Представники України взяли участь у Третій Міністерській конференції П...
main
У Державній міграційній службі України
Представники України взяли участь у Третій Міністерській конференції Празького процесу
26.09.2016
Представники України взяли участь у Третій Міністерській конференції Празького процесу

20 вересня поточного року у м. Братислава. Словаччина, відбулася Третя Міністерська Конференція Празького процесу.
Делегацію України для участі в конференції очолив Голова ДМС України Максим Соколюк. Міністерська конференція фіналізувала роботу Празького процесу у 2012-2016 роках та визначила пріоритети на 2017-2021 роки.
За результатами заходу учасниками схвалено Спільну Декларацію Третьої Міністерської конференції Празького процесу.
У ході Конференції Голова ДМС М.Соколюк зустрівся із Міністрами внутрішніх справ Словаччини Р.Калиняком та Угорщини Ш.Пінтером. Під час цих зустрічей було поінформовано про досягнення України в міграційній сфері, відсутність системних порушень прав людини, дискримінації, інших причини, які зазвичай спричиняють звернення мігрантів за наданням притулку. Також було привернуто увагу до факту виконання Україною усіх вимог в рамках лібералізації ЄС візового режиму для України.
Голова ДМС Максим Соколюк підкреслив, що Україна робить свій внесок у подолання міграційної кризи, захищаючи зовнішній кордон ЄС.
Міністри внутрішніх справ Словаччини та Угорщини запевнили в абсолютній підтримці їхніми країнами запровадження ЄС безвізових поїздок для українців. Також позитивно оцінили здобутки України в розвитку міграційної політики та висловили зацікавленість у подальшому поглибленні двосторонньої співпраці на цьому напрямку.
Довідково: Празький процес – це цільовий політичний процес діалогу з питань міграції, одна із головних цілей якого – посилення партнерства серед країн Європейського союзу, країн Шенгенської угоди, Східного партнерства, Західних Балкан, Центральної Азії, Росії і Туреччини (50 держав-учасниць).
Під час першої Міністерської конференція Празького процесу «Побудова міграційних партнерств», яка відбулася в квітні 2009 року, було схвалено Спільну декларацію в якості політичної основи, яка визначає такі галузі співробітництва:
протидія нелегальній міграції;інтеграції мігрантів, які проживають на законних підставах;реадмісія, добровільне повернення і стійка реінтеграція;міграція та мобільність;розгляд питань законної міграції та мобільності з акцентом на трудовій міграції.
За результатами другої Міністерської конференції Празького процесу «Побудова міграційних партнерств у дії», яка відбулася у м. Познань (Республіка Польща) у листопаді 2011 року, до зазначеного вище переліку сфер співробітництва було додано співробітництво у сфері надання притулку та міжнародного захисту. Основним досягненням Познаньскої конференції стало прийняття «Плану дій Празького процесу на 2012-2016 роки».
Реалізація Плану дій Празького процесу фінансується Європейською комісією за через Цільову ініціативу Празького процесу.
Важливість Празького процесу та його результатів була визнана Європейською комісією в повідомленні на тему Глобального підходу до міграції та мобільності 18 листопада 2011, а також підтверджена Радою Європейського союзу в «Підсумки діяльності» від 29 травня 2012 року.
Наразі в рамках Празького процесу здійснюється реалізація ряду пілотних проектів у галузі міграції, розробки міграційних профілів і інтерактивної онлайн карти Східних міграційних шляхів (і-карта), а також зміцнення співробітництва між національними контактними пунктами Празького процесу.
У 2015 року була проведена оцінка реалізації Плану дій Празького процесу в період з 2012 по 2014 роки, а Оціночний звіт був схвалений Старшими посадовими особами на зустрічі в Празі в грудні 2015 року. У звіті робиться висновок, що Празький процес вніс значний внесок в зміцнення міжнародного співробітництва в області міграції в регіоні. Держави-учасники знаходять області співпраці, викладені в Плані дій, такими, що узгоджуються з їх національної міграційною політикою і доповнюють інші існуючі міжнародні форуми, а також відзначають, що діяльність в рамках Празького процесу дала важливий стимул для змін в системах управління міграцією.
Представники Державної міграційної служби України беруть активну участь у заходах Празького процесу, починаючи з 2011 року.
related_news:
20.04.2025
Вітаю зі величним святом Великодня!
Воскресіння Христа є символом відродженням всього найкращого, що закладено Богом в людині: честі, гі...
01.04.2025
За завданням Президента продовжуємо удосконалювати надання послуг українцям, які знаходяться за кордоном.
Уряд затвердив змі...
01.04.2025
31 березня 2025 року відбулась робоча зустріч керівництва Державної міграційної служби України з представниками Міжнародного центру з роз...
comments:
no_commentsadd_comment: