У Кабміні презентували Національну стратегію у сфері прав людини
У Кабміні презентували Національну стратегію у сфері прав людини

28 серпня 2015 року в Кабінеті Міністрів було презентовано Національну стратегію у сфері прав людини – базовий документ, який визначає основні напрямки захисту прав людини державою.
«Це основоположний документ, розробкою якого займалося Міністерство юстиції у співпраці з іншими органами державної влади, представництвами міжнародних організацій та громадянським суспільством», - зазначив у ході презентації заступник Міністра юстиції Сергій Петухов.
За його словами, процес створення документу був абсолютно відкритим ? представники неурядових організацій разом з органами державної влади мали змогу обговорити всі важливі аспекти в сфері захисту прав людини та закріпити основні положення цього документу.
«На базі стратегії найближчим часом має бути розроблений детальний план дій, який визначить конкретні цілі, терміни та виконавців у сфері захисту і кращого забезпечення прав людини», - зауважив заступник Міністра юстиції.
Водночас він наголосив: стратегія відображає найгостріші виклики, перед якими наразі постала країна. Одним з них є озброєна агресія Росії проти України і окупація частини території нашої країни.
«Ми знаємо, що на цих територіях мають місце масові порушення прав людини. Як наслідок, ми маємо велику кількість внутрішньо перемішених громадян. Україна намагається зробити все можливе для того, щоб забезпечити права людини на цих територіях», - зазначив Сергій Петухов.
У свою чергу директор Програми розвитку ООН в Україні Янтомас Хімстра, повідомив про 3 причини для позитивної оцінки прийняття Національної стратегії. Перша з них – процес був всеохоплюючий і в ньому брало участь широке коло експертів. Друге – стратегія дуже прогресивна і відкрита, тому працюватиме на користь українського суспільства.
«Ця стратегія працює на рівні всієї країни. Водночас вона покриває низку важливих проблем: захист прав внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО, мешканців Луганської та Донецької областей, жертв побутового насилля та багато інших. Фактично всі проблемні питання України покриваються цією стратегією», - сказав він.
За його словами, третя причина позитивної оцінки прийняття документу полягає в тому, що затверджений документ не стане лише «папірцем», він спрямований на конкретні заходи, які будуть втілені в Плані дій.
«ООН, ПРООН та Комісаріат з прав біженців ООН й надалі надаватиме всю необхідну допомогу Україні в цьому напрямку», - заявив Янтомас Хімстра.
За словами спеціального представника в Україні Генерального секретаря Ради Європи Крістоса Джакомопулоса, прийняття стратегії є важливою подією для кожної країни. Тепер кожен громадянин України і кожна людина, яка живе на території країни, має відчувати, що всі її права дотримані, а міжнародні зобов’язання виконуються без застережень.
Він також повідомив, що Генеральний секретар Ради Європи зробив заяву, де висловив цілковиту підтримку факту появи такої стратегії в Україні. За його словами, такий крок цілковито відповідає зобов’язанням України як частини європейського співтовариства.
«Ми зробимо все належне для того, щоб наші українські партнери змогли дотриматися тих доволі суворих строків під час підготовки плану», - резюмував Крістос Джакомопулос.
related_news:
Павле Дмитровичу, вирішили з чоловіком розлучитися. Маємо двох діток. Скажіть, для того, щоб я могла отримувати аліменти на дітей, треб...
Доброго дня, пане міністр! Я все життя прожила у батьківській хаті. Вони її самі будували. Тоді про всілякі документи не дуже думали. П...
comments:
no_commentsadd_comment: