Міграційна ситуація у Луганській області: стан, проблеми і шляхи їх ви...
main
Управління ДМС у Луганській області
Міграційна ситуація у Луганській області: стан, проблеми і шляхи їх вирішення
31.08.2015
Міграційна ситуація у Луганській області: стан, проблеми і шляхи їх вирішення
Луганська область
Утворена 3 червня 1938 року, до 1990 року називалась Ворошиловградська область. Зараз, у зв’язку з проведенням АТО, складно порахувати точну кількість населення, адже багато людей змінили місце проживання, частина області знаходиться не під контролем української влади.
Луганщина розташована в східній частині України, в басейні середньої течії Сіверського Дінця. Луганська область має давню історію. Перші пам’ятки відносяться до палеолітового часу. В епоху міді-бронзи там мешкали скотарські та землеробські племена, які залишили після себе численні курганні могильники та рештки поселень. Інтенсивне заселення почалося в XVII сторіччі, після закінчення Визвольної війни, яку очолював Богдан Хмельницький. Запорозькі козаки створювали свої зимівники, селяни з лівобережної та правобережної України, з центральних губерній Росії будували села і слободи.
У середині XVIII сторіччя поселилися колоністи – виходці з Балкан, в основному православного віросповідання: серби, молдавани. У той час і виникла адміністративно-територіальна одиниця – Слов’яносербія.
У 1796 році починається будівництво Луганського ливарного заводу, робітниче селище якого згодом переросло в сучасне м. Луганськ. У жовтні 1800 року завод дав перший чавун. Для виплавки металу вперше в Росії було застосовано кокс, випалений у Лисичанську. З того часу Луганщина інтенсивно розвивалась як вугільно-металургійний комплекс. Пізніше в Луганську споруджуються патронний та паровозобудівний заводи. Також почали діяти емалювальний, спиртоочисний, пивоварний, шкіряний та інші заводи.
У червні 1938 року була заснована Ворошиловградська область, до складу якої увійшли 4 міста, 28 районів. На січень 1939 року в області мешкало 1 млн 837 тис. осіб, з яких – 65,8% сільського населення, 34,2% – міського. У 1958 році вона перейменована в Луганську, у 1970 році – у Ворошиловградську, а з 1990 року – знову в Луганську область.
Донедавна Луганська область була великим промисловим регіоном. З обсягів виробництва область посідала четверте-п’яте місце в Україні.
Луганська область розвиває свій економічний потенціал у тісному зв’язку з багатьма регіонами на території колишнього СРСР і країн далекого зарубіжжя. Підтримуються торгівельно-економічні та гуманітарні відносини з понад 60 країнами світу.
За останні півтора роки діяльність Управління державної міграційної служби у Луганській області зазнала значних змін. Труднощі, пов’язані з ситуацією, яка склалася в країні, напряму стосуються працівників ДМС та матеріально-технічної бази Управління. Але, не дивлячись на зазначені труднощі, ДМС працює в штатному режимі та надає послуги громадянам.
Станом на серпень 2015 року Управління ДМСУ у Луганській області та його 15 територіальні підрозділів працюють у повну силу. Пріоритети в роботі не змінилися. Як раніше, так і зараз ДМС надає адміністративні послуги громадянам, дотримується чинного законодавства, постійно підвищує професіоналізм співробітників.
З початку 2015 року технічні умови Управління ДМСУ в Луганській області не дозволяли видавати паспорти громадянина України для виїзду за кордон. З середини березня це стало можливим. Підрозділи ДМС не тільки видають так названі «закордонні паспорти», але і підключилися до видачі біометричних паспортів для виїзду за кордон. Такі документи – це крок до майбутнього безвізового режиму з країнами ЄС. У 2015 році в Луганській області оформлено 1 210 біометричних паспортів та 2 875 закордонних паспортів без електронного носія. Окрім того, було видано 62 паспорта для виїзду за кордон на заміну втраченого. У 48 закордонних паспортів внесено відомості про дітей, оформлено та видано 777 проїзних документів на дитину для виїзду за кордон. На даний час не у всіх територіальних підрозділах існує можливість для оформлення закордонних паспортів. Наразі відповідні документи приймаються тільки в Сєверодонецькому міському та Старобільському районному відділах. Продовжуються підготовчі роботи для встановлення потрібного обладнання в інших підрозділах.
Вся Україна продовжує працювати з вимушеними переселенцями з зони антитерористичної операції на Донбасі та з Криму, але особливо гостро ця проблема стоїть на Луганщині, де навіть співробітники багатьох підрозділів ДМС є внутрішньо переселеними особами. Отже робітники міграційної служби чуйно ставляться до проблем переселенців, які звертаються за адміністративними послугами. Цей напрямок роботи не обмежується тільки наданням послуг громадянам за зверненнями. Самі працівники допомагають переселенцям з пошуком житла, поліпшенням матеріально-побутових умов, а також підтримують морально.
Керівництво ДМСУ в Луганській області постійно бере участь в заходах, які направлені на поліпшення роботи з переселенцями. Окрім того, співробітники ДМС постійно вносять пропозиції щодо поліпшення надання послуг не тільки своєю службою, а також іншими, оскільки відчули ці проблеми на собі.
У Луганській області станом на 13 серпня 2015 року зареєстровано понад 130 тис. внутрішньо переселених осіб. Вимушені переселенці отримують весь спектр послуг ДМС. Так, наприклад, біля 6,5 тис. людей оформили або отримали паспорт громадянина України, майже 1 тис. – оформили, отримали або обміняли паспорт громадянина України для виїзду за кордон, близько 1,2 тис. осіб зареєстрували постійне місце проживання. На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 79 «Деякі питання оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції», підрозділи УДМСУ в Луганській області співпрацюють з правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування, виконавчої влади та з іншими зацікавленими установами.
З березня, коли набула чинності вказана Постанова № 79, підрозділами ДМСУ в Луганській області проставлено понад 122 тис. відміток про реєстрацію місця перебування в довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Співробітники ДМС проводять рейди спільно з працівниками органів внутрішніх справ для перевірки відомостей, наданих внутрішньо переміщеними особами. З 18 березня по 14 серпня в області здійснено понад 23 тис. таких перевірок. У близько 2,5 тис. випадків надана інформація не підтвердилась. Уповноваженим органам направлені дані про те, що інформація про фактичне місце перебування не підтверджена.
Нелегальна міграція – одна з проблем регіону, яка була і залишається під особливою увагою ДМСУ. Співробітники міграційної служби пильно слідкують за виконанням чинного законодавства, яке стосується паспортних правил громадян та протидії нелегальній міграції. В області, яка межує з сусідньою країною, постійно вживаються заходи для профілактики вказаних правопорушень. Для дієвої реалізації чинного законодавства міграційна служба тісно співпрацює з органами правопорядку, прикордонною службою. В області поточного року продовжено строк перебування в Україні біля 300 іноземцям та особам без громадянства. Ще 129 іноземців чи осіб без громадянств оформили або отримали дозвіл на імміграцію.
Професіоналізм та ініціативність співробітників УДМСУ в Луганській області дозволяють підтримувати стабільно високий рівень надання послуг, незважаючи на складне становище в країні та в області.
Управління ДМСУ в
Луганській області
related_news:
18.01.2024
12.01.2024 року відбулась робоча зустріч в приміщені тимчасового розташування Управління Державної міграційної служби України в Луганські...
09.07.2021
За результатами роботи Управління Державної міграційної служби України в Луганській області протягом шести місяців 2021 року було ...
23.06.2021
Громадяни мають змогу оцінити якість надання адміністративних послуг міграційної служби Луганської області.
Для здійснення оцінки відві...
comments:
no_commentsadd_comment: