Про фіксацію митних правопорушень та їх провадження і розгляд
Про фіксацію митних правопорушень та їх провадження і розгляд

Одеська митниця ДФС інформує, що в разі встановлення ознак порушення митних правил (далі - ПМП), посадова особа митниці, яка їх виявила, вживає низку заходів щодо його фіксації.
Так, першочергово, з метою забезпечення права особи бути присутньою під час складання протоколу про ПМП ст.494 Митного кодекс України (далі – МК України), роз’яснення їй прав, передбачених ст.498 МК України, повідомлення про можливість припинення провадження у справі про ПМП шляхом компромісу, посадовою особою митниці готується та надсилається особі лист-виклик, за повідомленою нею або наявною в органах доходів і зборів адресою (місце проживання або фактичного перебування).
У разі, якщо особа не з’явилась до митниці, протокол про ПМП складається за її відсутності та протягом трьох робочих днів направляється їй. Протокол вважається врученим у тому числі у разі, якщо особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за ПМП, не перебувала за повідомленою нею або наявною в органах доходів і зборів адресою або місце проживання чи фактичного перебування, повідомлене такою особою, є недостовірним.
В подальшому, протягом строків передбачених ст.467 МК України, здійснюється провадження у справі. Так, з метою отримання доказів, необхідних для правильного вирішення справи, посадовими особами митниці проводяться процесуальні дії, зокрема: опитування осіб, які притягаються до адміністративної відповідальності за ПМП, свідків, інших осіб; витребування документів, необхідних для провадження у справі про ПМП, або належним чином завірених їх копій чи витягів з них; тимчасове вилучення товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 ст.461 МК України, та документів на них; митне обстеження; пред’явлення товарів, транспортних засобів і документів для впізнання; експертиза; взяття проб та зразків для проведення дослідження (ст.508 МК України).
Відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, під час складання протоколу про ПМП, не позбавляє можливості реалізовувати, в період здійснення провадження у справі, її права, передбачені ст. 498 МК України, зокрема надавати пояснення та докази, які мають значення для вирішення справи по суті, подавати клопотання, заперечення, тощо.
Після закінчення провадження, матеріали, в залежності від категорії справи (ст.522 МК України), направляються для розгляду до суду або розглядаються митницею. Виходячи з вимог ст.526 МК України (присутність особи під час розгляду справи), суд або митниця інформує особу про час, дату та місце розгляду справи про ПМП. Крім того, справа про ПМП може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення.
Після розгляду справи про ПМП, особа або митниця, не погоджуючись з рішенням суду/митниці, може оскаржити таке рішення, на підставі ст.529 МК України, виходячи з категорії справи, до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику або до суду.
related_news:
Відповідно до частини шостої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’яз...
Після запровадження воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» ві...
Державна податкова служба нагадує, що триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2022 року.
Декларування д...
comments:
no_commentsadd_comment: