Передвиборчі перегони у Польщі: партія Качинського знову у лідерах?
Передвиборчі перегони у Польщі: партія Качинського знову у лідерах?

У час, коли в Україні спливають останні дні до дати Президентських виборів, у сусідній Польщі стартує передвиборчий марафон та активна підготовка до виборів у парламент, що відбудуться вже цієї осені. Хоча «розім’ятися» на виборчих дільницях польські громадяни матимуть змогу ще в травні, під час обрання депутатів до Європарламенту. Весняне голосування розглядається в основному як екзит-пол перед парламентськими виборами, тому провідні політичні партії не приховують, що їхні дії та передвиборчі програми здебільшого спрямовані на звичайних громадян, що турбуються про власне майбутнє в межах Польщі, ніж на свідомих мешканців Європейського Союзу, що переймаються долею біженців.
Опираючись на статистику, зібрану під час соціологічного опитування 19 березня цього року, CBOSзазначає, що 42% респонденти, які планують брати участь у виборах до Європейського Парламенту, віддали б свій голос за кандидатів «Права і Справедливості», а 26% -за кандидатів Європейської Коаліції. Намір віддати свій голос під час виборів декларує 54% опитаних, з них 24% - стовідсотково впевнені в своєму рішенні. Результати опитування свідчать, що частина респондентів, зацікавлених європейськими виборами, виросла на 10%, у порівнянні з даними лютого 2019 - йдеться в аналізі CBOS.
Про досить високі шанси на збереження більшості в Парламенті «Права і Справедливості» свідчать і дані анкетування, проведеного міжнародною компанією з досліджень світових ринків та громадської думки IPSOS. Незважаючи на регулярні багатотисячні протести через судову реформу, погіршення відносин з ЄС та залякування неконтрольованим напливом мігрантів та біженців до Польщі, активна підтримка партії, на рівні 40%, була забезпечена стабільною економічною ситуацією, низьким рівнем безробіття і зростанням розміру соціальних виплат.
Партія Ярослава Качинського вже представила загалу власну програму, орієнтовану на польського виборця, і шанси її впровадження в життя досить високі, адже рейтинги «ПіС» пророкують їм солідну превагу. А той факт, що частина їхньої програми тотожна з гаслами та політичними обіцянками опонентів, говорить про те, що виборець у будь-якому разі залишається у виграші, незалежно від того, якими будуть результати голосування.
На з’їзді в столиці Польщі лідер партії «Право і Справедливість» оприлюднив п’ять нових пропозицій: розширення програми «Родина 500+» також на першу дитину в сім’ї (до цього часу допомога на другу й кожну наступну дитину в сім’ї дорівнює 500 злотих, (приблизно 115 євро), зменшення витрат на оплату праці, звільнення осіб до 26 років від податку PIT (податок на дохід фізичних осіб), введення додаткової (тринадцятої) пенсії у розмірі 1100 злотих (близько 250 євро) – від травня, та з квітня - повернення автобусних сполучень у невеликих містах та селах.
З п’яти вищезгаданих пунктів три можна вважати корисними і для українців. Незважаючи на те, що розраховувати на додаткову пенсію нашим мігрантам не варто, а зменшення витрат на оплату праці не зможе суттєво вплинути на збільшення заробітної плати іноземця, то звільнення молоді від податку PIT та 500+ на першу дитину можуть мати безпосередній вплив на товщину гаманця українця.
Віра ЯРЕМЧУК,
позаштатний кореспондент
related_news:
26 квітня 2025 року минає 39 років з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції — наймасштабнішої техногенної катастрофи за всю ...
Сьогодні ми відзначаємо День державного Герба України. 33 роки тому український парламент затвердив тризуб одним із символів нашої держав...
comments:
no_commentsadd_comment: