УВАГА! ДІТИ!
УВАГА! ДІТИ!

На екрані змінюються картинки… З проектора на біле полотно відбиваються сюжети роликів про війну… Не ту війну, що десь і колись, а цю, яка поряд, в якій приймаємо участь ти і я… Донбас!
На очах дітей і викладачів, студентів і співробітників вишу сльози. Це в актовій залі Донецького національного університету імені Василя Стуса знов і знов згадують початок війни на Донбасі. Коли треба залишити своє минуле і, рятуючи рідних та близьких, власне життя, справу, якою займався, поринути у невідомість, вийти з пресловутої зони комфорту. Вони залишили рідне місто і переїхали до Вінниці. Не один раз проректор Університету пані Тетяна Леонтіївна Нагорняк згадує про те, як тепло донеччан зустріла щира подільська земля, повне любові, надії та доброти місто Вінниця!
Трохи емоційний вступ до статті, присвяченій Міжнародному форуму соціальної дії «Захист прав дітей під час окупації та збройних конфліктів», зумовлений атмосферою, яка супроводжувала міжнародний захід. Довіра, дружба, співчуття стали основою спілкування, а також ділової професійної роботи наукових співробітників та всіх учасників форуму.
Співробітники ДонНУ ім. В. Стуса провели велику роботу, щоб 1 червня 2019 року, в Міжнародний день захисту дітей, привернути увагу світової спільноти, українського суспільства, державних та громадських діячів і вчених до проблеми відсутності дієвих механізмів захисту прав та свобод саме дітей, страждання яких у зонах бойових дій є чи не найбільшими.
Форум відкрила виставка військового репортера, журналіста «Радіо Свобода» Андрія Дубчака «Життя на нулі. Полинове дитинство». Зі слів пана Андрія, це все треба бачити на власні очі. Передивляючись фото, завдяки професійно зробленим знімкам та вибраним моментам фотографії, можна принаймні на емоційному рівні відчути ситуацію, що склалася на Донбаській землі, зазирнути у очі дітей, спустошені війною, наповнені надією та проханням по допомогу, розгублені непорозумінням того, що накоїли дорослі люди. Велика подяка таким людям як Андрій Дубчак, за допомогою яких той світ, те «життя на нулі», стає частиною життя кожної людини в Україні та за кордоном.
Форум підтримало керівництво Вінницької обласної державної адміністрації, міської ради. Промова ректора ДонНУ ім. Василя Стуса пана Романа Гринюка стала поштовхом до початку роботи міжнародного заходу та відкрила діяльність панелей наукового обговорення питань захисту прав дітей в зонах збройних конфліктів. У дискусіях прияли участь науковці з Польщі та Білорусії, члени місій ОБСЄ та «Червоного Хреста».
Автору статті довелося прийняти участь у роботі дискусійної панелі № 4, яка була присвячена тематиці управління постконфліктними територіями, модератором якої виступила пані Валерія Михальська, аспірант кафедри політології та державного управління ДонНУ ім. В. Стуса, експерт Видавничого будинку «Фактор». Саме тематика організації державного функціонування на територіях після зупинення вогню або врегулювання збройного конфлікту, носить прогностичний характер, але для людей Донбасу є омріяним майбутнім, до якого треба всім прагнути: і звичайним громадянам, і вченим, і військовим, і політикам.
Головним повідомленням Форуму для суспільства, влади та світової спільноти є дещо емоційне, але влучне – «Увага! Діти!». Сподіваюся, цей, проведений в перший день літа, захід, стане поштовхом для нової хвилі соціального збудження, здатного розворушити навіть самі закам’янілі серця політиків та чиновників в Україні та за кордоном, які ось вже 5 років спостерігають як стікає кров’ю наш Донбас, адже якщо конфлікт триває, значить він комусь вигідний…і, впевнений, не звичайним людям.
Власний кореспондент газети «Міграція» Олександр Полонський.
02.06.2019 місто Вінниця
related_news:
26 квітня 2025 року минає 39 років з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції — наймасштабнішої техногенної катастрофи за всю ...
Сьогодні ми відзначаємо День державного Герба України. 33 роки тому український парламент затвердив тризуб одним із символів нашої держав...
comments:
no_commentsadd_comment: