Конкурс наукових робіт ім. М.П. Орзіха «Людський вимір права»
main
Національний Університет "Одеська Юридична Академія"
Конкурс наукових робіт ім. М.П. Орзіха «Людський вимір права»
02.11.2016
Конкурс наукових робіт ім. М.П. Орзіха «Людський вимір права»

28 жовтня 2016 року у стінах Національного університету «Одеська юридична академія» відбувся перший Всеукраїнський конкурс наукових робіт «Людський вимір права» (далі – Конкурс), присвячений вшануванню пам’яті Марка Пилиповича Орзіха, видатного вченого-конституціоналіста, Академіка Академії правових наук України, Української академії політичних наук, Української муніципальної академії, доктора юридичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, автора-виконавця, експерта щодо проектів Конституцій СРСР та УРСР (1977 p., 1978 p.), Конституції України (1996 р.).
Організаторами конкурсу виступили рідні та учні Марка Пилиповича, а також натхненні його життєвим прикладом учасники студентського дискусійного клубу публічного права, колектив кафедри конституційного права, науково-дослідна частина, студентське наукове товариство, керівництво судово-адміністративного факультету та Національного університету «Одеська юридична академія».
Унікальність Конкурсу обумовлена його метою виявити обдарованих студентів, сприяти активізації науково-дослідної роботи; стимулювати до творчого самовдосконалення, а також захисту прав людини в Україні. Переможець Конкурсу отримує грошову премію ім. М.П. Орзіха та можливість опублікувати наукову статтю у науково-практичному фаховому журналі «Юридичний вісник».
На урочистому відкритті Конкурсу відбулось вручення Юрію Геннадійовичу Орзіху нагрудного знака «Відзнака Голови Конституційного Суду України» М.П. Орзіха. У вітальній промові завідувач кафедри загальнотеоретичної юриспруденції НУ «ОЮА», доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, Заслужений юрист України Оборотов Юрій Миколайович розповів про науковий шлях Марка Пилиповича Орзіха, його теоретичні та методологічні здобутки, створену ним наукову школу людського виміру права.
В. о. зав. кафедри конституційного права НУ «ОЮА», доктор юридичних наук Афанасьєва Мар'яна Володимирівна поділилась спогадами про наукову діяльність під керівництвом М.П. Орзіха, його любов до студентів та аспірантів, а також побажала усім учасникам успіхів на наукових теренах.
Сам Конкурс проводився у два етапи. За результатами першого етапу конкурсною комісією було відібрано сім найкращих письмових робіт, а їх авторів було запрошено до Національного університету «Одеська юридична академія» для здійснення прилюдного захисту та презентації ключових ідей їх наукових праць. Конкурсна програма складалась з доповідей:
Батана Юрія, аспіранта кафедри загальнотеоретичної юриспруденції НУ «ОЮА»: «Нормотворча стадія превентивного механізму права: людський вимір».
Лазаренка Сергія, аспіранта кафедри конституційного права НУ «ОЮА»: «Людський вимір - важливий елемент змісту координації конституційної реформи».
Луцкова В’ячеслава, студента 5 курсу судово-адміністративного факультету НУ «ОЮА»: «Індивідуальна конституційна скарга як засіб захисту прав людини і громадянина: аналіз чинного законодавства».
Констанкевича Юрія, студента 6 курсу Інституту кримінальної юстиції НУ «ОЮА»: «Конституційна категорія доброчесності як спосіб захисту суспільних цінностей».
Перфецької Алли, студентки 4 курсу Навчально-наукового інституту права імені І. Малиновського Національного університету «Острозька академія»: «Особливий предмет уваги у статті 142 Конституції України або як тема державних капітальних вкладень стає гарантом місцевого самоврядування».
Соловйова Бориса, студента 3 курсу юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка: «Електронне голосування як механізм подолання політичної корупції у виборчому процесі в Україні».
Шкикави Ангеліни, студентки 2 курсу судово-адміністративного факультету НУ «ОЮА»: «Людський вимір права в зарубіжних країнах».
Обрання переможця Конкурсу було складним завданням для конкурсної комісії, до складу якої входили Ульянова Г.О., Афанасьєва М.В., Єзеров А.А., Орзіх Ю.Г. та Олькіна О.В. Адже оцінювання виступів здійснювалось за п’ятибальною шкалою за такими критеріями, як: актуальність, досягнення мети роботи, оригінальність та самостійність дослідження, доступність викладення матеріалу, обґрунтування висновків роботи та їх практичне значення, ораторське мистецтво, якість та творчий характер презентації, відповіді на запитання.
У результаті арифметичного підбиття підсумків було визначено переможця Конкурсу, яким став Констанкевич Юрій.
Після нагородження Юрій зазначив: «Удостоєння перемоги у конкурсі наукових робіт з тематики «людський вимір права» та здобуття премії від рідного університету є надзвичайно приємним моментом даного етапу життя. Особливу радість викликає ім’я, на честь якого був зорганізований цей конкурс та присудження відповідної премії. Марко Пилипович Орзіх, видатний український конституціоналіст і теоретик, який здійснив кардинально новий підхід із застосуванням нетрадиційної методології в час повного заперечення індивідуальності. Це людина, яка завдяки природній сміливості змогла побороти «радянську машину» і винести на ціннісний рівень індивідуальність, через яку уможливлюється нормальний розвиток людства. Йдеться про запровадження концепту, який фундується на поєднанні особистості і права, захисті основоположних свобод людини. У даному випадку Марко Пилипович визначив пролегомени виміру права, який ми називаємо людським. Що ж до моєї тематики, то предметом дослідницької роботи визначалась конституційна категорія доброчесності, яка розглянута як спосіб захисту суспільних цінностей. На власне переконання, доброчесність, що є критерієм оцінки кандидатів на посаду судді, в повній мірі є реалізовною категорією у конституційному праві тільки у системному розгляді з людським виміром права».
Друге місце та премію ім. М.П. Орзіха здобула Перфецька Алла, студентка 4 курсу Навчально-наукового інституту права імені І. Малиновського Національного університету «Острозька академія», яка відзначила, що «Конкурс надав додаткову мотивацію для подальших досліджень вибраної тематики. Щиро вражена підходом кожного з учасників, відважністю і спрямованістю конкурсних робіт. Особливе «дякую» організаторам – НУ «Одеська юридична академія» запам’ятається як гостинний, згуртований та високоорганізований вищий навчальний заклад України».
related_news:
24.11.2023
В стінах Національного університету «Одеська юридична академія» на факультеті міжнародного та судового права відбулась зустріч студенті...
13.11.2023
В останньому з серії інтерв'ю з провідними діячами, які займаються дослідженням та розслідуванням організованої злочинності, д-р Кріс А...
comments:
no_commentsadd_comment: