Панель Східного партнерства розглядає ідеї ефективного управління сист...
main
У Державній міграційній службі України
Панель Східного партнерства розглядає ідеї ефективного управління системами даних з міграції та притулку
18.03.2015
Панель Східного партнерства розглядає ідеї ефективного управління системами даних з міграції та притулку

Дводенна зустріч Панелі Східного партнерства з питань міграції та притулку, організована спільно Угорщиною та Молдовою, відбулася 5-6 березня 2015 року.
Після відкриття зустрічі, заступник Державного секретаря Міністерства внутрішніх справ Угорщини та Директор Бюро з міграції та притулку Республіки Молдова звернули увагу на те, наскільки важлива наявність надійних і порівнянних даних з міграції та притулку для загального розуміння міграційної динаміки і розробки своєчасної політичної реакції.
Представник Центрального статистичного управління Угорщини виділив надзвичайну важливість співробітництва між країнами в сфері поліпшення систем управління даними і узгодження політики в галузі міграції.
Ахіллес Георгіу з Бізнес-школи Центрального європейського університету продемонстрував інноваційні підходи до збору міграційних даних. Схожий підхід був продемонстрований Сіімом Еско, що представляв Statistics Positium LBS з Естонії, який продемонстрував, як неперсоналізовані дані користувачів стільникових телефонів можуть бути використані для відстеження переміщення людей і міграційних потоків. Міжнародна організація з міграції підвела підсумки сесії, представивши огляд національних практик.
Розглядаючи питання національних практик, представники Угорщини презентували свою успішну роботу в напрямку гармонізації та уніфікації визначень, що стосуються індикаторів і об’ємів даних. Тамаз Зубіашвілі з Тбіліського державного університету представив поточні проблеми Грузії і зусилля, що прикладаються для створення, як комплексної правової основи, так і чіткої стратегії для збору даних з міграції та притулку. Представники Молдови поділилися своїм досвідом у розробці та оновленні свого розширеного міграційного профілю.
Мартін Каханец (ЦЄУ) і представники МОМ розповіли про процеси, що ведуть від збору даних до розробки міграційної політики на основі фактичних даних. ЦЄУ проілюстрував це на прикладі трьох можливих базових моделей європейської міграційної політики (від найліберальнішої до найбільш суворої) і її ймовірні наслідки у вигляді інтенсивності міграційних потоків з третіх країн. МОМ приділила увагу останнім напрацюванням і досягнутому прогресу в країнах Східного партнерства в цій сфері, вказуючи на те, що, незважаючи на відсутність єдиного підходу, всі східні партнери приділяють значну увагу поліпшенню управління системами аналізу даних.
Переходячи до принципів захисту даних в контексті міграційної статистики, Еджей Ніклас з Польського фонду «Паноптикон» наштовхнув на цікаві думки щодо правильного балансу захисту основних прав людини в процесі збору міграційних даних, що на практиці спостерігається не завжди. Валерія Ферраріс, яка представляла Університет Туріна додала, що ризик такого дисбалансу збільшується через низький рівень обізнаності осіб про їхні права на захист персональних даних, у той час як в ЄС збирається все більше і більше різних даних. Молдова представила практичну реалізацію принципів захисту даних на національному рівні. Під час ознайомчої поїздки до Управління імміграції та громадянства Угорщини, учасники мали можливість ознайомитися із практичними підходами до технічних рішень, які застосовуються в сфері збору даних і дозволяють при цьому зберігати конфіденційність особистої інформації.
Другий день зустрічі Панелі був присвячений міграційної аналітиці та міграційним тенденціям. Говорячи про планування, представник Агентства Європейського Союзу з безпеки зовнішніх кордонів (FRONTEX) пояснив, що кожна його операція має свій особливий план збору даних, а будь-яка діяльність заснована на аналізі ризиків. Що стосується реагування на виникаючі тенденції, Європейське бюро з питань притулку (EASO) поділилося тим, як працює система раннього попередження та готовності. Представники Чехія, Швеція та Туреччина навели конкретні приклади того, як створювалися системи аналізу міграційних даних про міграцію, акцентуючи важливу роль міжнародного співробітництва в цьому процесі.
У ході сесії, присвяченій аналізу міграційних тенденцій, Георгі Гогсадзе з Тбіліського державного університету вказав на зв’язок останніх демографічних тенденцій з міграційною ситуацією в країні, описуючи зміни в потоках грошових переказів від мігрантів, які стають все більш орієнтованими на ЄС. Олена Малиновська, що представляла Національний інститут стратегічних досліджень України, в свою чергу, поділилася оцінками і прогнозами про очікувану зростаючу кількість українців, які можуть виїхати на роботу до країн ЄС у найближчі роки у зв’язку з військовим конфліктом і погіршенням економічної ситуації в Україні. Учасники Панелі також ознайомилися з процесом створення міграційних профілів і функціями I-карти, створеної Міжнародним центром розвитку міграційної політики (ICMPD) у рамках Празького процесу.
У підсумку учасники обговорили майбутню зустріч з питань трудової міграції, яка пройде в Мінську в травні цього року. Також учасників повідомили про додаткову зустріч Панелі з питань реєстрації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб та інших мігрантів, яка відбудеться в Києві в червні цього року.
dmsu.gov.ua
related_news:
20.04.2025
Вітаю зі величним святом Великодня!
Воскресіння Христа є символом відродженням всього найкращого, що закладено Богом в людині: честі, гі...
01.04.2025
За завданням Президента продовжуємо удосконалювати надання послуг українцям, які знаходяться за кордоном.
Уряд затвердив змі...
01.04.2025
31 березня 2025 року відбулась робоча зустріч керівництва Державної міграційної служби України з представниками Міжнародного центру з роз...
comments:
no_commentsadd_comment: