На Одещині підтримують програму «Електронний чек»
На Одещині підтримують програму «Електронний чек»

Головне управління ДФС в Одеській області нагадує, що ДФС запроваджено E-Receipt (Електронний чек) – нова інформаційна система реєстрації та обліку РРО, яка передбачає тільки реєстрацію пристроїв без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів і не потребує плати за користування нею. Електронний чек генерується, реєструється в системі ДФС і доповнюється QR-кодом, після чого передається на пристрій. Інформація про фіскальний номер чека та його QR-код зберігається в системі e-Receipt і буде доступною для перегляду в «Електронному кабінеті» як платником, так і покупцем. За допомогою програми можливо отримати інформацію щодо легітимності розрахункових документів (чеків), виданих покупцеві (споживачеві послуг).
Користувачі електронного сервісу «Пошук фіскального чека» вже відзначили простоту отримання, оперативність та достовірність інформації про здійснені розрахункові операції у будь-якій торгівельній точці будь-якого населеного пункту країни.
Програма «Електронний чек»:
може бути встановлена на будь-який пристрій – персональний комп’ютер, планшет чи смартфон;
доступна, безкоштовна та може бути інтегрована з іншими системами Державної фіскальної служби і бухгалтерськими програмами;
має найвищий ступінь захисту і працює 24 години на добу та 7 днів на тиждень.
Переваги нового сервісу вже очевидні. Так, аналізуючи дані чеків РРО, виробники касової техніки можуть оцінити роботу центрів сервісного обслуговування, що обслуговують моделі, ними випущені.
Крім цього, перевірка чеку через електронний сервіс, встановлення достовірності його даних та факту передачі до ДФС, є запорукою захисту прав громадян як споживачів, а також запобіжником зловживань під час здійснення розрахункових операцій.
Фіскальна служба області звертає увагу споживачів, що у разі відсутності в інформаційних базах ДФС отриманого на руки фіскального чека у паперовому вигляді, вони можуть надіслати відповідне письмове звернення з цього питання, з додаванням копій отриманих розрахункових документів, для оперативного реагування органами ДФС та вжиття відповідних контрольно-перевірочних заходів реагування і припинення порушень вимог чинного законодавства. А також, у разі отримання користувачами фіскального чеку, який викликає сумнів, необхідно теж надіслати до ДФС лист із копією чеку.
Нагадаємо, що сервіс знаходиться у відкритій частині Електронного кабінету (на веб-порталі ДФС), доступ до якої здійснюється в режимі реального часу без ідентифікації особи за посиланням: cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check.
Для пошуку та перегляду фіскального касового чеку необхідно ввести: фіскальний номер РРО, дату та час видачі чеку (для традиційних РРО). Пошук електронного чеку здійснюється за його фіскальним номером та датою.
Якщо е-чек відсутній в системі, можна надіслати до ДФС електронний лист із прикріпленим фото чеку на адресу: infozvit@sfs.gov.ua. ДФС визначить причину відсутності електронного чеку в системі і прийме відповідні міри.
related_news:
Відповідно до частини шостої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’яз...
Після запровадження воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» ві...
Державна податкова служба нагадує, що триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2022 року.
Декларування д...
comments:
no_commentsadd_comment: