Україні загрожує навала мігрантів: чому так?
Україні загрожує навала мігрантів: чому так?

В Євросоюзі посилюють протидію незаконній міграції, припиняючи спроби тисяч нелегалів потрапити в ЄС. Куди тепер відправляться «прохачі притулку»?
ФАКТ. Нелегальна міграція – одна з основних проблем сучасної Європи. У пошуках кращого життя щорічно в Європу направляються сотні тисяч нелегалів, переважно з бідних країн. На початку літа питання мігрантів особливо гостро постало на порядку денному в ЄС і навіть погрожувало розколом в німецькому уряді. Міграційна криза не тільки посварила країни-члени ЄС, а й поставила під сумнів сам факт існування цієї структури.
БОРОТЬБА З МІГРАНТАМИ. Через фактичну бездіяльність ЄС в цьому питанні кожна країна почала боротися з нелегалами своїми методами. Деякі країни (такі як Угорщина) побудували прикордонний паркан-стіну, покликану стримати потік мігрантів. Італія заборонила висаджувати мігрантів з кораблів неурядових організацій в своїх портах, що призвело до гучного скандалу і ускладнення відносин між Італією і Францією. Польща відмовилася виконувати квоти з прийому біженців. У питанні мігрантів ЄС розколовся: одні виступають за жорсткі методи і національні інтереси, інші – намагаються зберегти європейську солідарність і взаємодопомогу між країнами-членами.
УКРАЇНА НА ЧЕРЗІ? На думку глави Держприкордонслужби Петра Цигикала, Україні вже зараз необхідно посилювати міграційне законодавство і інженерне облаштування українського кордону, оскільки нелегальна міграція в нашу країну почала зростати.
За словами помічника глави Держприкордонслужби Олега Слободяна, в 2018 році нелегальна міграція зросла приблизно на 20%. В Україну прагнуть потрапити громадяни В’єтнаму, Афганістану, Індії і Шрі-Ланки.
ТРАНЗИТНА КРАЇНА. У більшості випадків мігранти не вибирають Україну через низький рівень життя і відсутність перспектив. Найчастіше нашу країну використовують як перевалочний пункт для подальшої подорожі в ЄС. Втім, через активну протидію Європи незабаром нелегалам буде не так просто пробратися до Євросоюзу. Тому існує великий ризик, що вони будуть залишатися в Україні досить довго. Це може створити додаткове навантаження на український бюджет і в’язниці.
Тому експерти переконані, що міграційне законодавство і посилення відповідальності за незаконний перетин українського кордону не можна відкладати в довгий ящик. Адже проблемі легше запобігти, ніж справлятися з її наслідками.
related_news:
26 квітня 2025 року минає 39 років з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції — наймасштабнішої техногенної катастрофи за всю ...
Сьогодні ми відзначаємо День державного Герба України. 33 роки тому український парламент затвердив тризуб одним із символів нашої держав...
comments:
no_commentsadd_comment: