Дієва реадмісія – підвищення престижу України (якісна реадмісія)
Дієва реадмісія – підвищення престижу України (якісна реадмісія)

Україна в боротьбі за легальну міграцію
Згідно з положеннями міжнародного звичаєвого права кожна держава зобов’язана приймати своїх громадян. Ефективна та гуманна політика повернення є обов'язковою частиною комплексної міграційної політики і була закріплена Угодою про реадмісію між Україною та Європейським Союзом (далі-ЄС) ще в 2007 році.
Реадмісія - це взаємні зобов’язання держав, закріплені в міжнародних угодах, прийняти назад власних громадян, а також громадян третіх країн та осіб без громадянства, які незаконно прибули на територію однієї із Договірних Сторін, або, прибувши законно, втратили підстави для легального перебування.
Важливість Угод про реадмісію осіб обумовлена необхідністю спільної протидії нелегальній формі міграції. Дотримання процедури ідентифікації та повернення громадян є необхідною умовою для підвищення довіри до політики в галузі міжнародного захисту та легальної міграції. Угоди про реадмісію встановлюють чіткі зобов'язання та процедури для влади країн, що не є членами ЄС, та країн-членів ЄС. Так, відповідно до статистичних даних, з року в рік збільшується кількість громадян, яких повертають в рамках «Угоди про реадмісію між Україною та ЄС». Ще в 2016 р. надійшло 663 запити про реадмісію, а в 2017 цей показник збільшився до 1083. Показники кількості підписаних Україною угод про реадмісію теж відповідно зростають і станом на сьогоднішній день становлять 19 договорів.
Напередодні, 26 жовтня 2018 року, Головою Державної міграційної служби України Максимом Соколюком та Міністром внутрішніх справ Республіки Білорусь Ігорем Шунєвичом було підписано чергову Угоду про реадмісію осіб.
Варто зазначити, що сектор реадмісії Управління з питань імміграції, тимчасового перебування та протидії нелегальній міграції ГУДМС у Львівській області, під керівництвом Департаменту у справах іноземців та осіб без громадянства, проявляє належну турботу до громадян України, які повертаються в порядку реадмісії. Працівники сектору не обмежуються ідентифікацією особи на кордоні, а надають необхідну інформацію в межах компетенції та сприяють їхньому переміщенню до місця проживання попередньо встановлюючи родинні зв’язки та попереджуючи родичів про прибуття таких осіб. Така підвищена увага не безпідставна, оскільки мають місце випадки передавання громадян з ознаками інвалідності, котрі не можуть самостійно добратись до місця свого проживання і потребують надання соціальної допомоги. Часто такі особи при довготривалій відсутності на території України втрачають родинні зв’язки та місце проживання, що вимагають з боку представників Державної міграційної служби України особливої уваги.
Найважливішим в процесі належної та дієвої реадмісії є турбота про громадян, які повертаються в порядку реадмісії на Батьківщину, що зміцнює престиж України на міжнародному рівні. Наступним кроком є забезпечення стійкої реінтеграції власних громадян після їх прибуття в рамках Угоди про реадмісію та підвищення Україною вже наявного рівня.
Відповідно до актуальних даних cторони високо оцінюють ефективність імплементації Угоди між Україною та ЄС про реадмісію осіб, адже рівень повернення осіб в Україну становить більше ніж 80%.
Левченко Ігор Сергійович головний спеціаліст сектору реадмісії Управління з питань імміграції, тимчасового перебування та протидії нелегальній міграції ГУДМС у Львівській області (позаштатний кореспондент газети «Міграція»).
related_news:
26 квітня 2025 року минає 39 років з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції — наймасштабнішої техногенної катастрофи за всю ...
Сьогодні ми відзначаємо День державного Герба України. 33 роки тому український парламент затвердив тризуб одним із символів нашої держав...
comments:
no_commentsadd_comment: