Українські переселенці повертаються у визволені міста Донбасу
30.07.2015
Українські переселенці повертаються у визволені міста Донбасу

Коли на початку березня Україна і проросійські терористи оголосили перемир’я, Оксана Мандріченко, разом з чоловіком і сином, повернулася у власний дім в Попасній, неподалік від лінії фронту. Сім’я сподівалася, що перемир’я буде хоч якось зберігатися, але невдовзі обстріли відновилися. Про це пише Wall Street Journal. Минулого тижня артилерійський снаряд поцілив у будинок сім’ї. На щастя, ніхто не постраждав. Але на подвір’ї з’явилися нові кратери від вибухів ракет, випущених з установки «Град». «Перемир’я наче працювало. Тому ми повернулися. А потім все знову почалося. Обстріли тут тривають щоночі з другої до п’ятої години. Це вже стало нормою», – каже Оксана. Її дім стоїть всього за 50 метрів від розташування позиції Збройних сил України.
Видання нагадує, що за весь період хиткого перемир’я в Донбасі загинула тисяча людей, разом з учасниками боїв і мирними мешканцями. Дипломатичні спроби зупинити війну та інтегрувати окуповані території назад в Україну зайшли в глухий кут. Терористи, яких підтримує Кремль, вимагають від Києва широку автономію і право блокувати вступ України в ЄС і НАТО. Але український уряд не погоджується з цим і пропонує лише розширення самоврядування в рамках децентралізації. Однак бойовикам цього мало. Міжнародні спроби врегулювати конфлікт теж не дають очікуваного результату. Захід продовжив економічні санкції проти Росії, але це не змусило Кремль відмовитися від постачання зброї і надсилання військових на Схід України.
Також неназваний західний дипломат у Києві прокоментував New York Times, що підписані мінські угоди «не достатньо хороші». За його словами, вони не вирішують проблему, а лише створюють менш напружену атмосферу, яка сприяє продовженню переговорів.
Тим часом міжнародні спостерігачі ОБСЄ підтверджують напади проросійських терористів на визволені міста, такі як Попасна і Мар’їнка. До війни в Попасній жило 22 тисячі людей. Після початку бойових дій там залишилася лише половина. Однак останнім часом, за словами майора Збройних сил України Юрія Оніщенка, кількість мешканців у місті зросла на тисячу осіб. Люди повернулися, але тепер знову розмірковують, чи варто там залишатися. Днями снаряд пошкодив комунікації і залишив місто на чотири дні без води. «Люди тільки повернулися, і їм знов доводиться ховатися у підвалах чи тікати до родичів. Ситуація в місті нестабільна», – говорить Оніщенко.
Мандріченки кажуть, що разом із сусідами просили військовослужбовців Збройних сил України розмістити свою позицію десь подалі, але їм відповіли, що це не можливо. Сім’я має намір знову покинути свій дім якщо бої продовжаться. Але Микола Мандріченко скаржиться, що не може знайти роботу в Києві. Тому він не хоче їхати з міста, яке опинилося на лінії фронту. «Ми тут як мішені. У чий будинок чи в кого поцілять наступного разу – це лише питання часу», – каже Оксана Мандріченко. У цей же час, багато людей не можуть виїхати із зони АТО.
7 липня на пунктах в’їзду-виїзду в зону АТО почала працювати електронна система перепусток, покликана скоротити терміни і підвищити якість перевірок, а також подолати корупцію при видачі пропусків і позбутися черг на пропускних пунктах. Для подачі заявки на отримання перепустки спочатку необхідно зареєструватися на відповідному сайті, потім вибрати координаційний пункт, через який планується проїзд, і заповнити поля з особистими даними: ім’я, прізвище, дата народження, телефон та ідентифікаційний код (за бажанням), дані паспорта, адреса фактичного проживання та реєстрації, вказати маршрут і мету поїздки. Також пропонується завантажити електронний формат фотографії.
dt.ua
related_news:
03.04.2017
За три останні роки в Україні вже звичними, на жаль, стали історії людей, які були вимушені залишити свій дім. Біженці, переселенці чи оф...
28.09.2016
21 сентября в Impact Hub Odessa в рамках украинско-немецкого проекта «Киевский диалог» состоялась публичная дискуссия «Интеграция вынужде...
01.08.2016
Темношкірий чоловік готує обід. У маленькій кухні дуже чисто, всі поверхні порожні: жодної виделки або блюдечка, немає ані скатертин, ані...
comments:
no_commentsadd_comment: