Урочисте відкриття Міністром юстиції України Павлом Петренком Другого...
main
У Міністерстві юстиції України
Урочисте відкриття Міністром юстиції України Павлом Петренком Другого одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
30.06.2015
Урочисте відкриття Міністром юстиції України Павлом Петренком Другого одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
У заході також прийняли участь: заступник Міністра юстиції України Г.Г.Гецадзе, директор Координаційного центру з надання правової допомоги А.В.Вишневський, голова Одеського окружного адміністративного суду О.В.Глуханчук, голова Ради адвокатів Одеси Й.Л.Бронз, регіональній координатор зі зв’язків з громадськістю Уповноваженного з прав людини в Одеській області А.П.Толопіло, директор Першого одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги П.М.Кустура, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області С.О.Клішина, директор Другого одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги І.Д.Бондаренко, директор Третього одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги М.Л.Медвєдєва, депутат Одеськоїміської ради М.А.Клюєва, директор КУ «Спеціалізована установа з надання безоплатної первинної правової допомоги у м.Одесі» С.І.Коваленко, адвокат О.С.Мхітарян, адвокат Н.В.Маркочевата адвокат І.Ю.Мунтян.
Під час заходу відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги Одеського регіону та Комунальною установою «Спеціалізована установа з надання безоплатної первинної правової допомоги у м.Одесі».
Була презентована робота широкої вітрини та робота з клієнтами менеджерів front-line Другого одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
У своєму виступі П.Петренко зазначив, що з 1 липня за дорученням Уряду Міністерство юстиції розпочинає масштабну соціальну програму — в Україні почнуть роботу 100 центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які забезпечуватимуть представництво інтересів у судах соціально незахищеним громадянам.
Надання БПД визначаються Законом України «Про безоплатну правову допомогу» (Закон). Закон був прийнятий та впроваджується на виконання Резолюції 1466 (2005)Парламентської Асамблеї Ради Європи «Про виконання обов’язків та зобов’язань Україною», у якій, зокрема, було закріплено таке зобов’язання України: «13.13. покращити доступ до правосуддя шляхом запровадження системи безоплатної правової допомоги у відповідності до стандартів Ради Європи та практики Європейського Суду з прав людини».
Місія системи безоплатної правової допомоги — створити рівні можливості для кожного вирішувати свої життєві проблеми у правовий спосіб. Безоплатна правова допомога є важливою передумовою впровадження трьох ключових реформ, яких потребує сьогодні українське суспільство: судової реформи, реформи прокуратури (адже саме до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги мають перейти невластиві для прокуратури функції представництва інтересів громадян) та децентралізації державного управління. Протягом перших 3-х років було сформовано відповідну нормативну-правову базу, утворено Координаційний центр з надання правової допомоги та 27 регіональних центрів з надання БВПД, проведено конкурси з відбору адвокатів, які надають правові послуги громадянам у кримінальному процесі у цілодобовому режимі, забезпечуючи доступ до адвоката для кожної затриманої особи. До реєстрів адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу по Одеській області, внесено 249 адвокатів.
Також слід зазначити, що 22 червня 2015 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2015 року № 190 «Про надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у скорочені строки».
Для державної реєстрації права власності, якщо вона проводиться з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно, та державної реєстрації права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс встановлено строк - 14 робочих днів з моменту реєстрації заяви. Відтепер, дану послугу можливо отримати за 5 робочих днів, за це необхідно сплатити у подвійному розмірі адміністративного збору за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно.
Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно становить 5 робочих дні з моменту реєстрації заяви. Скорочений строк державної реєстрації речових прав на нерухоме майно - 3 робочих дні, а плата за це встановлена у подвійному розмірі адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно.Розгляд заяви про державну реєстрацію обтяжень і прийняття рішення про таку реєстрацію, відмову у державній реєстрації обтяжень або її зупинення проводиться в день надходження заяви та документів, необхідних для державної реєстрації обтяжень. Відтепер державна реєстрація обтяжень можлива за 2 години з моменту реєстрації заяви. При цьому необхідно сплатити суму у розмірі адміністративного збору за державну реєстрацію.
Надання інформації в паперовій формі або відмова в її наданні здійснюються не пізніше наступного робочого дня з моменту надходження до органу державної реєстрації прав, нотаріуса відповідної заяви. З 22 червня 2015 року інформацію з Державного реєстру речовихправ на нерухоме майно у паперовій формі можна отримати лише за одну годинуз моментуреєстрації заяви, якщо сплатити у подвійному розмірі плату, що стягується згідно із законодавством за надання інформації відповідного виду.
К.Петрова, власкор газети «Міграція»
news_gallery_bcrumbs:
related_news:
20.03.2018
Павле Дмитровичу, вирішили з чоловіком розлучитися. Маємо двох діток. Скажіть, для того, щоб я могла отримувати аліменти на дітей, треб...
20.02.2018
Доброго дня, пане міністр! Я все життя прожила у батьківській хаті. Вони її самі будували. Тоді про всілякі документи не дуже думали. П...
comments:
no_commentsadd_comment: