Наталія Севостьянова: «Ми запроваджуємор новий підхід до розпорядження...
main
У Міністерстві юстиції України
Наталія Севостьянова: «Ми запроваджуємор новий підхід до розпорядження державними коштами»
10.07.2015
Наталія Севостьянова: «Ми запроваджуємор новий підхід до розпорядження державними коштами»

За її словами, Державне підприємство «Національні інформаційні системи» – перше держпідприємство, де було створено Раду громадського контролю і сьогодні відбулося перше засідання цієї ради.
«До Ради громадського контролю увійшли експерти від Реанімаційного пакету реформ, також від парламенту, від Асоціації «IT України», від USAID і ми сподіваємось на подальше її розширення. Яка мета? Публічне затвердження усіх розпоряджень коштами. Це означає, що фінансовий план підприємства затверджуватиметься на засіданні цієї Ради, а також буде опублікований на сайті і громадяни зможуть спостерігати за тим, як відбувається використання коштів», - наголосила Наталія Севостьянова.
Перший заступник Міністра зазначила, що вже сьогодні було презентовано фінансовий план цього підприємства: «Ми отримали роз’яснення щодо деяких позицій і побачили суттєву економію державних коштів порівняно з минулими роками. Сподіваємось на подальшу ефективну роботу даного інструменту і думаю, що це буде добрим прикладом для всіх адміністраторів реєстрів і надалі вони також зможуть забезпечити такий рівень прозорості та доступу громадськості до контролю й розпорядження державними коштами».
У свою чергу Тетяна Пеклун, представник Центру протидії корупції, зазначила: «Оскільки це відноситься до функцій громадського контролю (власне, здійснювати контроль за власними грошима), це абсолютно нормально і правильно - залучати людей до цього процесу. Єдине, це має відбуватись прозоро і публічно, для того, щоб унеможливити в подальшому якісь маніпуляції чи інсинуації за участю громадськості в процесі контролю. Бо є різний досвід в Україні».
Сергій Сученко, спеціаліст з питань права та судового адміністрування проекту USAID «Справедливе правосуддя», підкреслив, що діяльність державних підприємств в Україні є проблемною ділянкою і навколо них точиться багато суперечок. «Створення такого органу, з одного боку, зробить цей процес більш ефективним, з іншого – забезпечить відповідну прозорість і контроль, яких потребує суспільство», - сказав він.
Тимчасово виконуючий обов’язки голови Ради громадського контролю ДП «Національні інформаційні системи» , директор Асоціації «IT України» Віктор Валєєв зауважив, що на сьогодні є прецедентом, коли державне підприємство створює Раду громадського контролю: «В країні тисячі держпідприємств, але та відкритість, яку сьогодні демонструють це підприємство і Міністерство юстиції, є показовою і може лише вітатись».
minjust.gov.ua
related_news:
20.03.2018
Павле Дмитровичу, вирішили з чоловіком розлучитися. Маємо двох діток. Скажіть, для того, щоб я могла отримувати аліменти на дітей, треб...
20.02.2018
Доброго дня, пане міністр! Я все життя прожила у батьківській хаті. Вони її самі будували. Тоді про всілякі документи не дуже думали. П...
comments:
no_commentsadd_comment: