18 грудня – Міжнародний День мігранта
18.12.2015
18 грудня – Міжнародний День мігранта

ГА ООН прийняла Міжнародну конвенцію про захист прав всіх трудящих-мігрантів і членів їх сімей.
Міжнародний день мігранта відзначають у багатьох країнах, урядових та неурядових організаціях шляхом поширення інформації про права людини та основні свободи мігрантів.
З часу створення Державної міграційної служби Україно було зроблено багато для приведення міграційного законодавства у відповідність до європейських та міжнародних стандартів, зокрема у 2011 році прийнято Закон України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», протягом 2012-2015 років внесено ряд змін до законодавства щодо упорядковання підстав для перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, спрощення процедур внутрішньодержавної міграції, інтеграції в українське суспільство біженців, а також осіб, які потребують додаткового захисту. Міграційною службою разом з іншими органами влади проводиться активна робота щодо імплементації норм оновленого законодавства.
Працівники ДМС надають первинну правову допомогу іноземцям та особам без громадянства, які звертаються за захистом в Україні, інформують під час подання відповідної заяви про порядок та етапи проведення процедури визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, права та обов'язки осіб, які звернулися за захистом та осіб, які визнані біженцями або особами, які потребують додаткового захисту.
Стосовно осіб, які знаходяться в процедурі визначення статусу біженця або особою, яка потребує додаткового захисту, призупиняється процедура екстрадиції або примусового видворення до прийняття компетентним органом остаточного рішення за їх заявою.
З 2011 року в законодавстві України вперше закріплено механізм добровільного повернення, коли мігранти, які опинилися у складних умовах, самостійно приймають рішення повернутися у країну походження, а приймаюча держава сприяє їм у цьому, що забезпечує більш високий рівень безпеки самих мігрантів, уникнення ганьби на ДМС активно співпрацює з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) у реалізації проектів, спрямованих на розвиток якісної правової бази, що б гарантувала захист прав людини у сфері міграції. Регулярно здійснюються спільні моніторингові візити до пунктів тимчасового перебування іноземців та пунктів тимчасового розміщення біженців (т.зв. «моніторинговий механізм»).
У 2015 році ДМС розроблено проект нової стратегії міграційної політики України на найближчі 10 років, де визначено, що одним з принципів розвитку міграційної політики є забезпечення прав людини. Так, в наш час істотна кількість українців працюють поза межами країни, значна кількість з яких не мають відповідного дозволу на працевлаштування. Неврегульований статус за кордоном та тривала відсутність в Україні можуть призводити до порушень їхніх особистих, трудових, соціальних, економічних прав. Саме тому проект міграційної стратегії передбачає, що захист прав цих осіб – як за кордоном, так і в Україні – є одним із пріоритетних завдань держави.
Важливим пріоритетом у розвитку ДМС сьогодні є запровадження надійної системи ідентифікації та сучасних біометричних ідентифікаційних та проїзних документів у відповідності до кращих європейських та світових практик. Це необхідно як у контексті нових викликів у сфері міграції, а саме загрози тероризму, торгівлі людьми та інших, так і для тіснішої співпраці з ЄС, зокрема для забезпечення у майбутньому можливості для громадян України подорожувати до країн Шенгену без віз. При цьому питання оформлення документів, біометрії, ідентифікації, реєстрації населення є чутливими з точки зору прав людини, зокрема захисту персональних даних, права на вільне пересування. Ми постійно розвиваємо законодавчу базу у цій сфері, паралельно відточуючи як суто технічні норми, так і ті, які забезпечують права власників українських ідентифікаційних та проїзних документів.
dmsu.gov.ua
related_news:
20.04.2025
Вітаю зі величним святом Великодня!
Воскресіння Христа є символом відродженням всього найкращого, що закладено Богом в людині: честі, гі...
01.04.2025
За завданням Президента продовжуємо удосконалювати надання послуг українцям, які знаходяться за кордоном.
Уряд затвердив змі...
01.04.2025
31 березня 2025 року відбулась робоча зустріч керівництва Державної міграційної служби України з представниками Міжнародного центру з роз...
comments:
no_commentsadd_comment: