА НОВОСІЛЛЯ
30.10.2015
МІГРАЦІЙНА СЛУЖБА ВІДСВЯТКУВАЛА НОВОСІЛЛЯ

Минулої суботи урочисті входини справили працівники паспортного столу - так у просторіччі за усталеною традицією багатьох років називають місцевий відділ міграційної служби. Як відомо, раніше він розташовувався в міліцейській будівлі, де орендував три невеликих кімнати та використовував тісний передпокій. Віднині ж Державна міграційна служба - ДМС, базується в будинку колишнього райвійськкомату (або у «старій школі») за адресою: вулиця Шкільна, 15.
Як і належить, офіційне відкриття було напрочуд урочистим і пишним - з численними гостями, які з’їхались із різних міст і районів, подарунками, з перерізуванням червоної стрічки на вході та, звичайно ж, теплим і душевним спілкуванням усіх запрошених за святковим столом.
Втім збори не обмежились лише відкриттям відділу. Користуючись нагодою, було вирішено провести й робочу нараду, на яку запросили представників обласного управління і територіальних підрозділів. 10 жовтня до Новопскова прибули: начальник обласної ДМС Ю.І.Скіртач, представники обласного управління О.В.Церковний, О.С.Шейка, В.М.Кубраков, О.М.Раюшкін, Д.А.Сердюков, М.М.Алексеева, О.В.Мітічкіна, В.І.Шамша, С.В.Горлянова, О.А.Шпитальна, О.О.Царевська, Л.М.Шаталова, О.Е.Ковальов, О.М.Ковальова; начальники міських і районних відділів О.М.Лукіна, О.Ф.Цуканов, К.О.Павлова, О.В.Стотченко, В.С.Грінак, Л.І.Євдокимова, В.М.Пономарьов, Є.С.Кравцов, С.О.Цілуйко, О.М.Шпунтенко, Н.О.Опришко, Т.М.Бриль, О.В.Коротун та інші.
Гості були у захваті від просторих і світлих «апартаментів», у яких оселився наш паспортний стіл. З «білою заздрістю» в очах, цокаючи язиками та задираючи голови, бо стелі в приміщенні дуже високі - три з половиною метри! - вони роздивлялися світлі й просторі кабінети, зручну приймальну, архів і все інше - меблі, обладнання, сучасне відеоспостереження. Господарі й ремонтники подбали про затишок і комфорт. Всі кімнати оформлені в приємних заспокійливих тонах – світло-зеленому та рожевому кольорах, пастельній гамі. У приміщення ллється м’яке світло з великих вікон, яких у будівлі багато. Тож немає в ньому казенної похмурості й сірості. Огледівши все, запрошені були приємно вражені побаченим і плекали мрії й про своє таке ж «світле майбутнє».
ЧУДОВИМ ПРАЦІВНИКАМ - ВІДМІННІ Й УМОВИ!
Вітаючи новоселів зі святом, голова Державної міграційної служби в Луганській області Ю.І.Скіртач відзначив:
- В Новопсковському відділі працюють відмінно підготовлені, кваліфіковані, освічені фахівці, справжні професіонали, доброзичливі та сумлінні люди, які добросовісно та гідно виконують свої обов’язки і роблять все для того, аби відвідувачі були огорнуті увагою, почувалися задоволеними і полишали відділ, зробивши все необхідне. Працівники та відвідувачі мають почуватися комфортно і зручно в приміщенні ДМС, громадяни повинні отримувати якісні послуги. Наші робітники і жителі району заслуговують на сучасні зручності. Радий, що спільними зусиллями вдалося вирішити питання переїзду до оновленого приміщення. Спасибі всім, хто доклав до цього своїх зусиль! Від себе особисто, обласного управління, всіх присутніх вітаю працівників Новопсковського відділу з новосіллям та бажаю успіхів у роботі!
Вітальні слова Юрій Іванович підкріпив ще й подарунком - новеньким ноутбуком. «Хто на ньому працюватиме - начальник чи дівчата, самі розберетесь!» - посміхнувся Юрій Іванович, вручаючи презент керівнику відділу С.О.Мордовцеву.
Не обійшлося без подарунку і від Новопсковської селищної ради.
- Треба б уже увійти але ж тут стрічка! - звернувся до присутніх обласний керівник. І під оплески підлеглих і всіх присутніх та дружні вигуки «Вітаємо!» було урочисто перерізано стрічку. Після чого запросили всіх гостей у відділ.
ПЕРЕРОСЛИ СТІНИ «РІДНОЇ ХАТИ»
Як відомо, свого часу паспортні столи створювались та працювали на базі райвідділів міліції і тривалий час були невід’ємною частиною великої міліцейської родини. Природно, що їхні начальники носили погони, адже були офіцерами, а паспортна система «замикалась» на Міністерстві внутрішніх справ. Тож не дивно, що й донині переважна більшість керівників міграційної служби на місцях - це колишні міліціонери, принаймні чоловіча частина керівництва повністю, а жіноча - частково.
Новопсковський очільник міграційної служби Сергій Олексійович Мордовцев чверть століття тому розпочинав службу лейтенантом у місцевому райвідділі міліції, разом із колегами працював над створенням ДАІ, де трудився тривалий час, потім спортзалу, інших споруд. Звичайно ж, приріс до роботи, як до своєї другої домівки. Тому й розставання вийшло непростим. Але з роками керована ним міграційна служба вийшла на нові рубежі, тому тіснитися на площі у півсотні квадратів було незручно й недоречно.
КОЛО ЗАВДАНЬ РОЗШИРЕНО, ОБСЯГИ РОБОТИ ЗБІЛЬШЕНО
Нагадаю, що колись - за радянської доби, коло завдань паспортистів залиша-лось доволі обмеженим: за кордон, особливо в капіталістичні країни, тоді їздили дуже рідко, сусідні республіки не вважалися зарубіжжям, внутрішнє переміщення не йшло ні в яке порівняння з нинішнім. Але за останні двадцять з гаком років роботи в паспортистів значно побільшало. На початку 90-х змінювався документообіг, із настанням «нульових» відбувалась масова заміна паспортів, зараз повсякдення міграційників ускладнилось через інші обставини. Тож кожне десятиліття відзначалось своєю хвилею активності та збільшенням навантажень.
Нині міграційна служба видає паспорти 16-річним громадянам, проводить замі-ну документів у разі необхідності чи видачу у випадку втрати, вклеює фото по досягненню 25-ти років, а потім 45-річчя, займається документацією, пропискою-випискою, оформленням закордонних паспортів, видачею проїзних документів неповнолітнім дітям. А віднедавна ще й обліком та перевіркою (разом із соціальними й іншими установами) внутрішніх переселенців. За офіційною інформацією в Новопсковському районі перебували чотири з половиною тисячі переселенців. І практично всі вони пройшли через міграційний відділ. Тож роботи через край!
На певному етапі в Новопсковському міграційному підрозділі штати збільшили до дюжини працівників, навіть посаду заступника начальника ввели. Правда, потім різко скоротили штатний розклад до чотирьох осіб, включаючи керівника. На сьогодні у підпорядкуванні С.О.Мордовцева у відділі міграційної служби (раніше він мав статус сектора) працюють п’ять фахівців. Також у Новопскові знаходяться обласний кадровик та інспектор адресно-довідкової служби.
Так що статус підвищено, треба було змінювати умови праці.
ПЕРЕЇЗД НАЗРІВАВ...
Хоча й кажуть, що в тісноті тепліше (або в російськомовному варіанті - «в тесноте, да не в обиде»), але у старому приміщенні колишнього нарсуду, а потім державтоінспекції, хоча і дещо підлагодженому, та все ж таки маленькому, в якому розміщувались паспортисти, дільничні, міліція громадської безпеки, інспектори, часом було настільки тісно й задушливо, що виникало побоювання, що у робітників або відвідувачів приступи клаустрофобії з’являться. Моментами у «передбаннику» люди стояли, немов пасажири в міському громадському транспорті у години «пік» - спресовані, зморені, спітнілі. «Присутствене місце» було явно замалим навіть для нашого сільського району.
Щодня паспортисти приймають десятки громадян, які переступають поріг міграційної служби у різних потребах. І кожному треба приділити належну увагу, допомогти, надати необхідну інформацію, роз'яснити незрозуміле. А як це зробити, коли люди товчуться, немов на базарі, одне одному на п’яти наступають? Сотня відвідувачів протягом робочого часу вважається нормою. Одного разу навіть своє-рідний рекорд зафіксували - двісті десять осіб протягом дня!
Черги вишикувались навіть на вулиці, бо у приміщенні хронічно не вистачало місця. Так само дефіцитними залишалися й «посадочні» місця за столом для заповнення бланків. Штовханина виникала біля дверей та навіть коло віконець, де паспор¬тистки безпосередньо спілкувалися з відвідувачами. Збуджені й знервовані люди нерідко сварилися між собою, не¬справедливо дорікали паспортисткам за незручності. Тож переїзд назрівав.
ВИРІШИЛИ ПРОБЛЕМУ ГУРТОМ
Тим більше, що обласний керівник ДМС Юрій Іванович Скіртач поставив завдання: створювати належні умови праці та прийому громадян, такі, щоб відповідали вимогам сьогодення. Й водночас запропонував поступово звільняти міліцейські приміщення та поступово облаштовувати свої. Нинішнього року відділи ДМС почали потихеньку полишати орендовані міліцейські споруди і заселяти інші. Першими це зробили старобільські міграційний, які перемістились у відремонтовану споруду колишнього банку «Україна». На базі Старобільської ДМС було створено міжрайонний центр, котрий обслуговує сусідів (зокрема, саме там оформлюються закордонні паспорти, котрі видаються на місцях). Потім новосілля відсвяткували сватівчани. Готуються до переїзду й марківчани. А наші земляки відзначили переїзд 10 жовтня. В будівлі на Шкільній, котра перебуває на балансі Новопсковського БТІ, виділили кілька кімнат та передпокій. Господарям довелося дещо потіснитись, але у них скоротилися штати, тож звільнились кілька кабінетів та частина архіву. Приміщення трохи перепланували, заклавши зайві двері, пристосували під потреби міграційників, зробили ремонт.
Причому ремонт йшов ударними темпами, по-стаханівськи - протягом стислого терміну. Благо, допомогли доброчинці та благодійники. В результаті вийшло зручно та просторо: кілька службових кабінетів загальною площею півтораста квадратних метрів. Це втричі більше, ніж було до цього! Відчуваєте різницю?
- Хочу сказати добрі слова на адресу керівників місцевої влади - районної та селищної, господарів будівлі - Новопсковського БТІ, які прийняли до себе міграційну службу, - подякував Ю.І.Скіртач, - вважаю, вони відшукали чудове приміщення - просторе, світле, ухвалили мудре, узгоджене рішення щодо його передачі нашим працівникам. Звичайно, ми уклали договір оренди, зробили все, як належить. Але без владної підтримки цей переїзд навряд чи відбувся б. Природно, що ми також допомогли Новопсковському відділу фінансами, виділеними з бюджету для проведення ремонту, придбанням меблів та обладнання. Але треба віддати належне начальнику відділу С.О.Мордовцеву, відзначити його наполегливість і працьовитість. Сергій Олексійович залучив до справи помічників - підприємців, господарників, котрі посприяли у якнайшвидшому і якісному облаштуванні кабінетів, приймальні, допоміжних приміщень. Таким чином, гуртом і вдалося вирішити наболілу проблему.
- Впевнений, що зміна умов праці, вихід на якісно вищий рівень сприятимуть покращанню роботи, поліпшать якість обслуговування відвідувачів, - завірив Ю. І. Скіртач. - Адже навантаження на працівників міграційної служби постійно зростає, відбуваються інтенсифікація, впровадження новітніх технологій. Зараз у Новопскові створено чудові умови, забезпечено доступ до інформаційних стендів, нормального спілкування з клієнтами, ретельний обробіток інформації. Щиро вдячний всім за зроблене!
ДУМКИ ГОСТЕЙ ТА ВІДВІДУВАЧІВ БУЛИ ОДНОСТАЙНИМИ: «ВСЕ ВІДМІННО!»
Яскраво сонячної, хоча й прохолодної жовтневої суботи на урочисте відкриття нового відділу до нашого райцентру завітало чимало людей. Але ж і робочий день ніхто не відміняв. Тож у приміщенні й відвідувачів вистачало, хоча і не так багато, як завжди (можливо, вранішній мороз зіграв свою роль). Разом з іншими уважно оглядаючи оновлене приміщення, походу діла цікавився їхніми думками щодо відділу. Того дня оцінки практично всіх - господарів, гостей та відвідувачів, були майже одностайними: «Сучасний ремонт, прекрасні умови для людей, зручно й за-тишно». Словом: «Все відмінно!».
Правда, один із клієнтів поскаржився, що немає вказівника, де саме розташовано відділ. «Але ж інформація про зміну розташування надавалась у ЗМІ», - зауважив ваш покірний слуга. На що молодий чоловік роздратовано кинув: «Я газет не читаю і радіо не слухаю!». Аж ніяк не погоджуючись з його різкістю, все ж таки зауважу, що міграційній службі слід враховувати людські побажання та подбати про автостоянку поруч із будівлею. Та й пішохідний перехід через Шкільну не завадив би, адже на цій вулиці жодної «зебри» немає, а рух там досить жвавий.
- Обов’язково подбаємо і про це, - заві¬рив Сергій Олексійович, - щодо стоянки питання вирішується. І про інше не забудемо.
«Як ви оцінюєте створені умови?» - це запитання адресував багатьом. Наведу лише кілька відповідей, аби не повторю¬ватись.
Керівник Новоайдарського відділу Л.І.Євдокимова:
- Я у захваті! У нас умови значно гірші, незважаючи на те, що Новоайдарський район побільшав за рахунок долучення нових територій. Уважно роздивилась усе, новопсковці - молодці! Поліпшили умови і для працівників, і для відвідувачів. Рада за С.О.Мордовцева, за дівчат - наших колег. Для нас це стимул працювати над вдосконаленням власної матеріально-технічної бази. Повернусь додому, буду відшукувати підходяще приміщення та разом із керівництвом працювати над створенням аналогічних умов праці та прийому.
Начальник Лисичанської ДМС О.Ф.Цуканов:
- Світло, просторо, комфортно. Багато місця - робітникам і громадянам. Дуже сподобалось!
Керівник Білокуракинського міграційного відділу Н.О.Опришко:
- Масштаби змін вражають! Уважно роздивилась все, ніяких недоліків не помітила. Велика площа, вистачає місця працівникам і громадянам. Умови прекрасні!
Начальник Кремінського відділу ДМС:
- Долучаюсь до оцінок колег: все відмінно! Світле, велике приміщення. Все налаштовує на позитивний робочий лад, продуктивну працю.
Керівниця Рубіжанського відділу міграційноїслужби - по-жіночому емоційно:
- Схиляюсь перед працьовитістю та наполегливістю колег! У нас значно гірше, треба працювати, брати приклад із Новопскова, щоб досягти такого ж рівня.
Провідний спеціаліст Новопсковського відділу ДМС І.С.Кропива:
- Зараз стало набагато краще, зручніше. Умови дозволяють обслуговувати конкретну людину, немає ніякої штовханини серед відвідувачів, метушні. І Дуже добре почуваємось на новому місці!
Олександр Сергієнко, відвідувач:
- Нинішнє приміщення та колишнє-це ж небо і земля, настільки все різниться. Є місце, де розташуватись, спокійно заповнити папери, відпочити, чекаючи своєї черги. Навіть дихається вільніше! Молодці, що відремонтували приміщений та переїхали в нього.
Що тут можна додати? Тільки одне. В нинішніх непростих умовах подібна ініціатива дорогого коштує. Тож, знімаючи капелюха перед керівником новопсковського відділу і його підлеглими, віддаючи належне їхнім працьовитості та цілеспрямованості, можу лише сказати: «З новосіллям, так тримати й надалі!».
Г. ВЛАСЮК
news_gallery_bcrumbs:
related_news:
18.01.2024
12.01.2024 року відбулась робоча зустріч в приміщені тимчасового розташування Управління Державної міграційної служби України в Луганські...
09.07.2021
За результатами роботи Управління Державної міграційної служби України в Луганській області протягом шести місяців 2021 року було ...
23.06.2021
Громадяни мають змогу оцінити якість надання адміністративних послуг міграційної служби Луганської області.
Для здійснення оцінки відві...
comments:
no_commentsadd_comment: