Виконувати поставлені задачі максимально швидко та ефективно
31.08.2016
Виконувати поставлені задачі максимально швидко та ефективно
Сучасний розвиток інформаційних технологій зробив наявність комп’ютера, Інтернету та мобільного зв’язку в кожній сім’ї таким само звичайним, як раніше – холодильника чи телевізора. Це дозволяє легко та зручно читати новини, спілкуватись з друзями та рідними, а останнім часом – отримувати послуги, за якими раніше потрібно було ходити в різні установи та стояти в чергах. Громадяни, які хоч раз скористалися онлайн-сервісами, вже не вважатимуть сучасними банк або державну установу, які вимагають щоразу приходити до них особисто. Нині громадянина можна одноразово ідентифікувати та надати йому можливість в подальшому через Інтернет здійснювати платежі або записуватись на відвідування установи у зручний час та без черг. Такі можливості постійно надає Державна міграційна служба. На офіційному веб-сайті ДМС за останній рік з’явились сервіси онлайн-запису для відвідування підрозділів ДМС у м. Києві з метою перевірки стану виготовлення паспортних документів, коректності транслітерації свого прізвища, зазначеного в паспорті для виїзду за кордон; отримання платіжних реквізитів для оплати адміністративних послуг. На черзі запуск сервісів електронної черги по всім підрозділам ДМС.
Також постійно розвивається Єдина інформаційна автоматизована система управління міграційними процесами, яка дозволяє інспектору міграційної служби провести оформлення заяви-анкети на виготовлення паспорту для виїзду за кордон чи паспорту у формі картки. Вдосконалено механізми роботи з недійсними документами; розроблено та запущено підсистеми протоколювання та моніторингу дій користувачів, стороннє місце користувача для доступу до Єдиного демографічного реєстру інших органів державної влади; запроваджено веб-портал реєстрації місця проживання та перебування громадян України для територіальних громадян.
Зміни у законодавстві України, які набувають чинності з 1 жовтня 2016 року, зобов’яжуть видавати паспорти громадянина України для виїзду за кордон виключно з імплантованими чипами для зберігання біометричних даних громадян та нададуть можливість оформлення всім громадянам України паспортів у формі картки. У зв’язку з очікуваним зростанням кількості оформлень нових паспортів постає дуже актуальне питання забезпечення підрозділів ДМС засобами автоматизованого оформлення паспортних документів. Так, до кінця 2016 року заплановано підключити до захищеної телекомунікаційної мережі ДМС всі наявні територіальні підрозділи та забезпечити їх автоматизованими робочими станціями для оформлення біометричних паспортних документів. Для підвищення якості оформлень паспортних документів на всіх нових автоматизованих робочих станціях буде встановлено нове спеціалізоване програмне забезпечення для контролю якості фотографування заявників, яке дозволить мінімізувати відхилення від стандартів міжнародної організації цивільної авіації ICAO щодо положення та розміру обличчя особи на фотографії, положення очей, чіткості та контрастності зображення, коректності освітлення та фону. У співпраці із представниками Поліграфічного комбінату «Україна» по виготовленню цінних паперів вдалось забезпечити додатковий контроль підготовлених фотографій безпосередньо перед друком на місці виробництва паспортів із використанням аналогічного програмного забезпечення. Також, з метою підвищення доступності інформації про недійсні документи, Департаментом інформатизації, телекомунікацій та захисту інформації ДМС спільно з Департаментом інформатизації МВС була проведена робота із обміну даними про втрачені, вилучені документи, які було внесено до інформаційних баз даних обох державних органів, а також визначено шляхи вирішення проблемних питань, пов’язаних з міжвідомчим інформаційним обміном.
Одночасно із високозахищеним новим паспортом в паспорті громадянина України з’явиться новий зручний та доступний інструмент електронної ідентифікації – електронний цифровий підпис. Для застосування ЕЦП в чипі нового паспорту вже передбачено запис та зчитування посиленого сертифіката особистого ключа ЕЦП а також ключа шифрування для використання під час захищених підключень до онлайн-сервісів. Для нормативного забезпечення використання ЕЦП в паспорті розробляються відповідні підзаконні акти, завершується розробка програмних інструментів їх безпечного запису на чип та подальшого застосування, проводиться аналіз сумісності засобів ЕЦП з різними акредитованими центрами сертифікації ключів. Структурні підрозділи та працівники ДМС стануть уповноваженими представниками акредитованого центру сертифікації ключів МВС, на базі якого заплановано видавати засоби ЕЦП всім громадянам України.
Усвідомлюючи потребу всіх органів державної влади мати технологічну можливість зчитування даних, які містяться в безконтактному електронному носії паспорта громадянина України, ДМС ініціює державну бюджетну цільову програму із забезпечення відповідними пристроями зчитування, для чого вже розроблена та погоджується відповідна концепція, опрацьовуються технічні та економічні аспекти реалізації бюджетної програми.
Враховуючи велику соціальну значимість розпочатих інноваційних для нашої країни процесів із запровадження нового електронного носія в паспорті громадянина України, поширення засобів ЕЦП та застосування біометричних даних у внутрішньодержавних відносинах, суспільна роль Державної міграційної служби значно зростає та зобов’язує виконувати поставлені задачі максимально швидко та ефективно.
І. Двойленко
related_news:
31.10.2017
Українську фольклорну скарбницю збагатив і сільський учитель, подолянин Гнат Танцюра, який плідно працював на збирацькій ниві усної народ...
31.10.2017
Питання внутрішньо переміщених осіб є довгостроковим і потребує чіткого бачення розв’язання цих проблем, зазначили учасники міжнародного ...
24.10.2017
24 жовтня 2017 року Головний редактор газети "Міграція" І. Супруновський відвідав військовий госпіталь в м. Одесі, де при фінансовому спр...
comments:
no_commentsadd_comment: