Кабмін прийняв рішення про проведення повторних ініціативних зборів дл...
main
У Міністерстві юстиції України
Кабмін прийняв рішення про проведення повторних ініціативних зборів для затвердження конкурсної комісії НАЗК, - Павло Петренко
12.08.2015
Кабмін прийняв рішення про проведення повторних ініціативних зборів для затвердження конкурсної комісії НАЗК, - Павло Петренко

«Розуміючи, що нові антикорупційні органи повинні мати стовідсоткову довіру суспільства до своєї роботи, ми прийняли рішення про проведення повторних ініціативних зборів, адже будь-які сумніви або негатив під час формування цих органів є неприпустимим», - зазначив очільник Мін?юсту.
Він також наголосив: завдяки добрій волі членів конкурсної комісії, які були обрані від громадськості, Кабмін знайшов механізм проведення повторних ініціативних зборів.
«Я хочу подякувати 4 членам комісії за дійсно громадянський вчинок, адже це є прикладом усвідомлення своєї величезної відповідальності за ті зміни, які відбуваються в країні. Вони сьогодні зробили спільну заяву про готовність скласти повноваження членів конкурсної комісії щоб створити механізм проведення повторних ініціативних зборів», - сказав Міністр юстиції.
Також Уряд вніс зміни до постанови, яка регулює порядок проведення і формування конкурсної комісії.
«Ці зміни забезпечують нормативні підстави проведення повторних ініціативних зборів. Також ми визначили чіткі критерії щодо перевірки громадських організацій, які заявлятимуться для повторних ініціативних зборів. Окрім того, ми затвердили план дій, в якому по дням розписані наші дії для того, щоб якомога швидше провести ініціативні збори та конкурс», - поінформував присутніх Павло Петренко.
Він звернув окрему увагу на те, що створення НАЗК є одним із блоків питань, які передбачені відповідним моніторинговим звітом щодо безвізового режиму з Європейським Союзом.
Так само, за словами очільника Мін?юсту, Уряд змінив уповноважену особу, яка від Кабміну надаватиме технічну допомогу у проведенні ініціативних зборів.
«Сьогодні Уряд призначив на цю посаду першого заступника Міністра юстиції Наталію Севостьянову», - повідомив він.
Міністр юстиції звернувся із закликом до представників громадськості об?єднатися навколо процесу проведення відкритих і прозорих ініціативних зборів та активно брати участь у процесі відбору членів НАЗК.
Крім того, Павло Петренко поінформував присутніх про продовження строків подачі документі для тих громадян, які хочуть номінуватися на посаду членів антикорупційного агентства.
«Подати документи можна до моменту завершення формування конкурсної комісії – тобто до початку вересня», - наголосив він.
Представник від громадськості в конкурсній комісії Віктор Шлінчак підтвердив готовність усіх 4 членів комісії, яких було обрано від громадських організацій, здійснити самовідвід для того, щоб перезапустити роботу конкурсної комісії.
«Затягування початку роботи конкурсної комісії та формування НАЗК веде до зриву виконання плану дій з лібералізації візового режиму з Європейським союзом. Саме тому ми йдемо на цей крок, демонструючи суспільну відповідальність, чесність та неупередженість у питаннях формування конкурсної комісії НАЗК», - заявив Віктор Шлінчак.
У свою чергу виконуючий обов'язки голови Представництва ЄС в Україні Томас Фрелессен наголосив: процес проведення реформ в Україні може бути успішним лише в тому випадку, якщо проблема корупції буде вирішуватися належним чином.
«Ми вітаємо прийняте рішення, яке дало змогу розблокувати ситуацію навколо НАЗК, ми вітаємо конструктив, який продемонстрували всі учасники процесу», - зазначив представник ЄС.
На його переконання, НАЗК є одним із стовпів протидії корупції в Україні, а прийняті зміни дадуть можливість зробити діяльність цього органу ще прозорішою.
«Зміни в постанові Кабміну щодо організації процесу відбору є позитивними і надають більші гарантії незалежності процесу відбору і прозорості подальшої роботи самого агентства», - зауважив Томас Фрелессен.
За словами заступника директора Програми розвитку ООН в Україні Стефана Лілера, НАЗК слугуватиме основною засадничою силою прозорості державної служби, діяльності Уряду, а також якісної взаємодії громадянського суспільства і українських державних інституцій.
«Уряд демонструє сьогодні, що він прислухається до пересторог, які мають учасники цього процесу, а також готовий зробити усе можливе, щоб процес відбору був вільним, прозорим і справедливим», - сказав Стефан Лілер.
Голова правління Transparency International Ukraine Андрій Марусов також привітав зусилля Уряду та Міністерства юстиції щодо розблокування кризи та відновлення процесу розбудови Національного агентства із запобігання корупції.
«Рішення, які сьогодні які були прийняті, як ми сподіваємося, відновлять довіру до цього органу, яка була під загрозою. Я хочу приєднатися до закликів до громадських активістів прийняти участь у відборі членів комісії. Адже без активного залучення до розбудови цього інституту наша боротьба з корупцією не буде повною та ефективною», - резюмував він.
minjust.gov.ua
related_news:
20.03.2018
Павле Дмитровичу, вирішили з чоловіком розлучитися. Маємо двох діток. Скажіть, для того, щоб я могла отримувати аліменти на дітей, треб...
20.02.2018
Доброго дня, пане міністр! Я все життя прожила у батьківській хаті. Вони її самі будували. Тоді про всілякі документи не дуже думали. П...
comments:
no_commentsadd_comment: