Глеб Мілютін: Набагато краще та комфортніше оформити найманих працівни...
main
Головне Управління Державної фіскальної служби в Одеській області
Глеб Мілютін: Набагато краще та комфортніше оформити найманих працівників та працювати прозоро
17.08.2017
Глеб Мілютін: Набагато краще та комфортніше оформити найманих працівників та працювати прозоро

За сім місяців поточного року роботодавці та самозайняті особи Одещини перерахували до бюджету майже 4,2 мільярди гривень з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Це на 1,3 мільярди гривень, або на 45% перевищує фактичні надходження ЄСВ за аналогічний період минулого року.
«Такі суттєві зрушення відбулися не тільки через збільшення розміру мінімальної заробітної плати до 3200 грн на місяць, а й завдяки підвищенню рівня відповідальності самих роботодавців», - відмітив начальник Головного управління ДФС в Одеській області Глеб Мілютін.
Головне управління ДФС в Одеській області щомісяця проводить семінари та зустрічі із представниками бізнесу, на яких обговорюються питання обов’язковості офіційного оформлення найманих працівників.
Крім того, виявляти недобросовісних роботодавців контролюючим органам Одещини сьогодні допомагає мобільний додаток «Legal Work».
У цій програмі поєднано інформаційні ресурси органів влади, задіяних у заходах з легалізації заробітних плат.
Завантаживши мобільний додаток «Legal Work» на мобільний телефон або планшет через Play Market або App Store, громадяни можуть надіслати повідомлення про порушення їх гарантованих законом прав на офіційне працевлаштування та отримання легальної заробітної плати.
«Тим, хто працює за наймом, слід пам‘ятати, що оплачувана відпустка, лікарняні, послуги Державної служби зайнятості, гідна пенсія недоступні для тих, хто отримує зарплату в конверті. Жодному працівнику не може нараховуватись заробітна плата менше 3200 гривень за відпрацьований повний місяць, незалежно від того, чи працює громадянин за наймом у юридичної особи чи у фізичної особи-підприємця», - нагадує Глеб Мілютін.
Також, з травня 2017 року розпочалися перевірки суб’єктів господарювання по дотриманню ними законодавства про працю.
Станом на 1 серпня 2017 року фіскальною службою спільно із органами Держпраці перевірено 125 суб’єктів господарювання та встановлено 1066 працівників без офіційного працевлаштування. Під час перевірок оформлено (легалізовано) 797 працівників.
До сфер із підвищеним ризиком порушень прав громадян на працю та її гідну оплату контролюючі органи відносять будівельну галузь та готельно-ресторанний бізнес.
«У середньому, в будівельних кампаніях чисельність зайнятих осіб становить 11, у підрядників та субпідрядників ще менше - від 5 до 10 осіб. З такою кількістю найманих працівників фізично неможливо зводити багатоквартирні будинки. В ході проведення перевірок будівельних майданчиків м. Одеси в червні – липні поточного року «легалізовано» 79 робітників», - зауважив керівник під час зустрічі із представниками будівельної галузі, яка відбулася у липні за участі Голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова.
У серпні виявлено неоформлений персонал в двох відомих одеських ресторанах, розташованих у туристичній частині Одеси - в Міському саду та на Аркадійській алеї.
Це з’ясувалося у ході фактичної перевірки ресторанів, проведеної представниками фіскальної служби спільно з Головним управлінням Держпраці в Одеській області.
Контролюючі органи виявили, що одеські підприємці не оформили, як того вимагає чинне законодавство, трудові відносини з 14-ма робітниками.
Частина неоформлених робітників працювали менше одного місяця, а інші - понад місячний термін, отримуючи заробітну плату в «конвертах».
Окремі робітники, трудові договори з якими були наявні, на початку своєї кар’єри не були працевлаштовані та певний час отримували неофіційну винагороду.
Втрати бюджету від використання праці неоформлених робітників склали 91,3 тис грн, у тому числі 30,6 тис грн з податку на доходи фізичних осіб, 58 тис грн єдиного внеску та 2,7 тис грн військового збору.
До порушників Головним управлінням Держпраці в Одеській області застосовано штрафні санкції у розмірі 96 тис грн (тридцятикратний розмір мінімальної заробітної плати) за кожного з 14 неоформлених працівників, на загальну суму 1 млн 344 тис грн.
Коментуючи цей факт, керівник фіскальної служби Одещини підкреслив: «На жаль, сума штрафів у десятки разів перевищила суму несплачених податків та єдиного соціального внеску. Чим наражатися на значні суми штрафних санкцій, цим підприємцям було б набагато краще та комфортніше оформити найманих працівників та працювати прозоро. Сумлінна сплата податків – це найкращий захист свого бізнесу».
related_news:
15.02.2023
Відповідно до частини шостої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’яз...
15.02.2023
Після запровадження воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» ві...
15.02.2023
Державна податкова служба нагадує, що триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2022 року.
Декларування д...
comments:
no_commentsadd_comment: