Президент України виступив на Генасамблеї ООН
02.10.2017
Президент України виступив на Генасамблеї ООН

20 вересня Петро Порошенко виступив з 20-хвилинною промовою на 72-й сесії Генасамблеї ООН в Нью-Йорку.
Основні тези промови глави Української держави в ООН.
На Донбас потрібно якомога скоріше ввести миротворців. Порошенко наголосив, що Україна зазнала атаки від РФ і «потребує плеча миротворця».
Російські військові – на Донбасі. «Існують незаперечні факти того, що Росія створює, проводить, контролює та спонсорує тероризм на Донбасі», – сказав Президент. Як доказ він показав паспорти російських військових, «які знаходяться в українських в’язницях за нелегальну окупацію української землі».
Миротворча місія неможлива, якщо РФ не припинить підтримувати сепаратистів. За словами Порошенка, потрібен міжнародний контроль над неконтрольованою територією України, щоб «російські військові сили та їхні сателіти» не відправлялися на Донбас.
У миротворчій місії на Донбасі не повинно бути представників країни-агресора (Росії).
Міжнародному співтовариству потрібно створити групу друзів України. Росія не поважає рішення Міжнародного суду щодо кримчан, переслідує і ущемляє права кримських татар. Друзі України, за словами Порошенка, повинні прагнути до деокупації Криму.
Україна хоче миру, Росія – контролю над Україною. РФ хоче обміняти мир в Україні на свободу в Україні. Але Україна ніколи не прийме таку домовленість, заявив Порошенко.
Гібридна війна РФ проти України має яскраво виражений терористичний компонент.
Україна засуджує ядерні випробування Північної Кореї в поєднанні з порушеннями прав людини і закликає Радбез ООН провести розслідування розробки ядерних і ракетних програм в Північній Кореї.
Україна глибоко стурбована ситуацією в Сирії. Особливо Україна занепокоєна використанням Росією Криму як військового форпосту для поширення присутності своїх збройних сил в Сирії. Багато військового обладнання перевозиться в Сирію кораблями, що базуються в Криму.
Україна закликає країни-члени ООН ухвалити рішення про визнання Голодомору 1932-33 рр. в Україні геноцидом.
Україна підтверджує свої зобов’язання за Паризькою кліматичною угодою.
korrespondent.net
related_news:
26.04.2025
26 квітня 2025 року минає 39 років з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції — наймасштабнішої техногенної катастрофи за всю ...
19.02.2025
Сьогодні ми відзначаємо День державного Герба України. 33 роки тому український парламент затвердив тризуб одним із символів нашої держав...
comments:
no_commentsadd_comment: