Україна повною мірою використає отримані можливості члена Радбезу ООН ...
18.10.2015
Україна повною мірою використає отримані можливості члена Радбезу ООН - Президент

За словами Глави держави, в першу чергу, це підтвердило глобальну підтримку українців, оскільки Росія робила все можливе, щоб країни ООН не проголосували і Україна не потрапила до Радбезу ООН. «Не можна порівнювати з Єгиптом чи Японією. У них немає протистояння, а у нас, на жаль, є агресія постійного члена Радбезу ООН – Росії проти України. Для нас політично це є надзвичайно важливо. Вперше, за всю історію Організації Об’єднаних Націй в Раді Безпеки будуть сидіти агресор-РФ та об’єкт агресії», - наголосив Петро Порошенко. Президент додав, що, незважаючи на активну роботу російських представників, Україна отримала 177 голосів підтримки, залишивши Росію в глобальній міжнародній ізоляції.
Петро Порошенко зазначив, що завдяки обранню непостійним членом Україна отримала унікальні можливості. Президент нагадав, що Українська держава не в перше увійшла до складу Радбезу ООН. «В чому відрізняється ситуація - важливо не просто бути або стати членом Ради Безпеки, а стати саме зараз, коли проти України йде агресія, бо можливості для України відкриваються достатньо широкі», - сказав Глава держави, запевнивши, що Україна використає їх в повній мірі.
В першу чергу, як наголосив Президент, у випадку різноманітних акцій проти України, в тому числі чергові утиски РФ кримськотатарського народу, ескалація війни на сході країни, напад бойовиків на представників СММ ОБСЄ чи недопуск до пошуку зниклих українських військових на окупованій території, Українська держава отримає право в будь-який час вимагати скликання засідання Ради Безпеки. «Раніше ми мали звертатися до друзів та партнерів, сьогодні ми можемо робити це самі», - зазначив Глава держави.
Президент наголосив, що ситуація на Донбасі, незважаючи на перемир’я, дуже далека від сталого миру і ескалація конфлікту може відбутися в будь-яку хвилину. «Для стабілізації ситуації, я не виключаю - особливо якщо пункти Мінських Угод не будуть імплементовані відповідно до погодженого графіку, - що ми можемо повернутися до необхідності пропозиції щодо введення в Україну миротворчих підрозділів ООН. Рішення про миротворців приймає Рада безпеки ООН», - заявив Петро Порошенко, додавши, що аргументовано відстоювати свою позицію можливо більш ефективно у якості члена Радбезу ООН.
Також Україна разом з партнерами Францією та Мексикою запропонувала певні ініціативи щодо реформування Ради Безпеки ООН, в тому числі про обмеження право вето постійних членів. «Робити програму реформування Радбезу ООН ефективніше зсередини», - зауважив Президент. Крім того, наступного року відбудуться вибори Генерального секретаря ООН, і рекомендацію кандидатури дає Рада Безпеки ООН. «І Україна отримає свою можливість впливу на міжнародну політику», - сказав Петро Порошенко.
«Перебування України в складі Ради безпеки ООН дозволить тримати українське питання на перших шпальтах світової уваги. Це теж дуже важливо для України», - резюмував Президент.
president.gov.ua
related_news:
26.04.2025
26 квітня 2025 року минає 39 років з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції — наймасштабнішої техногенної катастрофи за всю ...
19.02.2025
Сьогодні ми відзначаємо День державного Герба України. 33 роки тому український парламент затвердив тризуб одним із символів нашої держав...
comments:
no_commentsadd_comment: