Глеб Мілютін: фіскальна служба Одещини на захисті соціальних інтересі...
Глеб Мілютін: фіскальна служба Одещини на захисті соціальних інтересів громадян

«Офіційне працевлаштування – захист соціальних інтересів громадян, гарантування права на соціальні виплати та пенсійне забезпечення», - зазначає начальник Головного управління ДФС в Одеській області Глеб Мілютін.
Отже, неофіційно працевлаштована особа позбавлена законодавчого захисту та залежить від роботодавця, його дій по відношенню до працівника.
«Звертаю увагу, що заходи ДФС з виявлення порушників податкового законодавства в частині виплати заробітної плати – один з кроків захисту інтересів найманих працівників», - інформує Глеб Міліютін.
Очільник служби нагадує, що контролюючі органи можуть здійснювати перевірки щодо виявлення неоформлених найманих працівників та виявлення осіб які здійснюють господарську діяльність без державної реєстрації.
Так, відповідно до ст. 81 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки (планової, позапланової), фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених ПКУ, та за умови пред’явлення або надіслання у випадках, визначених ПКУ, таких документів:
? направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб’єкта (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – платника податку, який перевіряється) або об’єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;
? копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб’єкта (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці – адреса об’єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені ПКУ, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;
? службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
«Наймані працівники мають можливість повідомити про факти порушень податкового законодавства з боку роботодавців на «гарячу лінію» ДФС України за телефоном: 0-800-501-007. Крім того, в Одеській області працює мобільний додаток «Legal Work», який покликаний виявляти порушників податкового законодавства в частині виплати заробітної плати та офіційного оформлення трудових відносин», - підкреслив керівник фіскальної служби Одещини.
Головне управління ДФС в Одеській області
12.11.2018 р.
(0482) 326-227; od.official@sfs.gov.ua , https://www.facebook.com/sfs.odessa.
related_news:
Відповідно до частини шостої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’яз...
Після запровадження воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» ві...
Державна податкова служба нагадує, що триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2022 року.
Декларування д...
comments:
no_commentsadd_comment: