Міжнародна організація міграції обговорила зі Службою зайнятості пробл...
main
Державна служба зайнятості (Центральний апарат)
Міжнародна організація міграції обговорила зі Службою зайнятості проблеми переселенців
15.08.2017
Міжнародна організація міграції обговорила зі Службою зайнятості проблеми переселенців
14 серпня відбулась офіційна зустріч між представниками Державної служби зайнятості та МОМ (Міжнародної організації міграції) щодо питань співробітництва, в рамках працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.
У зустрічі взяли участь в.о. Голови Державної служба зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко, координатор з питань Надзвичайних Ситуацій та Стабілізації – Естер Руіз Де Азуа, начальники управлінь та відділів, інформує прес-служба ДСЗ.
«З початком заворушень на Сході України та окупації Криму велика кількість людей була змушена покинути свої домівки. Після переїзду, одразу виникло питання працевлаштування і держава в обличчі Служби зайнятості опікується цим питанням. Одним із дієвих методів допомоги для внутрішньо переміщених осіб – це їх самозайнятість, тобто стимулювання для відкриття власної справи», - зазначив В. Ярошенко.
За словами начальник Управління організації надання соціальних послуг Любові Бершадської, починаючи з 2014 року до Служби зайнятості звернулось понад 80 тис. безробітних з числа ВПО. Станом на 1 серпня 2017 року продовжували отримувати послуги служби зайнятості 5,2 тис. осіб, що отримали довідку про взяття на облік як осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або районів проведення АТО, з них 3,9 тис. осіб мали статус безробітного. Л.Бершадська підкреслила, що однією з проблем, із якими зіштовхнулась держава у питаннях працевлаштування цієї категорії громадян, стала відсутність великої кількості вакансій притаманних Сходу України, зокрема, у гірничій та машинобудівній сфері. Отож, у період пошуку постійного місця роботи ці громадяни активно залучались до тимчасових та громадських робіт (цією можливістю скористались 9,2 тисячі громадян).
Для адаптації людей з числа ВПО до ринку праці нового регіону, їм також було запропоновано проходження професійного навчання та перенавчання – цією послугою скористалось 6,9 тисяч громадян.
В.Ярошенко наголосив, що для стимулювання самозайнятості осіб з числа ВПО, служба зайнятості має можливість надавати одноразову допомогу на відкриття власної справи. Таку допомогу для переселенців також надають і ряд міжнародних організацій, за підтримки місцевої влади. Так, за сприянням Голови Донецької області Павла Жебрівського почала успішно діяти програма «Український донецький куркуль», яка передбачає стимулювання розвитку малого підприємництва із залученням міжнародної допомоги.
У свою чергу координатор з питань Надзвичайних Ситуацій та Стабілізації Міжнародної організації міграції зазначила, що МОМ також починаючи з 2015 року надає гранти у східних областях України для стимулювання самозайнятості населення. Разом із тим, дана програма була розширена і відтепер переселенці можуть отримувати таку допомогу і у інших областях України. В планах МОМ використовувати службу зайнятості як інтерактивну платформу для обміну інформацією між шукачами роботи та роботодавцями.
За підсумками зустрічі сторони дійшли згоди, що ДСЗ разом з МОМ будуть співпрацювати в напрямку удосконалення існуючих програм, зокрема, розвитку малого та середнього бізнесу.
Від Державної служби зайнятості у обговоренні питань також взяли участь: начальник Управління прогнозування‚ бюджетування та статистики Ольга Купрій, начальник Управління профорієнтації‚ профнавчання та навчальних закладів Ірина Вознюк, заступник начальника Відділу міжнародного співробітництва Тарас Дудковський.
related_news:
10.01.2020
У державній службі зайнятості стартував новий проект для успішного працевлаштування українців – Освітній портал державної служби зайнято...
13.09.2018
За сприяння Київського міського центру зайнятості понад 140 безробітних пройшли навчання та працевлаштовані на КП «Київпастранс».
...
comments:
no_commentsadd_comment: