ТИМЧАСОВА ЗАЙНЯТІСТЬ: СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА БЕЗРОБІТНИХ, КОРИСТЬ ГРОМАДІ
ТИМЧАСОВА ЗАЙНЯТІСТЬ: СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА БЕЗРОБІТНИХ, КОРИСТЬ ГРОМАДІ

Один із напрямків активної політики зайнятості населення на ринку праці є тимчасова зайнятість. Ця форма зайнятості має очевидну користь як для громади, так і для безробітних – дає можливість покращити матеріальне становище, а також пришвидшити процес працевлаштування. Протягом 2019 року тимчасовою зайнятістю було охоплено 8,5 тисяч мешканців Одеської області, що шукають роботу: в громадських роботах взяли участь більше 3 тисяч громадян, в інших роботах тимчасового характеру – біля 5,5 тисяч громадян.
Пріоритетним напрямком тимчасової зайнятості є проведення громадських робіт соціального спрямування. Так протягом 2019 року в громадських роботах соціального напрямку взяло участь 449 шукачів роботи.
Наприклад, 59 шукачів роботи здійснювали супровід, догляд, обслуговування, соціально-медичний патронаж осіб з інвалідністю та осіб похилого віку міста Одеси, Подільського, Захарівського, Болградського та Любашівського районів, 25 - здійснювали догляд за громадянами похилого віку, одинокими непрацездатними громадянами та особами з інвалідністю в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Приморського, Суворовського та Малиновського районів м. Одеси.
70 шукачів роботи Подільського та Кодимського районів надавали допомогу сім’ям, члени яких загинули, постраждали чи є учасниками АТО та зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту, 90 - проводили будівельні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери.
Крім того, 205 шукачів роботи Подільського та Ізмаїльського районів здійснювали екологічний захист навколишнього середовища, формували зелені зони, парки та сквери, укріплювали береги водоймищ, ліквідували стихійні сміттєзвалища, тощо.
Крім соціальної значущості тимчасової зайнятості для громади, праця на договірній основі — це реальна можливість відновити трудові та професійні навички шукача роботи, мати заробіток. Тимчасова зайнятість стає своєрідним випробувальним терміном на шляху до постійної зайнятості. Протягом 2019 року після участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру біля 3,5 тисяч наших земляків працевлаштовані на постійну роботу.
comments:
no_commentsadd_comment: