Життя з нуля: за рік переселенці з Донецька відкрили популярні бари і ...
main
Долі мігрантів
Життя з нуля: за рік переселенці з Донецька відкрили популярні бари і магазини і винайшли новий вид спорту
31.08.2015
Життя з нуля: за рік переселенці з Донецька відкрили популярні бари і магазини і винайшли новий вид спорту
У ці дні в минулому році на вокзалах і автостанціях Донецька було не проштовхнутися, а на трасах шикувалися багатокілометрові пробки, хоча ні пропусків, ні доглядів ще не було. Лише за приблизними даними соціологів, за липень населення мегаполісу скоротилося майже з мільйона до 700 000 жителів. Їдучи, більшість була впевнена: в крайньому випадку до вересня вони повернуться додому. Але до осені стало зрозуміло: влаштовуватись на новому місці переселенцям, які раніше не могли і уявити собі такого повороту долі, доведеться надовго або навіть назавжди.
«Плітки» полюбилися киянам
Ресторатор Євген Василі перевіз з Донецька не тільки свою сім’ю і особисті речі, а й власний заклад – від барної стійки до останнього фужера.
«У середині літа 2014-го був такий сумний день, коли в бар від відкриття до закриття не зайшла жодна жива душа. У той день я зрозумів, що ми закриваємося», – розповідає Євген.
Розібрати бар на гвинтики, розмістити його в коробках і відправити його в інше місто спочатку здавалося неможливим, але вийшло. Двадцятитонна фура, забита під зав’язку ресторанними меблями, посудом і кухарським начинням, відправилася в столицю. А пару тижнів потому бар «Плітки» вже відкрився на новому місці – точно так само в центрі, на бульварі, біля шоколадної майстерні. Тільки не в Донецьку, а в Києві.
За рік свого існування «Плітки» не тільки залишилися на плаву, а й наростили клієнтуру. У перші місяці сюди заходили лише так звані донецькі київські – такі ж переселенці, як і господарі закладу. Але з часом тепла душевність бару полюбилася і корінним киянам.
«Дуже хочеться додому, швидше б війна закінчилася. Але навіть якщо і повернемося в Донецьк, то столичну філію закривати не будемо», – розповідає господар.
Туристичний магазин у фаворі у «цінителів»
Більше півроку на новому місці освоюється дончанин Максим Дудник. Ще влітку підприємець зрозумів: переїзду не уникнути. Його магазин туристичного спорядження у воєнному місті виявився просто не потрібен.
Зараз «Каприкорн» – один з найулюбленіших магазинів столичних мандрівників. Ті, хто захоплюється альпінізмом, дайвінгом, гірськими лижами та іншими активностями, знають, тут можна знайти тих, хто випробував все обладнання на собі, адже продажем займаються справжні цінителі туризму. Втім, зізнаються в магазині, курс валюти і нестабільність в цілому зараз ніяк не спонукають до активних продажів і подорожів, але покупці все одно заглядають, і підприємцям вдається не працювати хоча би собі на збиток. А це вже добре.
Унікальний футбол йде в маси
Геннадій Кривоносов переїхав з Донецька до Києва влітку минулого року. Туга за домом і проблеми з бізнесом не зламали настирного переселенця. Замість того, щоб «повісити ніс» і впасти в депресію, Геннадій згадав своє футбольне ноу-хау, адже улюблене хобі може приносити не тільки задоволення, але і прибуток.
«Захоплююсь футболом з самого дитинства. І мені завжди було цікаво, чому в баскетболі є вуличний варіант – стрітбол, а у футболі немає? Я трохи покумекав і винайшов трибол! Суть проста. У грі беруть участь три людини. Майданчик для гри – коло діаметром від 7 до 12 метрів. По лінії окружності розташовані троє воріт. Завдання гравців – забити гол у ворота будь-якого з двох суперників. В принципі такий собі варіант дворового футболу, – пояснює творець триболу. – З подачі чиновників я два рази на тиждень граю в трибол з дітворою в спортивних школах, а ще в найближчі дні ми організуємо масову презентацію триболу на Хрещатику».
kp.ua
related_news:
03.04.2017
За три останні роки в Україні вже звичними, на жаль, стали історії людей, які були вимушені залишити свій дім. Біженці, переселенці чи оф...
28.09.2016
21 сентября в Impact Hub Odessa в рамках украинско-немецкого проекта «Киевский диалог» состоялась публичная дискуссия «Интеграция вынужде...
01.08.2016
Темношкірий чоловік готує обід. У маленькій кухні дуже чисто, всі поверхні порожні: жодної виделки або блюдечка, немає ані скатертин, ані...
comments:
no_commentsadd_comment: