Україну відвідав Генеральний директор міграційної служби Бельгії
06.11.2015
Україну відвідав Генеральний директор міграційної служби Бельгії

В.о. Голови ДМС України Максим Соколюк зробив презентацію для бельгійських колег історії створення, поточної діяльності та напрямів реформування Державної міграційної служби України. Очільник міграційної служби окремо зупинився на планах щодо запровадження у 2016 році нової системи ідентифікації осіб та паспорта громадянина України у формі ID-картки.
Представники бельгійської сторони також розповіли про діяльність міграційної служби Бельгії та про досвід запровадження реєстру громадян та ID-карток у Бельгії. Важливим є те, що бельгійський досвід повністю відповідає тим нововведенням, які сьогодні запропоновані Урядом України.
У Бельгії загальнодержавний реєстр громадян, аналогічний до того, що сьогодні запроваджується в Україні, побудовано ще наприкінці 80-х - на початку 90-х років. Вносили інформацію про громадян до реєстру близько 5 років. ID-картку запровадили значно пізніше - у 2005-му, проте і до сьогоднішнього дня не всі громадяни її отримали.
Важливо те, що бельгійська ID-картка буває тільки біометричною - з електронним чіпом. На картці міститься електронний цифровий підпис особи, який дозволяє отримувати онлайн певні витяги з реєстру та деяку іншу інформацію. Службовці можуть використовувати картку як засіб підписання електронних документів. ID-картка оформлюється на 5 років, та коли термін дії картки завершується - місцева адміністрація сама запрошує власника відвідати фронт-офіс з надання адміністративних послуг.
ID-картка оформлюється протягом 2-3 тижнів та при її оформленні громадяни сплачують 17-19 євро (збір до місцевого бюджету у Бельгії встановлюють громади). Оплата включає в себе вартість бланка та платежі до бюджету. На бельгійській ID-картці місце проживання не друкується.
Кожен громадянин - власник ID-картки може самостійно через мережу Інтернет переглядати не лише дані про себе у реєстрі, але й інформацію про те, хто, коли і навіщо переглядав цю інформацію (доступна вся інформація за виключенням сеансів доступу працівників спецслужб). Саме передумови для запровадження аналогічної системи в Україні містить урядовий законопроект, у якому окремо виписано створення системи персоналізації доступу до Реєстру та збереження в автоматичному режимі інформації про всі сеанси доступу до персональних даних.
Закордонні паспорти у Бельгії виготовляються тільки з електронним чіпом, всі мають біометричні дані та також оформлюються протягом двох тижнів, щоправда існує можливість замовити оформлення за один день. В залежності від регіону та терміну виготовлення, закордонний паспорт обходиться бельгійцям у суму від 70 до 210 евро (за нинішнім курсом гривні це від 1750 до 5250 грн). Строк дії закордонного паспорта у Бельгії – 7 років.
Сторони також обмінялися досвідом у сфері роботи з шукачами притулку та обговорили проект імплементаційного протокол між Україною та країнами Бенілюкс про реадмісію.
З огляду на важливість зустрічі, у ній взяли участь представники МЗС України, Посольства Бельгії в Україні, представництв Європейського Союзу та Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні
dmsu.gov.ua
related_news:
26.04.2025
26 квітня 2025 року минає 39 років з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції — наймасштабнішої техногенної катастрофи за всю ...
19.02.2025
Сьогодні ми відзначаємо День державного Герба України. 33 роки тому український парламент затвердив тризуб одним із символів нашої держав...
comments:
no_commentsadd_comment: