«Повірити в себе, щоб у тебе повірили»
«Повірити в себе, щоб у тебе повірили»

По різному складаються долі людей, у кожного своя стежинка в житті. Щоб досягти своєї мети людина перебуває в постійному пошуку, а досягнувши її, стає самодостатньою, розкривається як особистість та відчуває себе повноцінною частиною в суспільстві. З різних причин багатьом людям це не вдається. Найважче реалізувати себе у житті та досягти професійного успіху особам з інвалідністю. Трудова діяльність для осіб з інвалідністю є не тільки можливість забезпечити своє існування, але й фактом реалізації своїх здібностей. Тільки робота дозволяє громадянину поважати себе, усвідомлювати свою індивідуальність, не замикатись у собі, подолати розчарування та самотність, додає впевненості. Тому працевлаштування осіб з інвалідністю є одним з ключових позитивних факторів для розвитку в суспільстві в цілому.
Протягом січня-травня 2019 року в філіях Одеського обласного центру зайнятості та базових центрах зайнятості статус безробітного мали 843 особи з інвалідністю. За сприяння служби зайнятості були працевлаштовані 215 особи. 5осіб були працевлаштовані з наданням роботодавцям компенсації ЄСВ. 4осіб зазначеної категорії започаткували власну справу шляхом отримання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності.
Коли хочеш чогось досягти, той й саме життя робить крок назустріч. Яскравим прикладом співпраці служби зайнятості та особи з інвалідністю є історія мешканця м. Одеси Руслана М., 29 років, інваліда 3 групи. Руслан закінчив Одеську національну академію харчових технологій за спеціальністю «Еноргомашинобудування» та отримав кваліфікацію «механік», працював «оператор лінії у виробництві харчової продукції». Втративши роботу, він звернувся до центру зайнятості Суворовського району м. Одеси. Спеціаліст відділу сприяння працевлаштуванню ознайомила його з послугами, які надає служба зайнятості: забезпечення інформацією, що потрібна для самостійного пошуку роботи, інформацію про вакансії, підбір підходящої роботи за допомогою спеціалістів центру зайнятості, можливість отримання повної та актуальної інформації для вибору професії, професійна орієнтація, професійне навчання, допомога в організації самозайнятості, сприяння участі в тимчасових оплачуваних роботах тощо. Зацікавила його можливість отримати нову професію за направленням центру зайнятості за професію «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». Пройшовши навчання в Центрі професійно-технічної освіти Руслан отримав професію «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». Після закінчення навчання звернувшись до центру зайнятості Руслану було видано направлення на працевлаштування за отриманою професією на підприємство «Куліндоровській комбінат хлібопродуктів». На якому Руслан продовжує працювати із задоволенням по теперішній час.
Не затримався на обліку в службі зайнятості й Валерій Б., особа перед пенсійного віку, інвалід 2 групи, серйозно захворівши, змушений був звільнитись з попереднього місця роботи, поповнивши ряди осіб з інвалідністю. Та це ніяк не змогло зупинити Валерія. Звернувшись до Суворовського центру зайнятості м. Одеси він продовжував шукати підходящу роботу, і результат не забарився, бо хто шукає – обов’язкове знаходить. Сьогодні він з задоволенням працює на підприємстві «Телекарт-Прилад» слюсарем-складальником радіоелектронної апаратури та приладів.
Особи з інвалідністю в змозі ефективно працювати, навіть краще, ніж інші працівники, бо їх прагнення досягти успіху незрівнянно вище ніж у інших. У таких людей варто повчитися наполегливості в досягненні своєї мети, навчитися переборювати труднощі й перешкоди. Роботодавці, які прийняли на роботу осіб з інвалідністю, змінюють своє ставлення до них.
Успішні історії зайнятості осіб з інвалідністю додадуть впевненості іншим шукачам роботи, навчать оптимізму, цілеспрямованості та витримці.
comments:
no_commentsadd_comment: