Максим Соколюк: корупція у підрозділах ДМС створює негативний імідж не...
main
У Державній міграційній службі України
Максим Соколюк: корупція у підрозділах ДМС створює негативний імідж не лише міграційної служби, але й української держави у світі
16.12.2015
Максим Соколюк: корупція у підрозділах ДМС створює негативний імідж не лише міграційної служби, але й української держави у світі

Відкриваючи засідання, Голова ДМС зазначив, що у засобах масової інформації все частіше з’являється інформація щодо неправомірних дій посадових осіб міграційної служби, що, у свою чергу, шкодить репутації Служби і підриває не лише її авторитет у суспільстві, але й шкодить іміджу України у світовому співтоваристві. Адже на фоні безвізового діалогу з ЄС, діяльність органів влади в Україні ретельно вивчається не лише експертами, але й іноземними ЗМІ.
Відтак, міграційна служба сприятиме у діяльності правоохоронних органів з подолання корупції та невідкладно направлятиме їм всі матеріали внутрішніх перевірок, проведених фахівцями ДМС. Крім того, колегією прийнято рішення про поступове виведення працівників ДП «Документ» з підрозділів міграційної служби, державне підприємство надалі надаватиме послуги громадянам лише у створених ним «Паспортних сервісах».
Основою ж системної протидії корупції у підрозділах міграційної служби має стати розділення виконання функцій при наданні адміністративних послуг на фронт- та бек-офіси.
Колегією схвалено концепції реформування міграційної служби та створення національної системи ідентифікації осіб, які раніше були обговорені та схвалені Громадською радою при ДМС України. Це програмні документи, які передбачають впровадження глибинної реформи у діяльності міграційної служби, в тому числі й у сфері протидії корупційним ризикам.
На початку 2016 року в Україні розпочнеться оформлення та видача паспорта громадянина України у формі ID-карти, проте це лише незначна частина змін, які мають відбутися у діяльності міграційної служби.
Урядом подано до Верховної Ради України розроблений ДМС законопроект №3224, яким передбачено внесення суттєвих змін до законодавства у сфері документування та ідентифікації. Зокрема, законопроектом визначено засади ідентифікації особи, яка здійснюватиметься не за паперовими носіями, як раніше, а на основі електронної бази даних – Єдиного державного демографічного реєстру. Саме так працює система ідентифікації та документування громадян у всіх європейських державах.
Законопроект містить багато інших принципових та технічних моментів, які суттєво удосконалюють поточний закон і спрямовані на побудову надійної та ефективної системи ідентифікації і документування громадян.
Максим Соколюк зазначив, що сьогодні вкрай важливо поглиблювати співпрацю підрозділів ДМС України із центрами надання адміністративних послуг (ЦНАП). Як відомо, із лютого 2015 року більшість платежів від надання адміністративних послуг надходять до місцевих бюджетів, отже органи місцевого самоврядування мають джерела надходження коштів на утримання та розвиток ЦНАП. Головне завдання територіальних органів, за словами Соколюка, – забезпечити належну підготовку та організацію роботи на початку року таким чином, щоб уникнути великих черг у підрозділах ДМС.
dmsu.gov.ua
news_gallery_bcrumbs:
related_news:
20.04.2025
Вітаю зі величним святом Великодня!
Воскресіння Христа є символом відродженням всього найкращого, що закладено Богом в людині: честі, гі...
01.04.2025
За завданням Президента продовжуємо удосконалювати надання послуг українцям, які знаходяться за кордоном.
Уряд затвердив змі...
01.04.2025
31 березня 2025 року відбулась робоча зустріч керівництва Державної міграційної служби України з представниками Міжнародного центру з роз...
comments:
no_commentsadd_comment: